Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj115
Wczoraj130
W tym tygodniu659
W tym miesiącu1703
Wszystkich wyświetleń424237

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Informacja dla Mieszkańców Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Lekcja o samorządzie terytorialnym PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny odpowiedział na zaproszenie Młodzieży ze SP w Rokietnicy i przedstawił im strukturę i zadania Urzędu Gminy, wskazała główne projekty inwestycyjne gminy i w ciekawy sposób opowiadała o codziennej pracy w administracji samorządowej. Uczniowie przygotowali liczne pytania dotyczące pracy zawodowej Pana Wójta. Spotkanie było ciekawą lekcją o samorządzie terytorialnym.

 
Dzień Seniora w Tuligłowach PDF Drukuj Email

Z inicjatywy sołtysa Tuligłów, przy udziale Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz nauczyieli i uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Bronisława Markiewicza 2 lutego 2020 r. w świetlicy środowiskowej odbyła się uroczystość zorganizowana dla babć i dziadków. Była okazją do złożenia podziękowań i życzeń kochanym babciom i dziadkom. Pełen humoru program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas 0 – 3. Wieczór seniorom umiliła Kapela Rokiecianka. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny.
źródło; http://www.tuliglowy.org.pl/aktualno…/2020/238-dzien-seniora

 
SPOTKANIE OPŁATKOWE AKCJI KATOLICKIEJ DEKANATU PRUCHNIK W ROKIETNICY PDF Drukuj Email

2 lutego Anno Domini 2020  w Święto Ofiarowania Pańskiego  w prastarej rokietnickiej Parafii  odbyło się spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej dekanatu pruchnickiego, na które przybyły delegacje z poszczególnych Parafialnych Oddziałów Akcji Katolickiej wraz  z Księżmi Asystentami .  Zaszczycili nas również swoją obecnością: Proboszcz Parafii pw. Św. Klemensa i św. Andrzeja Boboli Ks. Zbigniew Szostecki, Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz  Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Promocji  w Rokietnicy Pani Agata Bury. W to niedzielne popołudnie o godz. 14.00  zgromadziliśmy się w Kościele parafialnym pw. Świętego Mikołaja Biskupa i Matki Bożej Częstochowskiej w Rokietnicy, gdzie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji Akcji Katolickiej naszego dekanatu. Dziękowaliśmy za otrzymane łaski i prosiliśmy dobrego Boga o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Najświętszej , Świętych Patronów oraz o nowe powołania do naszego Stowarzyszenia.   Mszy świętej przewodniczył  Wicedziekan dekanatu Pruchnik ks. kanonik Jacek Chochołek. Przy Chrystusowym ołtarzu towarzyszył Mu Proboszcz Parafii pw. Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Węgierce ksiądz Wiesław Sztucki, który  skierował do nas głębokie i pouczające Słowo Boże  oparte na prawdach ewangelicznych. Swoją  homilię zakończył słowami św. Jana Pawła II „Akcjo Katolicka, nie lękaj się! Należysz do Kościoła i mieszkasz w sercu Boga…” Oprawę liturgiczną przygotował miejscowy  POAK.

Po uczcie duchowej udaliśmy się do Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy, gdzie zostaliśmy przywitani prze Panią Marię odpowiedzialną za pracę Akcji Katolickiej w dekanacie Pruchnik. Na początek obejrzeliśmy piękne i wzruszające MISTERIUM BOŻONARODZENIOWE pt. „Wielkie Rzeczy uczynił mi…” przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kosteczko i Pani Zoryany Levytskiej. Po zakończonej sztuce młodzi aktorzy zostali  nagrodzeni gorącymi oklaskami. Popłynęły też pod ich adresem serdeczne podziękowania. Opatrzność Boża sprawiła, że w Święto Matki Bożej Gromnicznej właśnie tu na rokietnickiej ziemi mogliśmy na nowo przeżyć Tajemnicę Bożego Narodzenia, ocierając ukradkiem łzy spływające nam z oczu. Po wprowadzeniu w atmosferę bożonarodzeniową gospodarz spotkania Asystent rokietnickiej AK- Wicedziekan Ks.Jacek Chochołek rozpoczął wspólną modlitwę. Zgodnie z tradycją odczytano fragment Ewangelii wg św. Łukasza O narodzeniu Pana Jezusa i odśpiewano kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Po błogosławieństwie opłatków ciepłe słowa i z serca płynące życzenia  skierowała do wszystkich zgromadzonych odpowiedzialna za pracę AK w naszym dekanacie Pani Maria: „ Przeżywając rok liturgiczny pod hasłem Wielka Tajemnica Wiary życzę, by Eucharystia była zawsze centrum naszego życia.” Następnie głos zabrał gospodarz Gminy Rokietnica Pan Wójt Witold Szajny, który w swym wystąpieniu wyraził słowa pełne uznania dla  posługi naszego Stowarzyszenia w Kościele Chrystusowym. Życzył  „abyśmy przyjęli Nowonarodzonego Zbawiciela, jako Światło umacniające naszą wiarę i dodające sił w uobecnianiu Chrystusowej nauki. W dzisiejszych czasach w sposób jawny atakowany jest Kościół, atakowana jest nasza  wiara. Potrzeba nam silnej Akcji Katolickiej, która będzie bronić wartości,  prawd naszej wiary  i świadczyć o Chrystusie w każdych okolicznościach.  Życzę błogosławieństwa Bożego i wytrwałości.” Potem wszyscy ujęli w swe dłonie biały opłatek i łamiąc się z innymi wypowiadali serdeczne życzenia i zgodnie ze starym obyczajem zasiedli do Wigilijnej Wieczerzy. Rozległ się też śpiew kolęd i pastorałek charakterystycznych dla poszczególnych Parafii. Były rozmowy i wymiana doświadczeń oraz integracja. Przybyli goście mogli obejrzeć kroniki naszego POAK i dokonać stosownego wpisu.

