Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj5
Wczoraj183
W tym tygodniu821
W tym miesiącu4662
Wszystkich wyświetleń441928

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Gmina Laszki – ostatnie szkolenia w ramach koncepcji "Uniwersytetu Samorządności" PDF Drukuj Email

 
Informacja KRUS PDF Drukuj Email

 
WAŻNE OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY ROKIETNICA PDF Drukuj Email

 
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

Jak co roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Tapinie zorganizowano uroczysty apele, podczas którego uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za trud wkładany w ich codzienne wychowanie i nauczanie, nie zabrakło również humoru w przygotowanych scenkach. Uroczystości połączono z pasowaniem na ucznia.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia uznania nie tylko ze strony uczniów, ale także rodziców oraz władz gminy. Z tego powodu przedstawiciele Gminy Rokietnica uczestniczyli w akademii poświęconej Dniu Edukacji Narodowej by wyrazić wdzięczność za zaangażowanie w proces kształcenia i wychowania młodego pokolenia.
Wójt Gminy Rokietnica osobiście złożył życzenia nauczycielom oraz uczennicy klasy pierwszej.
 
Ślubowanie Pierwszaków z Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

Ślubowanie pierwszaków to ogromne przeżycie dla nich samych, jak też dla rodziców, którzy w tym roku nie mogli obejrzeć pierwszych występów swoich pociech przed publicznością z powodu panujących epidemii.
Podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Ślubowały, że będą pilnie się uczyć, godnie zachowywać, dbać o dobre imię szkoły, pomagać młodszym i starszym, że będą kochać Ojczyznę.
Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Małgorzata Narolska i życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce.
Ciepłe słowa do swoich młodszych kolegów i koleżanek skierowali też starsi uczniowie.
Wójt Gminy Rokietnica obdarował każdego Pierwszoklasistę upominkiem oraz życzył wielu sukcesów edukacyjnych
Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.
Wszyscy uczniowie dziękowali nauczycielom za trud wychowania, a pani dyrektor złożyła nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia owocnej i spokojnej pracy.
Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły-,,wyrazy szacunku i uznania za wkładane każdego dnia serce w kształtowanie kolejnych pokoleń Młodych Polaków. Życzę także zdrowia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym".
 
Posiedzenie Komisji PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica odbyło się posiedzenie Gminnej Komisji w sprawie zagospodarowania przestrzennego, urbanistycznego i architektury w związku z zagospodarowaniem terenu Gminy Rokietnica. Komisja pracowała nad studium uwarunkowań i kierunkami zagospodarowania przestrzennego Gminy Rokietnica.
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych PDF Drukuj Email

 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

 
Uroczystości szkolne w Czelatycach PDF Drukuj Email

W Szkole Podstawowej w Czelatycach miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania uczniów szkoły pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej.
W poczet społeczności szkolnej zostało przyjętych 7 uczniów.
Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości- Wójta Gminy Rokietnica, rodziców, wychowawców, nauczycieli i kolegów z klas starszych złożyli uroczyste ślubowanie, po czym uroczyście zostali pasowani na uczniów szkoły przez Dyrektor Panią Bogumiłę Grymuza.
Ślubowanie i pasowanie poprzedziła prezentacja umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów, którzy pięknie recytowali i śpiewali, zaprezentowali również swoją wiedzę na temat Ojczyzny, a także zasad życia w społeczności klasowej i szkolnej.
Na koniec uroczystości życzenia dla pierwszoklasistów oraz ich rodziców złożył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz wręczyła im upominki.
Drugą część uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowali starsi Uczniowie kl. IV-V, którzy w uroczysty sposób podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom w imieniu całej społeczności szkolnej.
Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny złożył życzenia Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom SP w Czelatycach ,,podziękowanie i słowa uznania za pełną poświęcenia pracę na polu kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Serdecznie dziękuję całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę oświatową i wychowawczą".
 
Mała Książka Wielki Człowiek PDF Drukuj Email

Biblioteka Komunalna w Rokietnicy zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w akcji ogólnopolskiej „Mała książka - wielki człowiek”.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki w Rokietnicy, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
 
Uniwersytet Samorządności PDF Drukuj Email

 
POWSZECHNY SPIS ROLNY PDF Drukuj Email

Co 10 lat odbywa się Powszechny Spis Rolny, który daje odpowiedzi na dziesiątki pytań dotyczących polskiego rolnictwa i tego, jak ono wypada na tle innych krajów. Tegoroczne badanie obejmie ok. 1,5 mln gospodarstw rolnych w Polsce.

