Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj115
Wczoraj130
W tym tygodniu659
W tym miesiącu1703
Wszystkich wyświetleń424237

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Wielkie osiągnięcia Mieszkanki Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie przekazało nagrodę specjalną dla Zuzanny Kość za wielką pracę jaką wykonała w ciągu ostatniego półrocza,oraz za szczegolne osiągnięcia wokalne, którą oficjalnie przekazał Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny podczas niedzielnego Koncertu Noworocznego. Pan Wójt także ufundował Zuzannie nagrodę za promowanie Gminy Rokietnica i za szczególne osiągnięcia wokalne.
Zuzanna Kość mieszkanka Rokietnicy, ubiegłoroczna absolwentka SP w Rokietnicy reprezentuje naszą Gminę w wielu konkursach. Od września wzięła udział w 40 konkursach z czego w 19 zdobyła pierwsze miejsca a w 21 drugie miejsca to ogromny wynik jak na tak krótki czas.
Zuzanna brała udział m.in. w następujących przeglądach:
Wojewódzki Festiwal Piosenki Ojczystej im. Zielińskiego ,,Serce w plecaku”,
Ogólnopolski festiwal ,,Niebo z moich stron”
Ogólnopolski Festiwal ,,Niech kolęda serca budzi”
Ogólnopolski Konkurs ,,Piosenki zakazane”
Festiwal Piosenki Anny German pt. Moje miejsce na ziemi
Serdecznie gratulujemy Zuzannie Kość i życzymy dalszych sukcesów.

 
Jasełka w Tapinie PDF Drukuj Email

W niedzielny poranek Dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP w Tapinie przestawiły ,,Jasełka". Dzieci wspaniale sobie poradziły na scenie, niestraszna im była trema, a ich małe głosy wybrzmiewały radośnie. Aplauz rodziców, gromkie brawa to najlepsze dowody na to, że dzieci spisały się na medal. Wielki potencjał artystyczny tkwi w małych wykonawcach.

 
Warsztaty z Masterchefem dla dzieci PDF Drukuj Email

Sałatka z kaszy kuskus z kurczakiem grilowanym, kolorowe naleśniki z sałatką owocową i karmelem takie dania przygotowali Uczestnicy projektu wraz z Mastterchefem Panem Pawłem Gradowskim w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Rokietnica podczas warsztatów kulinarnych ,,Wiemy co jemy" w ramach realizacji przez Stowarzyszanie na Rzecz Rozwoju Tuligłów projektu Ekomaniacy w akcji dofinansowanego ze środków Fundacji Orlen Moje miejsce na ziemi. Dzieci dowiedział się jak w atrakcyjny i zdrowy sposób mogą przyrządzać sobie posiłki z wykorzystaniem ekologicznych produktów.

 
Koncert Noworoczny PDF Drukuj Email

W niedzielę 12 stycznia odbyło się podsumowanie IX Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek pt.,,Hej kolęda, kolęda" pod patronatem Księdza Dziekana Jacka Chochołka oraz Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego.Na uroczystość przybyła Pani Anna Huk Marszałek Województwa Podkarpackiego, która złożyła życzenia noworoczne Wszystkim Mieszkańcom Gminy Rokietnica. Serdecznie dziękujemy Pani Marszałek za życzenia oraz obecność na Koncercie Galowym.
Podczas Koncertu Noworocznego wystąpili Laureaci konkursu, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody.
Gościem specjalnym był Zespół Transfer, Gminna Orkiestra Dęta oraz Kapela Rokiecianka.

 
Warsztaty teatralne PDF Drukuj Email

 
Warsztaty Kulinarne ,,Wiem co jem" PDF Drukuj Email

 
Festiwal Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj Email

Lista laureatów

 
Dzień Seniora w Tuligłowach PDF Drukuj Email

 
Orszak Trzech Króli w Tuligłowach PDF Drukuj Email

W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2020 r. przewędrował przez Tuligłowy barwny, rozśpiewany Orszak Trzech Króli. W tym roku orszak wyruszył spod Krzyża poświęconego w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestników przemarszu poprowadzili strażacy, a tuż za nimi i gwiazdą jechała bryczka z królami.
Wszyscy uczestnicy orszaku w miejscu zbiorki otrzymali pamiątkowe korony. Na tę okazję Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów przygotowało okolicznościowe śpiewniki, by ułatwić uczestnikom włączenie się do wspólnego kolędowania. Śpiew kolęd poprowadziła parafialna schola. Stowarzyszenie zadbało również o nowe szaty dla królów oraz kilka nowych pelerynek w kolorach królewskich.
O bezpieczeństwo i nagłośnienie zadbali strażacy z OSP w Tuligłowach.
Królowie po wejściu do kościoła parafialnego złożyli pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi przy szopce. Uczestniczyli również w procesji z darami.
źródło:http://www.tuliglowy.org.pl/aktua…/…/235-trzej-krolowie-jada

 
Orszak Trzech Króli w Jarosławiu PDF Drukuj Email

Serdeczne podziękowania dla Uczniów, Rodziców, Pań pracujących w Świetlicach za reprezentację Gminy Rokietnica podczas Orszaku Trzech Króli w Jarosławiu.