Składam serdeczne Bóg zapłać gospodarzowi naszego spotkania - Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi Jackowi za otwartość i życzliwe nam   serce. Dziękuję również moim koleżankom i kolegom  POAK z Rokietnicy za  pomoc w organizacji tego spotkania. Pan Bóg niech stokrotnie wynagrodzi wszelki trud.

Serdeczne podziękowania składam również Panu Wójtowi Witoldowi oraz Pani Dyrektor Agacie za okazywaną nam życzliwość, wspieranie naszych inicjatyw i pomoc w organizacji  spotkania.

Dziękuję również Pani Dyrektor Małgorzacie Narolskiej, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli za współpracę z rokietnicką Akcją Katolicką.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nas bezinteresowną pomocą niech Boża Dziecina błogosławi!

autor: Maria Szajny-Odpowiedzialna za pracę AK w dekanacie Pruchnik

 
Upowszechnianie i wspieranie kultury fiycznej w Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Rokietnica z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej

 
Bal karnawałowy w stylu pirackim PDF Drukuj Email

 
Rozstrzygnięcie konkursu ,,CZYTELNIK ROKU 2019" PDF Drukuj Email

 
„MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK” PDF Drukuj Email

Trwa ogólnopolska  kampania społeczna – „MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK”, mająca na celu zachęcać dzieci do czytania.

W jej ramach rozdawane są tzw. Wyprawki Czytelnicze dla dzieci w wieku 3-6 lat - od stycznia 2020 dzieciom z roczników 2014-2017. Komunalna Biblioteka Publiczna w Rokietnicy otrzymała dodatkowe Wyprawki Czytelnicze - zapraszamy rodziców z dziećmi, którzy chcą wziąć udział w projekcie do biblioteki.

Oto kolejni „Mali Czytelnicy” z Gminy Rokietnica – spośród 100 –którzy odebrali wyprawki i kolejni, którzy kontynuują przygodę z książką i biblioteką i otrzymali już swoje dyplomy.

Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki !!!

Więcej informacji o projekcie na stronie: www-wielki-czlowiek.pl

 
Dzień Babci i Dziadka w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

30 stycznia 2020 Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Woli świętowały Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie uroczyście rozpoczęła Dyrektor SP w Rokietnicy Woli Pani Małgorzata Narolska. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, który złożył serdecznie życzenia Babciom i Dziadkom następnie głos zabrała Prezes Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli Pani Anna Bąk życząc Wszystkim zebranych samych wspaniałości, a Panie z KGW rozdały zebranym gościom piękne słoiczki z miodem i herbatą.
Wnuczęta swoimi występami chciały podziękować Babciom i Dziadkom za opiekę, opowiadanie bajek, śpiewanie kołysanek oraz przytulanie i pocieszanie, kiedy mają zły humor. Przygotowane jasełka, przedstawienia, wierszyki i piosenki były tylko skromnym podziękowaniem za ich trud i serce, jakie ofiarują swoim wnukom każdego dnia.
Dziadkowie gorąco oklaskiwali swoje pociechy, nie kryjąc wzruszenia, a w niejednym oku zakręciła się łza szczęścia. Po skończonych występach dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły im samodzielnie wykonane upominki i laurki. Po uroczystości Dziadkowie w miłej atmosferze zasiedli do wspólnego poczęstunku przygotowanego przez KGW w Rokietnicy Woli

 
Zawiadomienie PDF Drukuj Email

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego

 
Szkolenie w zawodzie kucharza PDF Drukuj Email

 
Zjazd Sołtysów powiatu jarosławskiego PDF Drukuj Email

W sobotę, 25 stycznia br. w Gminie Radymno odbył się Zjazd Sołtysów, w którym uczestniczyli licznie przybyli gospodarze sołectw powiatu jarosławskiego w tym także i naszej Gminy. Uroczystość rozpoczęła Msza Św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Ostrowie, celebrowana przez ks. Roberta Łuca w intencji samorządowców.

