Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj65
Wczoraj173
W tym tygodniu238
W tym miesiącu3834
Wszystkich wyświetleń493483

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 PDF Drukuj Email

 
PRACA SEZONOWA Z EURES PDF Drukuj Email

Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął kampanię informacyjną pod nazwą Rights for all seasons / Prawa przez cały rok. Zwraca ona uwagę na potrzebę rozpowszechniania informacji nt. sprawiedliwych i bezpiecznych warunków pracy dla pracowników sezonowych, którzy zatrudniani są w krajach UE.
Szacuje się, że każdego roku nawet 850 tys. obywateli UE podejmuje pracę sezonową poza swoim krajem pochodzenia. Mobilni pracownicy sezonowi mają takie samo prawo do uczciwych warunków pracy oraz takie same prawa pracownicze i socjalne jak pracownicy lokalni. Tymczasowy charakter ich pracy powoduje, że bardziej narażeni są na niepewne warunki pracy i życia, oszustwa oraz nadużycia. Pandemia Covid-19 pogorszyła warunki pracy pracowników sezonowych i naraziła ich na większe ryzyko choroby.

Więcej…
 
Wybuch II wojny światowej PDF Drukuj Email

1 września 1939 o 4:45 pancernik "Schleswig-Holstein" ostrzelał Westerplatte. Dwie minuty wcześniej niemieckie bombowce zaatakowały Wieluń. Rozpoczął się największy konflikt w dziejach ludzkości.

 
DOŻYNKI POWIATOWE W SKOŁOSZOWIE PDF Drukuj Email

Gminę Rokietnica w tegorocznych Dożynkach Powiatowo-Gminnych w Skołoszowie, reprezentował Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Sołtys Sołectwa Tuligłowy Pan Marian Mazurek wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Tuligłów.
Panie ze stowarzyszenia przygotowały wspaniały stół pyszności który brał udział w Jarmarku Produktów i Potraw Regionalnych, a wieniec dożynkowy uczestniczył w Przeglądzie Wieńców i Korowodów Dożynkowych.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Tuligłów za aktywną postawę i reprezentowanie Gminy Rokietnica podczas Święta Plonów w Skołoszowie
 
Witaj szkoło! Życzenia Wójt Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Dożynki Gminne w Tapinie PDF Drukuj Email

W niedzielę 22 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w sołectwie Tapin. Dożynki rozpoczęła uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Krzysztofa Dąbala w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Po zakończonej wspólnej modlitwie barwny korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą z Rokietnicy wraz z delegacjami wieńcowymi, starostami dożynek, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami gminy udał się na Stadion Sportowy w Tapinie. Delegacje złożyły pod sceną pięknie misternie wykonane wieńce dożynkowe. Starostwie dożynek Pani Beata Bajas i Pan Bogdan Potoczny przekazali dożynkowy chleb na ręce gospodarza dożynek Pana Wójta Gminy Rokietnica Witolda Szajnego . Następnie nastąpił obrzęd dzielenia się chlebem, którym częstowali Sołtysi każdej miejscowości.

O obecnej sytuacji rolnika mówił poseł Pan Mieczysław Kasprzak.

Dożynki to okazja do tego by okazać szacunek przede wszystkim rolnikom za ich trud i poświęcenie, bo to dzięki ich ciężkiej pracy na naszych stołach pojawia się chleb – mówił wójt Witold Szajny. Włodarz podkreślał znaczenie rolniczego trudu, dziękował i życzył rolnikom zdrowia, pomyślności, oraz dostatku. Wójt Gminy Rokietnica wszystkim gościom i mieszkańcom podziękował za przybycie na gminne święto plonów, sołectwom i stowarzyszeniom za przygotowanie pięknych wieńców dożynkowych i stoisk, a organizatorom i pracownikom za zaangażowanie i trud w przygotowanie uroczystości.

Przedstawiciele wszystkich sołectw zaprezentowali wieńce dożynkowe. Towarzyszyły temu przyśpiewki, których teksty zostały przygotowane specjalnie na tę okazję.

