Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj115
Wczoraj130
W tym tygodniu659
W tym miesiącu1703
Wszystkich wyświetleń424237

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Ekogala Rzeszów PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w dniach 6-7 grudnia 2019 roku odbędzie się XIII edycja  EKOGALI – międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości. Prowadzone w województwie podkarpackim od szeregu lat działania ukierunkowane na rozwój rolnictwa ekologicznego sprawiły, że podkarpackie Targi należą do największych tego typu imprez w Polsce i Europie Wschodniej. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności ekologicznej posiadających certyfikat zgodności gwarantujący ekologiczne pochodzenie wystawianych produktów. Wzrastająca systematycznie z roku na rok liczba wystawców świadczy o rosnącej popularności Targów.

Ubiegłoroczną edycję „EKOGALI” odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców z Polski jak i innych krajów Europy jak też zwiedzających. „EKOGALI” towarzyszą zazwyczaj dodatkowe przedsięwzięcia tj. szkolenia i seminaria, prezentacje i degustacje oraz konkursy.

Niekwestionowanym atutem jest fakt bezpłatnego udostępnienia powierzchni wystawienniczej wraz ze standardową zabudową, a zwiedzający mają zagwarantowany wolny wstęp na Targi.

 
Gminne Spotkanie z Mikołajem PDF Drukuj Email

 
Andrzejki dla dzieci PDF Drukuj Email

 
,,Wsparcie,pomoc, satysfakcja" PDF Drukuj Email

,,Wsparcie,pomoc, satysfakcja"- 24 listopada w Hali Sportowej w Rokietnicy odbył się koncert zorganizowany przez Dyrekcję, Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy z celem charytatywnym w tle.
Koncert dostarczył uczestnikom wielu muzycznych wrażeń, a swoje umiejętności zaprezentowali Uczniowie SP w Rokietnicy, Kwartet Smyczkowy ,,Nella Fantasia" oraz Śpiewaczka sopranowa Pani Magdalena Pikuła.

 
Konkurs ,,Z Babcinej Spiżarni" PDF Drukuj Email

Koła Gospodyń Wiejskich powiatu jarosławskiego już po raz dziewiąty miały możliwość zaprezentowania tradycyjnych specjałów kulinarnych naszego regionu podczas konkursu ,,Z BABCINEJ SPIŻARNI". Impreza zorganizowana została przez Starostę Jarosławskiego Pana Stanisława Kłopot oraz Burmistrza Pruchnika Pana Wacława Szkoła przy współpracy z Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich w Jarosławiu. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm Pan Tadeusz Chrzan, Wicestarosta Jarosławski Pan Mariusz Trojak oraz Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny.
Z naszej Gminy aż 4 organizacje wzięły udział w konkursie tj. Stowarzyszenie Kobiet w Czelatycach, Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców i Rozwoju wsi Rokietnica, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli które zajęło I miejsce w konkursie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim stowarzyszeniom za aktywną działalność i wspaniałe stoiska które przepięknie reprezentowały Gminę Rokietnica oraz poszczególne sołectwa.

 
Koncert ,, Piosenki zakazane" PDF Drukuj Email

10 listopada 2019 roku, godz. 11.00 Politechnika Rzeszowska -Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne ul. Powstańców Warszawy 12, aula V-1 brzmiało w donośnych głosach młodych artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Odbył się tam koncert pt. " ZAKAZANE PIOSENKI " pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Tomasza Filipczaka.
Debiut miała także solistka Zuzanna Kość mieszkająca w Rokietnicy. Występ Zuzi cieszył się ogromnym uznaniem ze strony Pana Tadeusza Frenca. A osoby z publiczności mówią o niej ,,Następczyni Anny German".Bardzo cieszymy się z sukcesów naszej Mieszkanki, życzymy dalszej owocnej pracy na scenie.

 
100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża PDF Drukuj Email

Od stu lat PCK wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje ideę niesienia bezinteresownej pomocy. 22 listopada 2019 r. w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.
Z tej okazji zostały uroczyście wręczone odznaczenia i wyróżnień, między innymi Wójtowi Gminy Rokietnica Panu Witoldowi Szajnemu, Panu Waldemarowi Kapłon, Pani Barbarze Jakubas oraz Pani Elżbiecie Potoniec- pedagog SP w Tuligłowach za długoletnie wspieranie działań PCK.
Pan Waldemar Kapłon został wyróżniony odznaką honorową IV stopnia oraz Medalem 100- lecia PCK w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża, również Pani Barbara Jakubas otrzymała Medal 100- lecia PCK w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dziękujemy, że jesteście! Wszystkim wolontariuszom, pracownikom i członkom PCK życzymy siły, wytrwałości i wiary w to, że dzięki Wam wszystkim świat staje się lepszy.