W dalszej części spotkania Jolanta Piórkowska Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Jarosławskiego oraz Krzysztof Sas Radny Rady Powiatu Jarosławskiego, jednocześnie sołtys wsi Tyniowice przywitali przybyłych gości. Minutą ciszy uczczono także pamięć zmarłego w grudniu Wójta Gminy Jarosław Romana Kałamarza.

Oprócz szerokiego grona sołtysów, w spotkaniu uczestniczyli także wójtowie z poszczególnych gmin, wśród których nie mogło zabraknąć tegorocznego organizatora zjazdu Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara, który w swoim przemówieniu podziękował wszystkim za przybycie oraz podkreślał,  jak ważna jest integracja i dobra współpraca między sołtysami, a przedstawicielami władz samorządowych.

Na spotkanie przybyli także (m.in.) sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Schmidt – Rodziewicz, starosta jarosławski Stanisław Kłopot, członek zarządu województwa podkarpackiego Anna Huk, komendant Komisariatu Policji w Radymnie asp. szt. Wiesław Łyżeń,Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Prezes Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Jarosławskiego Maria Jakubowska, kierownik PT KRUS w Jarosławiu Iwona Piątek.

Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat pracy sołtysa, która niejednokrotnie nie jest łatwa, wymaga poświęcenia i cierpliwości. Dyskutowano na temat przyszłości wsi, jej kondycji i wyzwań, przed którymi musi stanąć.

Należy podkreślić, że to dzięki sołtysom ich pracy, która często bywa niezauważana, nabywanemu doświadczeniu oraz zaangażowaniu w życie lokalnych społeczeństw ludzie mogą aktywniej działać, żyć i realizować małe przedsięwzięcia w gminach.

źródło: strona internetowa Gminy Radymno

 

 

 

 
Informacja PDF Drukuj Email

 
Warsztaty Kulinarne dla Stowarzyszeń PDF Drukuj Email

Panie ze stowarzyszeń na terenie Gminy Rokietnica miały możliwość skorzystania z warsztatów kulinarnych prowadzonych przez finalistę programu MasterChef.
Były to czasochłonne warsztaty do późnych godzin wieczornych, ale Panie bardzo aktywnie wykorzystały ten czas na poznawanie nowych tajników kuchni ekologicznej.
W warsztatach uczestniczył również Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny
To spotkanie było możliwe dzięki realizacji projektu ,,Ekomaniacy w akcji" z programu ,,Moje miejsce na ziemi" fundacji Orlen Dar Serca przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów.

 
Zaproszenie na Dzień Seniora do Czelatyc PDF Drukuj Email

 
Dzień Babci i Dzień Dziadka PDF Drukuj Email

 
Staż zawodowy PDF Drukuj Email

 
Informacja GOPS w Rokietnicy PDF Drukuj Email

 
Półkolonia sportowo-rekreacyjna dla dzieci PDF Drukuj Email

Podczas tegorocznych ferii zorganizowanych w Gminie Rokietnica dzieci miały bardzo wiele przygotowanych atrakcji m.in. zajęcia sportowo- rekreacyjne na Hali Sportowej w Rokietnicy, warsztaty kulinarne, warsztaty eksperymentalne, warsztaty z robotyki, warsztaty pierwszej pomocy,warsztaty o zdrowym odżywianiu,  wyjazd na lodowisko, na warsztaty z modeliny,do kina, na kręgle, do Sali Zabaw ,,Korona",  do Sali Zabaw ,,Fantazja", do Paku Trampolin w Rzeszowie. Dzieci zwiedziły Podziemia Jarosławskie. Na zakończenie Półkolonii Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny wręczył uczestnikom pamiątkowe certyfikaty oraz drobne upominki. Był to czas pełen wielkich emocji i zabawy.

 
Informacja z ARiMR PDF Drukuj Email

 
Choinka dla dzieci PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie Kobiet w Rokietnicy zorganizowało Zabawę Choinkową dla dzieci z Terenu Gminy Rokietnica.

Było to popołudnie pełne świetnej zabawy oraz wspaniałych humorów.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 37