Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
RZĄDOWY FUNDUSZ ROZWOJU DRÓG PDF Drukuj Email

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w naszej Gminie zostanie zrealizowane zadanie pn. Przebudowa drogi gminnej Nr 111753R w miejscowości Rokietnica od km 0+000 do km 0+990

 
WAŻNY KOMUNIKAT PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO „Kultura i tradycja w moim narodzie” PDF Drukuj Email

 

Regulamin konkursu

 
OSZUSTWA NA SPIS POWSZECHNY PDF Drukuj Email

 

1 kwietnia 2021 roku wystartował Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny. Spis potrwa do końca września bieżącego roku. Udział w spisie jest obowiązkowy zgodnie z ustawą o statystyce publicznej. Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Metoda uzupełniająca to spis przez telefon poprzez infolinię spisową lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego. Każdy z obywateli musi zezwolić na udostępnienie części swoich danych osobowych. Problem w tym, że chęć na ich pozyskanie mają także osoby działające niezgodnie z prawem, a moment na oszustwa pod pozorem spisu powszechnego jest doskonały z punktu widzenia przestępców.

W czasie pandemii pomysłowość oszustów szczególnie nie zna granic, co ma również bezpośrednie przełożenie na kradzieże danych i majątku poprzez spis powszechny. Od marca 2020 roku przestępcy dwoją się i troją, aby wykorzystać lęk, panikę i izolację seniorów w Polsce. Co chwilę powstają nowe techniki manipulacyjne. Przeciwdziała temu @Stowarzyszenie MANKO, które od 8 lat wydaje Ogólnopolski @Głos Seniora i @Ogólnopolską Kartę Seniora, a także prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną @Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać. Już pierwszych dniach pandemii (marzec 2020) @Głos Seniora zainaugurował ogólnopolską kampanię społeczną @Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!. Do tej pory oszuści wymyślili ponad 30 różnych modyfikacji technik manipulacyjnych. Chcąc uchronić seniorów przed tymi przestępstwami, @Stowarzyszenie MANKO rozpoczęło w marcu 2020 roku akcję Stop Korona-Oszustwom w ramach realizowanej kampanii @Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać.

Sytuacja jest o tyle poważna, że spis powszechny jest i będzie rozpowszechniany w mediach. To z kolei ma znaczny wpływ na spadek czujności seniorów i może okazać się idealną szansą dla oszustów. W ramach kampanii @Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać i akcji Stop Korona-Oszustwom, @Stowarzyszenie MANKO – @Głos Seniora ostrzega przed nieetycznymi praktykami na spis powszechny i przedstawia kolejne metody oszustw.

Więcej informacji na:

https://glosseniora.pl/2021/04/16/oszustwa-na-spis-powszechny/

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 
W rocznicę zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej PDF Drukuj Email

Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza w Tuligłowach, przedstawiciele stowarzyszenia i władzy samorządowej uczestniczyli w uroczystości rocznicowej. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Katyńskich Dębach Pamięci znajdujących się na terenie Tuligłów. Poprzez ten mały gest mieszkańcy Tuligłów uczcili pamięć aspiranta Jana Gawła, który został zamordowany w 1940 roku w Twerze. Obelisk poświęcony jego pamięci znajduje się na terenie szkoły. Składając kwiaty przy Katyńskim Dębie Pamięci znajdującym się na placu kościelnym uczestnicy uroczystości oddali hołd poległym w katastrofie smoleńskiej, w tym Janie Fetlińskiej Senator RP. Uroczystość zakończyła modlitwa w intencji poległych i Ojczyzny, którą poprowadził ksiądz katecheta.

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

Główny Urząd Statystyczny informuje, że wraz z rozpoczęciem Narodowego Spisu Ludności i Mieszkań 1 kwietnia 2021 r. startuje Loteria promocyjna Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Szczegółowe informacje o loterii są dostępne na stronie internetowej: https://loteria.spis.gov.pl.
Do udziału w loterii uprawnione są pełnoletnie osoby fizyczne, które spiszą się za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej https://spis.gov.pl oraz zarejestrują się na stronie loterii.
W ramach Loterii odbędzie się 7 losowań. Losowania będą transmitowane na żywo poprzez stronę internetową Loterii oraz w mediach społecznościowych GUS, na kontach w serwisach Youtube oraz Facebook.
Nagrodami w Loterii są karty podarunkowe o wartości 500 zł i 1000 zł każda oraz 16 samochodów miejskich - Toyota Yaris. Przyjmowanie zgłoszeń do loterii rusza 22.04.2021 r. dlatego ważne jest zachowanie wiadomości z 10 - znakowym Kodem Potwierdzającym Dokonanie Samospisu.
Pragniemy Państwu także zwrócić uwagę na fakt, że w związku z trwającym NSP 2021 otrzymujemy sygnały o tym, że pojawili się oszuści, podający się za rachmistrzów spisowych. Prosimy, aby w takich sytuacjach przypadki te zgłaszać na Policję. Prawdziwi rachmistrze rozpoczną pracę dopiero od 4 maja br.
Zamieszczam link do informacji z TVP3 Rzeszów dotyczącej tego problemu: https://rzeszow.tvp.pl/.../narodowy-spis-powszechny...
 
MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO PDF Drukuj Email

Kolejne dofinansowanie dla Gminy Rokietnica w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na modernizację oświetlenia ulicznego wraz z rozbudową oświetlenia w miejscowościach Czelatyce i Tuligłowy w wysokości
450 000,00 zł.
Modernizacja oświetlenia ulicznego polegać będzie na wymianie istniejących opraw sodowych i rtęciowych w ilości 450 szt. na oprawy ledowe oraz na budowie nowego oświetlenia ulicznego w miejscowościach gdzie odczuwalne są braki.  Na odcinku około 4 km zostanie wybudowane nowe oświetlenie uliczne, powstanie 69 nowych słupów.
Realizacja projektu posiadać będzie pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Wymiana istniejących opraw sodowych i rtęciowych na oprawy ledowe o podobnych parametrach oświetleniowych, ale o mniejszej mocy spowoduje znaczne ograniczenie zużycia energii elektrycznej. Co przyniesie oszczędności dla gminy, które będą wykorzystane na kolejne inwestycje.
 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email

 
PRZEDŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI PDF Drukuj Email

W dniach od 15 do 29 marca br. Szkolne Koło CARITAS z Rokietnicy Woli zorganizowało Wielkanocną Zbiórkę Żywności długoterminowej. Dary składano w szkole na parterze do wyznaczonego pojemnika oraz w Delikatesach CENTRUM w Rokietnicy do oznakowanego kosza. Podsumowanie akcji nastąpiło 30 marca 2021r. Zebrane produkty zostały podzielone, zapakowane i przekazane wraz z życzeniami świątecznymi sześciu najbardziej potrzebującym rodzinom z naszej Parafii. Słowa wdzięczności kierujemy pod adresem kierownictwa Delikatesów CENTRUM w Rokietnicy za umożliwienie nam przeprowadzenia kolejnej akcji charytatywnej, pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rokietnicy oraz Pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy za owocną współpracę. Wszystkim darczyńcom niech Zmartwychwstały Chrystus obficie błogoslawi!

 
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email

 
Kolejny etap prac nad Mogiłą w Rokietnicy PDF Drukuj Email

 

Kolejne dofinansowanie w ramach programu ,,Groby i cmentarze wojenne w kraju" na projekt pn. ,,Ocalone od zapomnienia- odnowienie zbiorowej mogiły wojennej na cmentarzu w Rokietnicy etap II" w kwocie 32 000,00
Głównym celem projektu jest wspieranie opieki nad Mogiłą Wojenną na terenie Gminy Rokietnica, stanowiącą materialne świadectwo kluczowych wydarzeń z historii Polski -Pacyfikacja Wsi Rokietnica. Realizacja zadania będzie służyć podtrzymywaniu i rozpowszechnianiu tradycji narodowej i państwowej.
W ramach remontu zostaną uzupełnione elementy płyty z granitu, wykonana zostanie barierka oraz słupki ozdobne, a także odlew godła z mosiądzu.
 
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email

Młodzież Szkoły Podstawowej w Rokietnicy odwiedziła Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajny, składając mu serdeczne życzenia świąteczne.
Także Pan Wójt złożył na ręce Młodzieży życzenia, zdrowych i spokojnych świąt, pełnych spokoju i nadziei, napełnionych miłością i wzajemną życzliwością dla całej społeczności szkolnej.
Było to bardzo miłe spotkanie w trudnych czasach.
 
Trwają prace remontowe w budynku Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

Trwają prace remontowe w budynku Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli. Wymieniono już podłogę, wylano beton, wkrótce położone zostaną także płytki. Wyszpachlowane ściany świetlicy otrzymają nowe kolory, pojawił się także nowe oświetlenie.
Kuchnia zostanie wyposażona w nowy sprzęt AGD m.in. piekarnik, zmywarka, profesjonalne stoły oraz kuchenkę. Takie wyposażenie pozwoli mieszkańcom na zorganizowanie ważnych uroczystości rodzinnych.
 
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 PDF Drukuj Email

Już 1 kwietnia rozpoczyna się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Na stronie spis.gov.pl została opublikowana lista pytań w NSP 2021, https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/
Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami, jakie będą zawarte w formularzu Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021
 
Informacja Podkarpckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego PDF Drukuj Email

 
Podsumowanie konkursu ,,Herb mojej małej Ojczyzny" PDF Drukuj Email

Dnia 12 marca 2021 odbyło się podsumowanie konkursu ,,Herb mojej małej Ojczyzny"
Do konkursu wpłynęło 47 prac- komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu:
I MIEJSCE:
Aleksandra Lenar
Kacper Wiśniowski
II MIEJSCE
Konrad Prawecki
II MIEJSCE
Maria Bazanowska
WYRÓŻNIENIE
Mateusz Pszeniczka
Izabela Dragan
Serdecznie gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim Uczestnikom za udział w konkursie.
Komisja konkursowa brała pod uwagę głównie kryterium zgodności pracy z zasadami heraldyki i weksykologi.
Prace stanowią inspiracją i formę konsultacji społecznych podczas prac nad herbem Gminy Rokietnica.
Serdecznie dziękujemy Komisji Konkursowej w składzie: Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Przewodniczący Rady Gminy Rokietnica Pan Edward Jakubas, Pani Bożena Lotycz, Pani Maria Szajny, Pani Lidia Kapłon oraz Pani Agata Bury za poświęcony czas i energię przy ocenie prac.
O sposobie przekazania nagród poinformujemy każdego uczestnika.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 54