 
Dziewczynka z zapałkami PDF Drukuj Email

Młodzież z RAM-u w Rokietnicy wraz z Księdzem Dominikiem Długoszem przygotowali spektakl pt.Dziewczynka z zapałkami, który można było obejrzeć w dniu 6 i 7 stycznia 2020 roku.Wielkie gratulacje dla zdolnej Młodzieży i dla reżysera Księdza Dominika Długosza.Ten spektakl na długo pozostanie w sercach widowni, która nagrodziła aktorów owacją na stojąco. Dziękujemy!

 
Zabawa Choinkowa dla dzieci PDF Drukuj Email

 
Koncert Noworoczny PDF Drukuj Email

 
Z Betlejem do Betlejem PDF Drukuj Email

W sobotę 21 grudnia 2019 roku po raz XIX. Grupa Weteranów Turystyki Górskiej z Jarosławia zorganizowała przejście piesze Z Betlejem do Betlejem, którego celem było dostarczenie Betlejemskiego Ognia mieszkańcom Betlejem, przysiółka wsi Rudołowice oraz tym wszystkim, którzy przybyli na pola tego przysiółka. W tym roku nieco inaczej wyglądał program przejścia i spotkania w Betlejem.
Po odebraniu Światełka Betlejemskiego od harcerzy z jarosławskiego hufca ZHP uczestnicy przejścia autokarem przybyli do Tuligłów skąd wraz z członkami Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz mieszkańcami Tuligłów i Kosienic pojechali do Jankowic a stamtąd pieszo przez pola wśród ciemności dotarli do przygotowanej wcześniej szopki w Betlejem. Tam zostali przywitani przez oczekujących na nich mieszkańców Betlejem, przysiółka wsi Rudołowice oraz przybyłych gości z sąsiednich miejscowości.
Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów wraz z kilkoma mieszkańcami Tuligłów i Kosienic wystawili krótki spektakl ukazujący chwile z życia Maryi i Józefa. Tematem był w szczególności spis ludności, poszukiwanie noclegu w Betlejem i dotarcie do szopy, gdzie miał się narodzić Jezus.
W scence wystąpili:
- w roli narratora Jacek Hołub z Jarosławskiej Grupy Weteranów Górskich,
- rolę urzędnika odegrał ksiądz Piotr Hadro, misjonarz w Papui Nowej Gwinei, wywodzący się z Tuligłów,
- Szymon był Dariusz Balicki,
- w kolejce wystąpili: Leokadia Szymańska, Małgorzata Gaweł, Izabela Wańkowicz, Mateusz Stec i Małgorzata Stec,
- Maryja- Bożena Wańkowicz.
- Józef - Piotr Kuźma
- Karczmarz - Marian Mazurek,
- Karczmarka - Bożena Pajda
Reżyserem spektaklu była Małgorzata Stec.
Następnym etapem spotkania w Betlejem było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Po tym, w radosnej, świątecznej atmosferze rozległo się wspólne kolędowanie. Koło Gospodyń Wiejskich z Rudołowic przygotowało gorące posiłki dla przybyłych kolędników i wszystkich zebranych przy szopce.
źródło: http://www.tuliglowy.org.pl/…/2…/234-przybiezeli-do-betlejem

 
Ekomaniacy w akcji PDF Drukuj Email

Wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Tuligłów będziemy realizować projekt ,,Ekomaniacy w akcji" którego cele jest podnoszenie świadomości ekologicznej wzbudzanie i
kształtowanie pozytywnego stosunku emocjonalnego oraz postaw szacunku dla przyrody wśród Mieszkańców Gminy Rokietnica, zwłaszcza wśród Młodego Pokolenia.
Zaczynamy już w przyszłym tygodniu od warsztatów kulinarnych ,,Wiemy co jemy" z finalistą programu Masterchef w szkołach na terenie Gminy Rokietnica.

 
Nieodpłatna pomoc prawna oraz mediacja na terenie powiatu jarosławskiego PDF Drukuj Email

 
Ogłoszenie o wyborze oferty na realizacji zadania publicznego w formie powierzenia w obszarze działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2020 roku PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o wyborze oferty na realizacji zadania publicznego w formie powierzenia w obszarze działalności na rzecz osób niepełnosprawnych w 2020 roku

 
Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa PDF Drukuj Email

 
Zgłoszenia w sprawie posypywania dróg PDF Drukuj Email

 
Życzenia świąteczne dla Mieszkańców Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Certyfikat dla Biblioteki za udział w projekcie! PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 37