Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj5
Wczoraj183
W tym tygodniu821
W tym miesiącu4662
Wszystkich wyświetleń441928

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Obchody Pacyfikacji Wsi Rokietnica i Czelatyce PDF Drukuj Email

 
Nieodpłatna pomoc prawna PDF Drukuj Email

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA, NIEODPŁATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE I NIEODPŁATNA MEDIACJA (w Powiecie Jarosławskim)

 
Rzostrzygnięcie konkursu czytelniczego ,,Czytająca Rodzina 2019 roku". PDF Drukuj Email

 
Szkolenie dla Rolników PDF Drukuj Email

 
Szkolenie dla producentów rolnych PDF Drukuj Email

 
Zaproszenie KGW z Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

 
Bal karnawałowy w stylu pirackim PDF Drukuj Email

W sobotnie popołudnie 15 lutego dla dzieci z terenu Gminy Rokietnica odbył się Bal Karnawałowy w stylu pirackim.
Głównymi organizatorami balu byli: Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Sołtys Sołectwa Rokietnica Pan Andrzej Wota oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy. Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Rokietnica który życzył wszystkim dobrej zabawy.
Na dzieci czekało wiele atrakcji kolorowe pirackie ciasteczka,babeczki, muffinki, owocowe szaszłyki przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet w Rokietnicy, piracka skrzynia słodkich monet oraz maski które rozdawała przy wejściu prawdziwa Piratka z Karaibów. Dzieci mogły za darmo skorzystać z dmuchanych placów zabaw, tatuaży, kolorowych warkoczyków, z malowania twarzy oraz zrobić sobie zdjęcie w foto budce.Nie zabrakło gier i zabaw z nagrodami. Serdeczne podziękowania dla sponsorów którzy przyczynili się do uświetnienia tego balu. DziękujemyPanu Marcinowi Praweckiemu, Panu Mariuszowi Kameckiemu oraz Panu Arturowi Gołębiowskiemu.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Kobiet w Rokietnicy, Naszej Piratce Annie Przepłata, Agacie Gali, Annie Bąk, Sabinie Lonc oraz Wszystkim Paniom które pomagały w strefie kolorowych warkoczyków.Wielkie podziękowania dla naszej wspaniałej młodzieży zwłaszcza dla Zuzanny Kość,Oli Piś, Kornelii Kapłon, Gabrysi Salamon,Natalii Pszeniczka, Julii Godzień. Państwa pomoc umożliwiła zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i jest wkładem w rozwój kulturalny i edukacyjny młodych pokoleń Gminy Rokietnica.
A Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za obecność i wspaniałą zabawę.

 
Ogólnopolskie Forum Samorządowe w Jasionce PDF Drukuj Email

Nowa perspektywa finansowa na lata 2021-2027 była jednym z głównych tematów tegorocznego forum. Wydarzenie to było okazja do rozmów dotyczących samorządu terytorialnego w Polsce. Forum zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

 
Dzień Seniora w Czelatycach PDF Drukuj Email

9 lutego 2020 roku w Świetlicy Wiejskiej w Czelatycach odbył się Dzień Seniora. Organizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Rokietnica, Sołtys Sołectwa Czelatyce, Stowarzyszenie Kobiet w Czelatycach oraz SP w Czelatycach. Podczas spotkania nie zabrało występów artystycznych, wspólnego śpiewania, tańców oraz ciepłych życzeń dla Seniorów.
Z całego serca życzymy wszystkim Seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje.

 
V Akcja Krwiodastwa funkcjonariuszy służb mundurowych RCKK w Rzeszowie PDF Drukuj Email

Dziesięciu Strażaków z OSP Rokietnica wraz z Wójtem Gminy Rokietnica Panem Witoldem Szajny wzięli udział w V Akcja Krwiodastwa funkcjonariuszy służb mundurowych RCKK w Rzeszowie- terenowy odział w Przemyślu. Jest to Akcja dla Kuby Kałucy Druha Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Smołdzinie. Kuba choruje na ostrą białaczkę limfatyczną. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Strażakom za wielkie serce i kolejne litry oddanej krwi.