Dożynki Gminne  to czas dobrej zabawy całej społeczności lokalnej. Przez cały czas czynne były dmuchańce i inne atrakcja dla dla dzieci oraz stoiska gastronomiczne. Na przysmaki zapraszały panie ze stowarzyszeń i kół gospodyń. Młodzież z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy przygotowała swoje stoisko promocyjne, każdy mógł  się spisać u rachmistrzów Narodowego Spisu Ludności. W Świetlicy Wiejskiej była możliwość zaszczepienia się  przeciw COVID 19.

Na scenie wystąpiła Kapela Rokiecianka oraz seniorzy z Domu Senior + ,,Pogodny Senior” w Czelatycach, Gminna Orkiestra Dęta w Rokietnicy, Kapela Młoda Harta. Gwiazdą wieczoru była Beathris, znana ze Szlagierów Śląskich  i sceny disco polo. Wystąpił także zespół młodzieżowy Replay. A całość zakończyła zabawa taneczna z zespołem Transfer.

Pełna fotorelacja dostępna na stronie: https://www.facebook.com/media/set?vanity=gminarokietnicapodkarpackie&set=a.866589657294095

 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

Dnia 17 sierpnia 2021 kasa Urzędu Gminy Rokietnica czynna do godz. 12.30

 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
Grupa Mażoretek PDF Drukuj Email

 
Dożynki Gminne w Tapinie PDF Drukuj Email

 
SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19 PDF Drukuj Email

 
BADANIE WZROKU PDF Drukuj Email

Zapraszamy na bezpłatne komputerowe badanie wzroku dla mieszkańców Gminy Rokietnica w dniu 29 września 2021 w godzinach 9.00-10.30 na parkingu między Ochotniczą Strażą Pożarną, a Urzędem Gminy.
Badania przeprowadzamy w OPTO-BUSie, który został przystosowany na mobilny salon optyczny z zachowaniem wszelkich zasad i wytycznych Ministerstwa Zdrowia.
Badanie jest całkowicie bezpłatne - nie pobieramy żadnych opłat od pacjentów.
Podczas badań pacjenci będą mogli zamówić okulary, jednakże badanie nie jest zobowiązujące do ich zakupu.
Jeśli pacjenci zdecydują się na zakup okularów to w odstępie 14 dni od badania pracownik naszej firmy dostarczy je osobiście, w umówionych wcześniej godzinach i miejscu (to samo w którym odbyło się badanie).
Na życzenie pacjentów wystawiane są fakturę vat w celu np refundacji w zakładzie pracy.
 
Stypendium szkolne PDF Drukuj Email

Informacja dotycząca faktur i rachunków - stypendia szkolne

Katalog wydatków kwalifikowanych  do stypendium szkolnego

Informacja dotycząca wypełniania wniosku na stypendium szkolne

Wzór wniosku

WNIOSEK O STYPENDIUM SZKOLNE 2021_2022

Oświadczenie ogólne

Oświadczenie o nieuzyskaniu dochodów

 
Przypomnienie o rzetelnej segregacji odpadów komunalnych PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica przypomina mieszkańcom gminy o rzetelnej segregacji odpadów, tak aby w workach przeznaczonych do odpowiedniej frakcji znajdowały się odpady zgodnie z zasadami segregacji.

W wyniku przeprowadzonej kontroli w miesiącu lipcu przez pracowników Urzędu Gminy Rokietnica stwierdzono nieprawidłowości w segregacji odpadów.

Nieprawidłowa segregacja odpadów wpływa na zwiększenie ponoszonych kosztów przez gminę. Nieprzestrzeganie przez mieszkańców gminy zasad segregacji, czyli wrzucanie do pojemników na odpady zmieszane oraz worków przeznaczonych na inne odpady np. papieru, plastiku, szkła, metalu, odpadów biodegradowalnych oraz zielonych zwiększa ilość odpadów zmieszanych, które trafiają na składowisko, ma to bezpośredni wpływ na koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, a w konsekwencji wysokości opłat ponoszonych przez samych mieszkańców gminy Rokietnica.

Jednocześnie informujemy, że każdy właściciel w przypadku zmiany ilości osób zamieszkujących w nieruchomości ma obowiązek w ciągu 14 dni złożyć aktualną deklaracje o ilości osób zamieszkujących, a zwłaszcza dotyczy to urodzeń, zgonów jak również osób tymczasowo zameldowanych.

