Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj105
Wczoraj230
W tym tygodniu554
W tym miesiącu5727
Wszystkich wyświetleń387866

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Dożynki Archidiecezji Przemyskiej oraz Województwa Podkarpackiego PDF Drukuj Email

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Piknik Rodzinny ,,Rodzina Bogiem silna” PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 4 sierpnia 2019 r., w Laszkach odbył się Piknik Rodzinny pt.,,Rodzina Bogiem silna” zorganizowany przez Akcję Katolicką Archiprezbiteratu Jarosławskiego, który zgromadził liczną widownię z całego archiprezbiteratu. Gminę Rokietnica reprezentowali Członkowie Akcji Katolickiej wraz z Wójtem Gminy Panem Witoldem Szajnym. Piknik rozpoczął się Mszą Świętą o godz. 15:00 w kościele pw. św. Zofii i Szczepana w Laszkach. Następnie uczestnicy wraz z Gminną Orkiestrą Dętą z Rokietnicy udali się na Gminny Stadion Sportowy, gdzie zarówno dla dzieci jak i dorosłych przygotowano wiele atrakcji i występów artystycznych. Bardzo dużym zainteresowaniem i zachwytem publiczności cieszył się Koncert w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej z Rokietnicy, a także występ Gminnej Grupy Mażoretek z Rokietnicy. Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy aktywnie zaangażowali się w uświetnienie tego wydarzenia.

 
Nabór wniosków o zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj Email

 

 

Wzór wniosku do pobrania

 
XXIV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2019” PDF Drukuj Email

W dniach 27-28 lipca 2019 r. w Lesku odbyły się XXIV Targi Turystyki, Leśnictwa i Produktu Lokalnego „AGROBIESZCZADY 2019”. Impreza promowała lokalną przedsiębiorczość, rolnictwo i leśnictwo. Wzorem ubiegłych lat odbyła się wystawa zwierząt, sprzętu rolniczego i ogrodniczego. Poza tym trwał kiermasz rękodzieła oraz prezentacja lokalnych wyrobów kulinarnych.

Podczas imprezy odbyła się VI edycja Konkursu „Podkarpackie Smaki Myśliwskie”, w którym udział wzięli przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów. Zaprezentowane zostały trzy tradycyjne potrawy. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Lesku.

źródło i foto: http://www.tuliglowy.org.pl/aktualnosci/2019/225-agrobieszczady-2019#prettyPhoto

 

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Dożynki Gminne PDF Drukuj Email

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Sołectwie Rokietnica Wola w dniu 18 sierpnia 2019 roku.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na załączonym plakacie.

 
Projekt pt. „Dobry krok w przyszłość” PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie „CRAS” realizuje projekt pt. „Dobry krok w przyszłość”, w którym oferuje bezpłatne szkolenia zawodowe oraz płatne 6-miesięczne staże zawodowe.

Więcej szczegółów na załączonym plakacie oraz na stronie http://cras.org.pl/

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Konkurs „Gdyby Cię nie było…” PDF Drukuj Email

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Gdyby Cię nie było…”, którego celem jest pobudzanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca autorytetu. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego filmu przedstawiającego wybraną przez uczestnika postać, która jego zdaniem zasługuje na miano lokalnego bohatera.

Regulamin konkursu dostępny jest na :https://www.facebook.com/notes/903147780061192

 
Kolonie nad morzem dla dzieci Rolników z terenu Gminy Rokietnica. PDF Drukuj Email

Dzieci Rolników z terenu Gminy Rokietnica 26 lipca 2019 r. wyruszyły nad morze na zasłużony letni wypoczynek. Kolonia potrwa do 5 sierpnia br., została sfinansowana w całości ze środków KRUS, natomiast dojazd nad morze opłacony został ze środków budżetu gminy.

Nasi letnicy zostali zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Marysieńka” w Jarosławcu w odległości ok. 400 m od morza. Ośrodek ten rozlokowany jest na 3,5 ha obszarze wśród sosen i świerków. Życzymy naszym Młodym Mieszkańcom wspaniałej pogody, miłego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń.

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email


 
Kapela Rokiecianka na Spotkaniu Zespołów Muzykujących w Babicach PDF Drukuj Email

Rokiecianka to zgrana kapela, która wyśmienicie reprezentuje Gminę Rokietnica na różnych wydarzeniach kulturalnych. Tym razem kapela wystąpiła na XXI Spotkaniu Zespołów Muzykujących „Folkowa Nuta” w Dworze Babice. Występ dostarczył wielu pozytywnych wrażeń oraz mnóstwo miłych i niezapomnianych chwil. Muzycy zaprezentowali swój program artystyczny licznie zgromadzonej publiczności. Występom kapeli towarzyszyły liczne owacje. Było radośnie, kolorowo i przede wszystkim na ludową nutę.