Film promujący Spis Rolny w Gminie Rokietnica https://www.youtube.com/watch?v=WVHy2gOliE0&t=4s

 
Ogłoszenie PZDR PDF Drukuj Email

 
Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

 

Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica- to podsumowanie projektu Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Carpatia" które odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli.
Głównym założeniem projektu było poznanie walorów turystycznych Gminy Rokietnica poprzez wydanie ,,Przewodnika turystycznego po gminie Rokietnica",oraz poznanie zanikającej już gwary charakteryzującej tę okolicę.
Podsumowaniem projektu były wstępy Gminnej Orkiestry Dęte oraz Kapeli ,,Rokiecianka" którzy w muzyczny sposób oprowadzili przybyłych gości po Gminie Rokietnica, przy radosnym poczęstunku przygotowanym przez KGW Rokietnica Wola.
Projekt był realizowany w ramach projektu granatowego LGD "Pogórze Przemysko - Dynowskie".
podziałanie 19.2. ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 
XV Jesienna Giełda Ogrodnicza PDF Drukuj Email

3 i 4 października Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Zorganizował w Boguchwale XV Jesienną Giełdę Ogrodniczą połączoną z Podkarpackim Świętem Winobrania 2020 oraz IV Ogólnopolską Wystawą Królików. W programie zaplanowano atrakcje z wielu dziedzin.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli reprezentowały Powiat Jarosławski podczas wydarzenia w Boguchwale. Z zaproszenia skorzystał także Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny
Nasze Panie brały udział w konkursie florystycznym ,,Jesienna kompozycja kwiatowa" i zdobyły III MIEJSCE oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną na cele statutowe KGW oraz przygotowały piękny stół z regionalnymi produktami.
Serdecznie dziękujemy za wielkie, bezinteresowne zaangażowanie Pań KGW Rokietnica Wola oraz za poświęcony czas na przygotowanie całego wyjazdu
 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
Informacja PDF Drukuj Email

 
Podpisanie umowy w ramach programu Senior+ PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica została podpisana umowa na realizację zadania dotyczącego powstania dziennego domu pomocy osobom starszym w ramach projektu Senior+. Realizacją zadania zajmie się firma eL-PER Łukasz Korytko.
Placówka ma powstać do końca 2020 roku. Jakiś czas temu informowaliśmy państwa o decyzji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert w ramach tegorocznej edycji programu ‘Senior+” na lata 2015-2020. Wśród beneficjentów jest Gmina Rokietnica, której przyznano 300.000 zł na dofinansowanie utworzenia i wyposażenia Dziennego Domu „Senior+”.
Wieloletni program „Senior+” ma na celu zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci placówek dla osób starszych. Polega na finansowym wspieraniu jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu dziennych domów „Senior+”.
Dzienny Dom Senior+ w Gminie Rokietnica będzie zlokalizowany w sołectwie Czelatyce.
W tym celu budynek w dolnej części Czelatyc zostanie przebudowane i zaadaptowane na potrzeby nowej placówki. Projekt zakłada gruntowną modernizację budynku.
Po remoncie, oddaniu do użytku i otwarciu placówka obejmie opieką dwadzieścia osób z terenu Gminy Rokietnica. Seniorom zapewniona będzie opieka, codziennie od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Będzie to opieka związana z udzielaniem pomocy w czynnościach dnia codziennego oraz innych usługach wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Podstawowy zakres obejmować będzie usługi: socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie oraz terapii zajęciowej.
 
Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

 
POWSZECHNY SPIS ROLNY PDF Drukuj Email

Od 16 września br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady telefoniczne w Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

W ten sposób pomagają rolnikom wypełnić obowiązek spisowy. Zakres pytań w wywiadzie telefonicznym jest taki sam jak w formularzu do samospisu dostępnym na stronie spisrolny.gov.pl.

Rachmistrzowie dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku spisowego. Co ważne rolnik, z którym skontaktuje się rachmistrz spisowy jest zobowiązany udzielić odpowiedzi na pytania i w ten sposób wypełnić obowiązek spisowy. Rachmistrzowie spisowi dzwonią do rolników objętych spisem rolnym z numerów telefonu:

22 279 99 99 lub 22 666 66 62

Wywiady telefoniczne będą realizowane do 30 listopada br.

Stanowisko spisowe  w Urzędzie Gminy Rokietnica , II piętro pokój nr  22 -  sala narad

 
Konsultacja projektu rocznego współpracy Gminy Rokietnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi PDF Drukuj Email

Konsultacja projektu rocznego współpracy Gminy Rokietnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.

Projekt uchwały

Wzór formularza konsultacji

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 41