Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj6
Wczoraj183
W tym tygodniu822
W tym miesiącu4663
Wszystkich wyświetleń441929

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Ćwiczenia na terenie Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Gminna Akademia Futbolu PDF Drukuj Email

 
„Wyrównywania Różnic Między Regionami III” PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym została podpisana umowa na realizację zadania w ramach programu „Wyrównywania Różnic Między Regionami III” na rok 2020 dofinansowania ze środków PFRON którego realizatorem jest samorząd powiatowy w Jarosławiu. Umowy ze strony powiatu podpisali Starosta Jarosławski Pan Stanisław Kłopot i Wicestarosta Pan Mariusz Trojak natomiast z Urzędu Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny Wójt Gminy oraz Pani Magdalena Skupień-Jurkiewicz Skarbnik Gminy.

Zadanie obejmuje zakup 9-osobowego mikrobusu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Koszt realizacji zadania to 120 tyś. zł. w tym 84 tys. zł. dofinansowania z PFRON.

 
Budowa linii elektorenergetycznej PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Przewodniczący Rady Gminy Rokietnica Pan Edward Jakubas oraz inspektor ds. budownictwa Pan Wiktor Pich odbyli spotkanie w sprawie budowy obiektu infrastruktury technicznej, umożliwiającej zaspokajanie obecnego i przyszłego zapotrzebowania na energię elektryczną.
Zamierzenie obejmować będzie budowę napowietrznej linii elektroenergetycznej o napięciu znamionowym 110 k V wraz z traktami światłowodowymi o długości 9 km na terenie Gminy Rokietnica.
 
Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2020/2021 PDF Drukuj Email

Wakacje dobiegły końca. Kolejny raz zabrzmiał szkolny dzwonek.

W dniu 01.09.2020 r., w warunkach reżimu sanitarnego, odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w szkołach na terenie gminy Rokietnica.

Pan Witold Szajny Wójt Gminy Rokietnica, który wziął udział w inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie wspomniał, że minione miesiące pokazały, iż pomimo niełatwej sytuacji, nauczyciele, rodzice, a przede wszystkim uczniowie pokonali trudy zdalnego nauczania, a co najważniejsze wszyscy mogli  na siebie liczyć. Wójt życzył, żeby wyjątkowo długo wyczekiwany powrót do szkoły był czasem nauki i pracy w zdrowiu. Pozbawiony wszelkich wirusów. Pani Dyrektor Aneta Nowak otrzymała oficjalnie powołanie na Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tapinie.

Wszystkim Uczniom, a szczególnie tym, którzy rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

 
SPIS ROLNY PDF Drukuj Email

7 września br. w gazecie codziennej Super Nowości ruszył konkurs  „Rolniku spisz się sam” związany z Powszechnym Spisem Rolnym 2020.

Konkurs trwa do 2 października 2020 r.

Aby wziąć w nim udział należy spisać się w Powszechnym Spisie Rolnym na stronie: spisrolny.gov.pl, a następnie wejść na stronę: rolnikuspiszsiesam.pl, lub: supernowosci24.pl wybierając artykuł o konkursie i wypełnić formularz konkursowy.

Rejestracja zgłoszeń rozpoczęła się 7 września br. i będzie możliwa od poniedziałku do piątku, w godz. od 6.oo do 23.59.59.

Uwaga!!! Jeżeli rolnik spisał się już wcześniej np. w poprzednią środę lub inny dzień, może się zgłosić w dowolnie wybranym dniu, ale tylko raz. 
Życzenia z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego PDF Drukuj Email

 
Pod biało-czerwoną PDF Drukuj Email

Gmina Rokietnica bierze udział w projekcie „POD BIAŁO-CZERWONĄ”
Potrzebujemy minimum 100 głosów-dlatego prosimy o ich oddawanie!
Projekt "Pod biało-czerwoną" ma na celu uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów oraz triumfatorów. Jego zadaniem jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu.
Projekt "Pod biało-czerwoną" zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich instalacji dla każdej gminy w Polsce, która otrzymam minimum 100 głosów.
GŁOSUJMY! Każdy głos się liczy.
 