Na scenie wystąpili także: chór ,,Gloria” z Babic, Kapela Warzanie, Zespół Pieśni i Tańca ,,Familia” oraz Gwiazdy Wieczoru: Dziani i Cygańskie Gwiazdy. Jak co roku nie zabrakło barwnych stoisk ze swojskim jadłem i rękodziełem ludowym. Serdecznie dziękujemy Kapeli Rokiecianka, którzy swoją miłością do muzyki porwali do śpiewu babicką widownię, życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

W dniu 28.07.2019 r. na boisku sportowym w Rokietnicy odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rokietnicy. Do sportowych rozgrywek przystąpiły następujące drużyny: LKS Pogórze Rokietnica, LKS Dąb Dobkowice, LKS Strumyk Hawłowice, LKS Nafta Gaz Jodłówka. Walka w duchu fair play była zaciętą rywalizacją i dostarczyła wielu sportowych emocji. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
I miejsce: LKS Dąb Dobkowice,
II miejsce: LKS Pogórze Rokietnica
III miejsce: LKS Strumyk Hawłowice
IV miejsce: LKS Nafta Gaz Jodłówka
Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Pan Kazimierz Wojtowicz. Radny Rady Powiatu Jarosławskiego Pan Józef Szkoła ufundował i wręczył specjalne wyróżnienia w formie pucharów dla ,,Najmłodszego Piłkarza Turnieju” i dla ,,Najskuteczniejszego Zawodnika Turnieju”. 
Podsumowując całe zawody należy podkreślić duże zaangażowanie w grę zawodników turnieju. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wyrównany poziom gry i determinacja zawodników zapewniły wszystkim obecnym na turnieju wiele wspaniałych emocji.


 
Program ,,Mój prąd" PDF Drukuj Email

Miliard złotych na dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do nowych prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych zakłada przedstawiony we wtorek przez rząd program „Mój prąd”. Maksymalne dofinansowanie to 5 tys. zł, płatne po zakończeniu budowy domowej instalacji o mocy 2-10 kW.

Program „Mój prąd” będzie realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie wypłacał wsparcie – poinformował Henryk Kowalczyk, minister środowiska. Jak dodał, maksymalne wsparcie na gospodarstwo domowe to 5 tys. zł, ale nie więcej niż 50 proc. kosztów budowy instalacji.

Jak podało Ministerstwo Energii, programem zostaną objęte instalacje o mocy od 2 do 10 kW. Instalacja nie może być zakończona na dzień ogłoszenia konkursu, ale musi być zakończona na dzień składania wniosku o dofinansowanie.

– Taka instalacja kosztuje 15-18 tys. zł, zatem 5 tys. zł to wsparcie bardzo znaczące – stwierdził Krzysztof Tchórzewski, minister energii. Zaznaczył, że jedynym warunkiem uzyskania takiego wsparcia będzie potwierdzenie zainstalowania przez operatora sieci dystrybucyjnej specjalnego licznika dwukierunkowego, który umożliwia rozliczanie zarówno pobranej, jak i oddanej do sieci energii.

– Decydować będzie kolejność zgłoszeń, do wyczerpania limitu 1 mld zł, czyli 200 tys. prosumentów otrzyma wsparcie – powiedział minister. – Mam nadzieję, że nastąpi to szybko, bo zainteresowanie jest duże. Zachęcam do korzystania – dodał Krzysztof Tchórzewski.


Źródło: www.forbes.pl

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Spotkanie organizacyjne KGW w Woli Rokietnickiej PDF Drukuj Email

Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Rokietnickiej zaprasza Wszystkie chętne Panie na spotkanie organizacyjne.

Więcej szczegółów na plakacie.

 
Podkarpacka Akademia Zawodowców PDF Drukuj Email

Pierwszy etap szkoleń w ramach projektu: ,,Podkarpacka Akademia Zawodowców"dobiegł końca. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat: organizacji pracy, przepływu informacji w zarządzaniu biurem, zasad efektywnej komunikacji, kultury zawodu, wykonywania prac porządkowych i gospodarczych. Był to czas intensywnej pracy całej grupy, która wykazała się dużym zaangażowaniem podczas zdobywania wiedzy w tym bloku tematycznym.

Uczestnicy szkolenia wyrazili zgodę na publikację wizerunku.

 
Zaproszenie na występ Kapeli Rokiecianka PDF Drukuj Email

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Rokietnica do Dworu Babice na XXI Spotkanie Zespołów Muzkujących ,,Folkowa nuta", na którym wystąpi Kapela Rokiecianka.

 
Turniej Piłkarski PDF Drukuj Email

LKS ,,Pogórze Rokietnica" serdecznie zaprasza na Turniej Piłkarski o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rokietnica.

Szczegóły na załączonym plakacie.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 31