 
50-lecie pożycia małżeńskiego w gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

50-lecie pożycia małżeńskiego, to jubileusz jakim może pochwalić się niewiele par małżeńskich. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie, wyjątkowe święto, które obchodzi się po 50 latach wspólnego pożycia małżeńskiego.
W dniu 7 sierpnia 2021 roku Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w naszej gminie świętowało 25 par małżeńskich. Wśród uhonorowanych par znaleźli się:
Państwo:
Maria i Józef Bała
Zuzanna i Eugeniusz Matusz
Teresa i Tadeusz Warzocha
Władysława i Emil Skupień
Janina i Władysław Horbowy
Matylda i Kazimierz Żołnierz
Kazimiera i Stanisław Szczepanik
Władysława i Zbigniew Pich
Władysława i Jan Wróbel
Maria i Paweł Blajer
Zofia i Andrzej Maj
Zofia i Tadeusz Karpiński
Helena i Jan Babicz
Irena i Emil Kostkowicz
Maria i Władysław Klepak
Zdzisława i Antoni Baran
Emilia i Bronisław Pieróg
Eugenia i Władysław Niemczycki
Halina i Edward Flejszar
Zofia i Władysław Pszeniczka
Józefa i Stanisław Kowalczyk
Władysława i Władysław Koniuszy
Stanisława i Jan Bąk
Teresa i Jan Blajer
Maria i Eugeniusz Skupień
Jako wyraz uznania za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, założonych przed pół wiekiem, Jubilaci zostali odznaczeni „ MEDALAMI ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE ” przyznanymi przez Prezydenta RP.
W imieniu Prezydenta RP aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny.
Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, upominki i kwiaty. Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny wyraził swój podziw i uznanie dla Jubilatów oraz życzył wszystkim Szanownym Jubilatom wszelkiej pomyślności, długich i pogodnych lat w zdrowiu oraz pogratulowała tak długiego stażu małżeńskiego.
Życzenia Jubilatom złożył również Przewodniczący Rady Gminy Rokietnica Pan Edward Jakubas.
Tak uroczystą chwilę uczczono toastem za zdrowie i pomyślność Jubilatów oraz gromkim „sto lat” odśpiewanym przez wszystkich uczestników spotkania. Niestety, nie wszystkie odznaczone pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu, stan zdrowia bądź inne przeszkody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.
Uroczystość uświetnił występ kapeli ludowej ,,Rokiecianka” i „Pogodni Seniorzy” z Domu Seniora w Czelatycach prowadzonej przez Pana Adama Potocznego.
Życzymy wszystkim Jubilatom by przeżyte wspólnie chwile niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze.
Szczegółowa fotorelacja pod linkiem: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=gminarokietnicapodkarpackie&set=a.857587074861020
 
EVENT DLA DZIECI PDF Drukuj Email

 
Dni Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Po długim czasie pandemicznych obostrzeń bardzo aktywnie spędziliśmy czas podczas Dni Gminy Rokietnica odbywających się w dniach 31 lipca 2021 oraz 1 sierpnia 2021.

Pierwszy dzień rozpoczął Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Rokietnica

W turnieju wzięły udział 4 drużyny z Gminy Rokietnica wyniki uplasowały się następująco :

I MIEJSCE

Upadłe gwiazdy z Rokietnicy

II MIEJSCE

Young Boys Tapin

III MIEJSCE

FC Wola

IV MIEJSCE

FC Tapin

NAJLEPSZY BRAMKARZ -Krystian Perykasz

NAJLEPSZY ZAWODNIK- Dawid Szuster

NAJLEPSZY STRZELEC -Kamil Krysa

Przez cały dzień co pół godziny odbywały się wyrzuty proszków w Festiwalu Kolorów co dostarczyło każdemu uczestnikowi ogromnych emocji.

Kolejnym punktem było otwarcie ścieżki edukacyjnej oraz questu ,,Krwawy poranek w Rokietnicy" realizowanego przez młodzież w ramach projektu Równać Szanse.

Do godziny 19:00 odbywał się Turniej Zdalnie Sterowanych Samochodów w którym nasi uczestnicy wygrali nagrody finansowe.

Nasi niezawodni strażacy zorganizowali  Strefę Małego Strażaka w której przygotowywali młodych druhów do swoich szeregów.