Geocaching w Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Geocaching w Gminie Rokietnica

Od dwudziestu lat, na całym świecie, miliony osób na każdym kontynencie, wykorzystują geocaching do poznawania pięknych zakątków w swojej okolicy.

Na terenie Gminy Rokietnica jest już podobnie. W nowo powstałej wiosce tematycznej Rokietnica Wola - Kraina Smaku, przygotowano 3 pierwsze skrytki geocachingowe a w tym roku pojawi się jeszcze kilka nowych. Bądź jak Indiana Jones i szukaj skarbów w Gminie Rokietnica.

Co to jest geocaching?

Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu skarbów przy pomocy urządzeń z GPS np. smartfona. Uczestnicy zabawy podążają do miejsca określonego przez współrzędne geograficzne i tam starają się odnaleźć skrytkę geocache (pojemnik) ukryty w tym miejscu.

Czego potrzebuję by szukać skrytek ?

Jedyne czego potrzebujesz to telefon komórkowy z modułem GPS (np. smartfon) lub urządzenie GPS, które pozwolą Ci dotrzeć do skrytki, a także konto na Geocaching.com.

Jak się w to bawić?

Na najprostszym poziomie geocaching wymaga sześciu następujących kroków:

1. Zarejestruj za darmo Konto podstawowe w serwisie geocaching.com

2. Ściągnij darmową aplikację do geocachingu na swój smartfon lub tablet i zsynchronizuj ze swoim kontem na geocaching.com

3. Uruchom aplikację i znajdź geoskrytki w najbliższej okolicy.

4. Użyj swojego urządzenia GPS, by znaleźć ukryte geoskrytki.

5. Wpisz się do dziennika (logbooka) i odłóż geoskrytkę na swoje miejsce

6. Dziel się swoimi przygodami i zdjęciami w sieci.

Jakie są zasady geocachingu?

1. Jeśli zabierasz coś ze skrytki, zostaw coś o równej lub większej wartości.

2. Napisz o swoim odkryciu w dzienniku skrytki.

3. Poinformuj o swoich doświadczeniach na www.geocaching.com.

Geoskrytki na Podkarpaciu

Na terenie Gminy Rokietnica znajdują się obecnie 3 skrytki tj.

-Muuuu z Rokietnicy (2) - Kraina ze Smakiem

-Makatka – Kraina ze Smakiem

-Miodzioo - Kraina ze Smakiem

A na terenie powiatu jarosławskiego jest ich 21, a w woj. podkarpackim ok 1800. W całej Polsce jest ich pond 50 tys. a na całym świecie kilka milionów.

Geoskrytki można znaleźć również na trasach rowerowych, przy pomnikach przyrody, rezerwatach, punktach widokowych, zabytkach, atrakcjach czy ruinach. Zostały również przygotowane specjalne geotrasy dla pasjonatów geocachingu. Społeczność miłośników geocachingu w Polsce wynosi kilkaset tysięcy osób i właśnie na poszukiwaniu skrytek spędzają czas w weekendy i na urlopach poznając ciekawe miejsca w swojej okolicy i na świecie.

Więcej informacji o GEOCACHINGU można znaleźć na stronie www.GEOCACHNG.com i na stronie www.GEOCACHING.pl

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Szustka za wsparcie w realizacji zadania.