 
Inforamcja dla Mieszkańców PDF Drukuj Email

 
Informacja dla Mieszkańców Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Lekcja o samorządzie terytorialnym PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny odpowiedział na zaproszenie Młodzieży ze SP w Rokietnicy i przedstawił im strukturę i zadania Urzędu Gminy, wskazała główne projekty inwestycyjne gminy i w ciekawy sposób opowiadała o codziennej pracy w administracji samorządowej. Uczniowie przygotowali liczne pytania dotyczące pracy zawodowej Pana Wójta. Spotkanie było ciekawą lekcją o samorządzie terytorialnym.

 
Dzień Seniora w Tuligłowach PDF Drukuj Email

Z inicjatywy sołtysa Tuligłów, przy udziale Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz nauczyieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza 2 lutego 2020 r. w świetlicy środowiskowej odbyła się uroczystość zorganizowana dla babć i dziadków. Była okazją do złożenia podziękowań i życzeń kochanym babciom i dziadkom. Pełen humoru program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas 0 – 3. Wieczór seniorom umiliła Kapela Rokiecianka. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny.
źródło; http://www.tuliglowy.org.pl/aktualno…/2020/238-dzien-seniora

 
SPOTKANIE OPŁATKOWE AKCJI KATOLICKIEJ DEKANATU PRUCHNIK W ROKIETNICY PDF Drukuj Email

2 lutego Anno Domini 2020  w Święto Ofiarowania Pańskiego  w prastarej rokietnickiej Parafii  odbyło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej dekanatu pruchnickiego, na które przybyły delegacje z poszczególnych Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej wraz  z Księżmi Asystentami .  Zaszczycili nas również swoją obecnością: Proboszcz Parafii pw. Św. Klemensa i św. Andrzeja Boboli Ks. Zbigniew Szostecki, Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz  Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji  w Rokietnicy Pani Agata Bury. W to niedzielne popołudnie o godz. 14.00  zgromadziliśmy się w Kościele parafialnym pw. Świętego Mikołaja Biskupa i Matki Bożej Częstochowskiej w Rokietnicy, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji Akcji Katolickiej naszego dekanatu. Dziękowaliśmy za otrzymane łaski i prosiliśmy dobrego Boga o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej , Świętych Patronów oraz o nowe powołania do naszego Stowarzyszenia.   Mszy świętej przewodniczył  Wicedziekan dekanatu Pruchnik ks. kanonik Jacek Chochołek. Przy Chrystusowym ołtarzu towarzyszył Mu Proboszcz Parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Węgierce ksiądz Wiesław Sztucki, który  skierował do nas głębokie i pouczające Słowo Boże  oparte na prawdach ewangelicznych. Swoją  homilię zakończył słowami św. Jana Pawła II „Akcjo Katolicka, nie lękaj się! Należysz do Kościoła i mieszkasz w sercu Boga…” Oprawę liturgiczną przygotował miejscowy  POAK.

Po uczcie duchowej udaliśmy się do Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy, gdzie zostaliśmy przywitani prze Panią Marię odpowiedzialną za pracę Akcji Katolickiej w dekanacie Pruchnik. Na początek obejrzeliśmy piękne i wzruszające MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE pt. „Wielkie Rzeczy uczynił mi…” przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kosteczko i Pani Zoryany Levytskiej. Po zakończonej sztuce młodzi aktorzy zostali  nagrodzeni gorącymi oklaskami. Popłynęły też pod ich adresem serdeczne podziękowania. Opatrzność Boża sprawiła, że w Święto Matki Bożej Gromnicznej właśnie tu na rokietnickiej ziemi mogliśmy na nowo przeżyć Tajemnicę Bożego Narodzenia, ocierając ukradkiem łzy spływające nam z oczu. Po wprowadzeniu w atmosferę bożonarodzeniową gospodarz spotkania Asystent rokietnickiej AK- Wicedziekan Ks.Jacek Chochołek rozpoczął wspólną modlitwę. Zgodnie z tradycją odczytano fragment Ewangelii wg św. Łukasza O narodzeniu Pana Jezusa i odśpiewano kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Po błogosławieństwie opłatków ciepłe słowa i z serca płynące życzenia  skierowała do wszystkich zgromadzonych odpowiedzialna za pracę AK w naszym dekanacie Pani Maria: „ Przeżywając rok liturgiczny pod hasłem Wielka Tajemnica Wiary życzę, by Eucharystia była zawsze centrum naszego życia.” Następnie głos zabrał gospodarz Gminy Rokietnica Pan Wójt Witold Szajny, który w swym wystąpieniu wyraził słowa pełne uznania dla  posługi naszego Stowarzyszenia w Kościele Chrystusowym. Życzył  „abyśmy przyjęli Nowonarodzonego Zbawiciela, jako Światło umacniające naszą wiarę i dodające sił w uobecnianiu Chrystusowej nauki. W dzisiejszych czasach w sposób jawny atakowany jest Kościół, atakowana jest nasza  wiara. Potrzeba nam silnej Akcji Katolickiej, która będzie bronić wartości,  prawd naszej wiary  i świadczyć o Chrystusie w każdych okolicznościach.  Życzę błogosławieństwa Bożego i wytrwałości.” Potem wszyscy ujęli w swe dłonie biały opłatek i łamiąc się z innymi wypowiadali serdeczne życzenia i zgodnie ze starym obyczajem zasiedli do Wigilijnej Wieczerzy. Rozległ się też śpiew kolęd i pastorałek charakterystycznych dla poszczególnych Parafii. Były rozmowy i wymiana doświadczeń oraz integracja. Przybyli goście mogli obejrzeć kroniki naszego POAK i dokonać stosownego wpisu.