Animacje, dmuchane place zabaw,  słodkości, gadżety dla każdego, kolorowe baloniki, bańki mydlane to wszystko zostało zapewnione podczas Dni Gminy Rokietnica.

W godzinach wieczornych odbył się koncert Kamila Suskiego, oraz odbyła się dyskoteka pod gwiazdami.

Drugi dzień obfitował w wiele atrakcji. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał  Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny który życzył wszystkim wspaniałego czasu spędzonego na organizowanym wydarzeniu. Kolejnym punktem były występy sceniczne dzieci z terenu Gminy Rokietnica. Na scenie wystąpił duet Milena Flejszar oraz Izabela Szkoła, Wiktoria Sykała, Marysia Bazanowska oraz Emilia Nowak.

Na rokietnickiej scenie nie mogło zabraknąć Kapeli Rokiecianka wraz  z ,,Pogodnymi Seniorami” z Domu Seniora w Czelatycach oraz Gminnej Orkiestry Dętej z Rokietnicy.

W trakcie imprezy odbyła się loteria fantowa. Każdy kto wrzucił swoje imię i nazwisko do kosza wziął udział w losowaniu nagród przekazanych przez sponsorów z Gminy Rokietnica.

O godzinie 17:00 na pełnym ludzi stadionie zapadła cisza. W ten sposób Mieszkańcy uczcili bohaterów Powstania Warszawskiego.

Uhonorowane zostały osoby które promują gminę w Polsce  i na świecie Magdalena Wota oraz Sebastian Zamróz.

Następnie na scenie zagościły gwiazdy wieczoru zespół ,,MeGustar” oraz ,,MENELAOS”.

Po występach przyszedł czas na zabawę taneczną z zespołem młodzieżowym REPLAY w skład którego wchodzi mieszkanka Tapina Ewa Baran.

Ponadto w czasy średniowiecza przeniosła uczestników grupa Stowarzyszenia Rycerzy Boju Dnia Ostatniego która niesamowicie zaciekawiła swoim repertuarem każdego kto podszedł do ich obozowiska.

Wspaniała wystawę samochodów zabytkowych przygotował Pan Mariusz Owsik mieszkaniec naszej Gminy, każdy mógł wsiąść do auta i przenieść się w czasie. Ogromne podziękowania dla Pana Mariusza Owsika.

Moc emocji dostarczyła uczestnikom amatorska grupa ,,Albo błotem, albo wcale”, która zaprezentowała ekstremalny pokaz samochodów terenowych. OSP z Rokietnicy pomogło w uzyskaniu efektu błota polewające teren i samochody wodą. Liderem grupy oraz pasjonatem jazdy terenowej jest mieszkaniec naszej gminy Pan Marcin Surdek. Serdecznie dziękujemy za moc emocji i poświęcony czas.

Dziękujemy niezawodnym Strażakom z OSP Rokietnica za zorganizowanie strefy małego strażaka oraz za pomoc organizacyjną imprezy w dwóch dniach.

Każdy mógł spisać się w strefie Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 2021, zasięgnąć wiedzy z programu Czyste Powietrze, zrobić figurkę z modeliny, pobawić się na placu zabaw, za darmo zrobić zdjęcie w Foto budce, była również eksplozja kolorów oraz niezawodna Młodzież z Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy w ramach programu Równać Szanse ze swoim stoiskiem.

Stowarzyszenie Kobiet w Rokietnicy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów  przygotowało stoisko z regionalnymi produktami.

Wszystkim osobom które towarzyszyły nam podczas święta Gminy Rokietnica oraz sponsorom tego wydarzenia  serdecznie dziękujemy!

Szczegółowa fotorelacja pod linkami:

https://www.facebook.com/gminarokietnicapodkarpackie

https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/dni-gminy-rokietnica/1202707?fbclid=IwAR2L53esFaoDFlywIUPPCpKJiRk1UlXvfUIGan9y95iK9p96Ugkpjn2YANc

https://www.facebook.com/gminarokietnicapodkarpackie/photos/pcb.852173392069055/852172438735817/

https://www.facebook.com/gminarokietnicapodkarpackie/photos/pcb.853397951946599/853345171951877/

 

 
Zawiadomienie- wnioski zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj Email

Zawiadomienie- wnioski zwrot podatku akcyzowego

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 50