 
Staż zawodowy PDF Drukuj Email

 
Stypendium szkolne PDF Drukuj Email

 
Spotkanie dotyczące oczyszczalni ścieków PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica odbyło się kolejne spotkanie robocze z przedstawicielami Czeskiej Firmy „WITKOWITZ ENWI „ P.Martinem Vavrečka i P. Lumirem Miarka odnośnie przedłożonej koncepcji rozbudowy mechaniczno – biologicznej oczyszczalnie ścieków typu HYDROVIT o całkowitej docelowej planowanej liczbie mieszkańców 6666 RLM ( równoważna liczba mieszkańców ) z średnim dobowym przepływem 800 m3/d.
Przebudowa i modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków polegać ma na przebudowie istniejących reaktorów typu HYDROVIT SI na nowe typy tj. typu HYDROVIT P, związanej z łącznym zwiększeniem wydajności Qś 800 m3/dobę.
Istniejący reaktor HYDROVIT SI 300 zostanie na nowo zmodyfikowany w postaci podwójnego zbiornika z blachy szkliwionej , który będzie pełnił funkcje osadnika wstępnego oraz zbiornika do tlenowej stabilizacji osadu ściekowego. Istniejący reaktor HYDROVIT SI 450 zostanie przebudowany na reaktor typu HYDROVIT P 400. Ponadto na terenie oczyszczalni powstanie nowy reaktor typu HYDROVIT P 400.
Przedłożona koncepcja jest wstępnym dokumentem do opracowania projektu do wykonania tych robót.
 
Remont drogi gminnej w miejscowości Czelatyce w ramach Funduszu Dróg Samorządowych PDF Drukuj Email

W miesiącach czerwiec – sierpień 2020 r. Gmina Rokietnica realizuje inwestycję w miejscowości Czelatyce pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 111751R od km 2+248,00 do km 3+238,00”. Całkowita wartość inwestycji to 329 926,59 zł, w tym kwota dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych to 247 444,00 zł. Projekt zakłada wykonanie przebudowy drogi gminnej nr 111751R na odcinku 990 mb, w ramach którego istniejąca nawierzchnia jezdni zostanie wzmocniona poprzez ułożenie dwóch warstw bitumicznych, poszerzeniem jezdni do 5,00 m i nadaniem odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych. Przeprowadzona zostanie również regulacja pionowa istniejących krat ściekowych oraz lokalne remonty chodnika położonego wzdłuż drogi na odcinkach tego wymagających.

 
Ogłoszenie PODR Boguchwała PDF Drukuj Email

 
Giełda wschód PDF Drukuj Email

 
POWSZECHNY SPIS ROLNY PDF Drukuj Email

 
Wakacje na wsi w obiektywie PDF Drukuj Email

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zaprasza dzieci i młodzież klas od IV do VIII do udziału w konkursie fotograficznym nt. "Wakacje na wsi w obiektywie”.
Celem konkursu jest promowanie wypoczynku na podkarpackiej wsi, kreowanie wizerunku polskiej wsi jako miejsca zróżnicowanego i atrakcyjnego cały rok, popularyzację atrakcji turystycznych oraz wiedzy na temat rolnictwa, walorów naturalnych i dziedzictwa kulturowego wsi.
Termin nadsyłania prac mija 30 września 2020 r. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj Email

Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego  file:///C:/Users/Asus/Downloads/Wz%C3%B3r_wniosku_akcyza_2019.pdf

 
Rodzinny Rajd Rowerowy PDF Drukuj Email

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin Rajdu Rowerowego

 
Uroczystość w Tuligłowach PDF Drukuj Email

 
Apel do mieszkańców Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Drodzy mieszkańcy Gminy Rokietnica w związku z narastającą liczbą osób zarażonych koronawirusem w naszej Gminie apelują o ostrożność i przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych. Koronawirus jest w dalszym ciągu zagrożeniem. Ważne jest to aby stosować zasadę odpowiedniego dystansu społecznego, używać maseczek w zamkniętej przestrzeni publicznej oraz tam, gdzie nie możemy zachować dystansu. Pamiętajmy o częstym myciu i dezynfekcja dłoni. Podczas pandemii najważniejsza jest odpowiedzialna postawa nas wszystkich!

 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 41