Składam serdeczne Bóg zapłać gospodarzowi naszego spotkania - Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi Jackowi za otwartość i życzliwe nam   serce. Dziękuję również moim koleżankom i kolegom  POAK z Rokietnicy za  pomoc w organizacji tego spotkania. Pan Bóg niech stokrotnie wynagrodzi wszelki trud.

Serdeczne podziękowania składam również Panu Wójtowi Witoldowi oraz Pani Dyrektor Agacie za okazywaną nam życzliwość, wspieranie naszych inicjatyw i pomoc w organizacji  spotkania.

Dziękuję również Pani Dyrektor Małgorzacie Narolskiej, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli za współpracę z rokietnicką Akcją Katolicką.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nas bezinteresowną pomocą niech Boża Dziecina błogosławi!

autor: Maria Szajny-Odpowiedzialna za pracę AK w dekanacie Pruchnik

 
Upowszechnianie i wspieranie kultury fiycznej w Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Rokietnica z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

 
Bal karnawałowy w stylu pirackim PDF Drukuj Email

 
Rozstrzygnięcie konkursu ,,CZYTELNIK ROKU 2019" PDF Drukuj Email

 
„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” PDF Drukuj Email

Trwa ogólnopolska  kampania społeczna – „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”, mająca na celu zachęcać dzieci do czytania.

W jej ramach rozdawane są tzw. Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat - od stycznia 2020 dzieciom z roczników 2014-2017. Komunalna Biblioteka Publiczna w Rokietnicy otrzymała dodatkowe Wyprawki Czytelnicze - zapraszamy rodziców z dziećmi, którzy chcą wziąć udział w projekcie do biblioteki.

Oto kolejni „Mali Czytelnicy” z Gminy Rokietnica – spośród 100 –którzy odebrali wyprawki i kolejni, którzy kontynuują przygodę z książką i biblioteką i otrzymali już swoje dyplomy.

Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki !!!

Więcej informacji o projekcie na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

 
Dzień Babci i Dziadka w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

30 stycznia 2020 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Woli świętowały Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie uroczyście rozpoczęła Dyrektor SP w Rokietnicy Woli Pani Małgorzata Narolska. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, który złożył serdecznie życzenia Babciom i Dziadkom następnie głos zabrała Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli Pani Anna Bąk życząc Wszystkim zebranych samych wspaniałości, a Panie z KGW rozdały zebranym gościom piękne słoiczki z miodem i herbatą.
Wnuczęta swoimi występami chciały podziękować Babciom i Dziadkom za opiekę, opowiadanie bajek, śpiewanie kołysanek oraz przytulanie i pocieszanie, kiedy mają zły humor. Przygotowane jasełka, przedstawienia, wierszyki i piosenki były tylko skromnym podziękowaniem za ich trud i serce, jakie ofiarują swoim wnukom każdego dnia.
Dziadkowie gorąco oklaskiwali swoje pociechy, nie kryjąc wzruszenia, a w niejednym oku zakręciła się łza szczęścia. Po skończonych występach dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły im samodzielnie wykonane upominki i laurki. Po uroczystości Dziadkowie w miłej atmosferze zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez KGW w Rokietnicy Woli

 
Zawiadomienie PDF Drukuj Email

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 41