 
Koncert ,,Wsparcie, satysfakcja, pomoc" PDF Drukuj Email

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy zapraszają na koncert który odbędzie się 24 listopada 2019 r. (niedziela)o godzinie 17.00 w hali sportowej szkoły.
Występy uczniów szkoły i absolwentów przeplatane wykonaniami zaproszonych gości pozwolą spędzić wieczór przy miłej muzyce ze szczytnym celem w tle.
Usłyszymy min.Yesterday zespołu The Beatles, Ave Maria,
Memory z musicalu „Koty” i wiele innych przebojów.

 
Mała Książka – Wielki Człowiek PDF Drukuj Email

Mała Książka – Wielki Człowiek

Pierwsze dyplomy „Małego Czytelnika” – wręczone. Oto „Mali Czytelnicy”, którzy odebrali już swoje dyplomy. Dziękujemy wychowawcom grup przedszkolnych za zachęcanie rodziców do udziału w projekcie, a rodzicom i dzieciom za liczny udział. 98 wyprawek trafiło już do dzieci z terenu gminy.

Dla  20 najaktywniejszych – „Małych Czytelników”, którzy otrzymają dyplom jako pierwsi, biblioteka przygotowała dodatkowo drobny upominek.

Zachęcamy „Małych Czytelników” do systematycznego odwiedzania biblioteki w celu kontynuowania przygody z książką, która bawi, uczy, przenosi w wyjątkowe krainy, inspiruje, rozwija wyobraźnię, wychowuje….

Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki!!!

 
,,Wygraj Szansę"- Konkurs w Łańcucie PDF Drukuj Email

Julia Karpińska Uczennica Szkoły Podstawowej w Czelatycach reprezentowała Gminę Rokietnica w Regionalnym Konkursie ,,Wygraj Szansę" w Łańcucie.
Julia zabrała ze sobą kolegów i koleżanki ze szkoły, którzy dopingowali jej występ na wielkiej scenie.Dziękujemy Juli i życzymy dalszych sukcesów.

 
Zapraszamy Wszystkich na piękny spektakl w Kościele w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

 
„OZE na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Rokietnica” PDF Drukuj Email

 
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w Czelatycach PDF Drukuj Email

Obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości w Świetlicy Wiejskiej w Czelatycach.

 
„Kartka z kalendarza –Gmina Rokietnica widziana oczami dzieci i młodzieży szkolnej ” PDF Drukuj Email

Podczas Koncertu Pieśni Patriotycznej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Kartka z kalendarza –Gmina Rokietnica widziana oczami dzieci i młodzieży szkolnej ” organizowanego przez Gminę Rokietnica oraz Komunalną Bibliotekę Publiczną w Rokietnicy. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody a prace zostaną wykorzystane do stworzenia kalendarza promującego Gminę Rokietnica

 
Koncert Pieśni Patriotycznej ,,Śpiewam mojej Ojczyźnie" PDF Drukuj Email

Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania. Jan Paweł II, Pamięć i tożsamość, Kraków 2005 r.
Wspaniałym wyrazem miłości do ojczyzny był Koncert Pieśni Patriotycznej ,,Śpiewam mojej Ojczyźnie" pod patronatem Prezydenta Pana Andrzeja Dudy a organizowany przez Akcje Katolicką w Rokietnicy i Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego.Koncert zgromadził bardzo liczną publiczność przed którą zaprezentowali się laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznej ,,Śpiewam mojej Ojczyźnie", Kapela Rokiecianka oraz Gminna Orkiestra Dęta.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe świętowanie, które zapewne dostarczyło Mieszkańcom wielu emocji.

 
Spektakl słowno- muzyczny ,,Póki Polska żyje w nas" PDF Drukuj Email

W dniu 10 listopada 2019 r. odbył się spektakl słowno- muzyczny ,,Póki Polska żyje w nas" w wykonaniu Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie. Spektakl rozpoczął się Msza Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tapinie, dostarczył on wielu emocji zebranym.W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny wraz z Małżonką.

 
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

 
Badanie efektywności wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego na lata 2016-2022 PDF Drukuj Email

Ankietę kierujemy do mieszkańców z terenu gmin  Rokietnica

Celem prowadzonego badania jest zebranie opinii związanych z realizacją Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2022 LGD "Pogórze Przemysko -Dynowskie".

Ankieta jest anonimowa.

Wyniki badań posłużą do oceny efektywności wdrażania w/w strategii i są niezbędne aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do potrzeb mieszkańców i regionu.

Ankietę można wypełnić w formie elektronicznej lub wydrukować, wypełnić i dostarczyć do Biura LGD "Pogórze Przemysko- Dynowskie" za pośrednictwem e-mail, pocztą tradycyjną lub osobiście.

Badanie za rok 2019 prowadzone będzie od 04.11.2019 r. do 15.01.2020 r.

Ankieta on-line: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScr-wLICzB8YM7BvjPZGnnMahVhZ2etd1K5NZQ975OllAQblw/viewform

Ankieta pdf: http://www.lgdpogorze.eu/userfiles/file/ANKIETY/ankieta%20-%20badanie%20wdrazanie%20strategii%20on%20going%202019.pdf

 
Komunikat dla osób prowadzących jednostki handlu detalicznego PDF Drukuj Email

 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rokietnicy PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 37