Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj164
Wczoraj179
W tym tygodniu689
W tym miesiącu3148
Wszystkich wyświetleń468833

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Informacja PDF Drukuj Email

 
Podpisanie umowy w ramach programu Senior+ PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica została podpisana umowa na realizację zadania dotyczącego powstania dziennego domu pomocy osobom starszym w ramach projektu Senior+. Realizacją zadania zajmie się firma eL-PER Łukasz Korytko.
Placówka ma powstać do końca 2020 roku. Jakiś czas temu informowaliśmy państwa o decyzji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert w ramach tegorocznej edycji programu ‘Senior+” na lata 2015-2020. Wśród beneficjentów jest Gmina Rokietnica, której przyznano 300.000 zł na dofinansowanie utworzenia i wyposażenia Dziennego Domu „Senior+”.
Wieloletni program „Senior+” ma na celu zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci placówek dla osób starszych. Polega na finansowym wspieraniu jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu dziennych domów „Senior+”.
Dzienny Dom Senior+ w Gminie Rokietnica będzie zlokalizowany w sołectwie Czelatyce.
W tym celu budynek w dolnej części Czelatyc zostanie przebudowane i zaadaptowane na potrzeby nowej placówki. Projekt zakłada gruntowną modernizację budynku.
Po remoncie, oddaniu do użytku i otwarciu placówka obejmie opieką dwadzieścia osób z terenu Gminy Rokietnica. Seniorom zapewniona będzie opieka, codziennie od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Będzie to opieka związana z udzielaniem pomocy w czynnościach dnia codziennego oraz innych usługach wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Podstawowy zakres obejmować będzie usługi: socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie oraz terapii zajęciowej.
 
Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

 
POWSZECHNY SPIS ROLNY PDF Drukuj Email

Od 16 września br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady telefoniczne w Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

W ten sposób pomagają rolnikom wypełnić obowiązek spisowy. Zakres pytań w wywiadzie telefonicznym jest taki sam jak w formularzu do samospisu dostępnym na stronie spisrolny.gov.pl.

Rachmistrzowie dzwonią do użytkowników gospodarstw rolnych, którzy dotychczas nie wypełnili obowiązku spisowego. Co ważne rolnik, z którym skontaktuje się rachmistrz spisowy jest zobowiązany udzielić odpowiedzi na pytania i w ten sposób wypełnić obowiązek spisowy. Rachmistrzowie spisowi dzwonią do rolników objętych spisem rolnym z numerów telefonu:

22 279 99 99 lub 22 666 66 62

Wywiady telefoniczne będą realizowane do 30 listopada br.

Stanowisko spisowe  w Urzędzie Gminy Rokietnica , II piętro pokój nr  22 -  sala narad

 
Konsultacja projektu rocznego współpracy Gminy Rokietnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi PDF Drukuj Email

Konsultacja projektu rocznego współpracy Gminy Rokietnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2021.

Projekt uchwały

Wzór formularza konsultacji

 
XV Jesienna Giełda Ogrodnicza PDF Drukuj Email

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale organizuje XV Jesienną Giełdę Ogrodniczą połączoną z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz IV Ogólnopolską Wystawą Królików, 3 i 4 października PODR Boguchwale.

 
Konkurs - "Lokalna Żywność w Twórczości Artystycznej" PDF Drukuj Email

Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? Strona Mam Plon
(https://mamplon.pl) organizuje konkurs na najsmaczniejszy utwór
muzyczny lub literacki. Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regionie danie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów.
Wielki finał odbędzie się 24.10.2020 w stolicy humoru, czyli Wąchocku!
Zapraszamy do wzięcia udziału.
Prace nadsyłać można w jednej z kategorii:
PIOSENKA
WIERSZ
LEGENDA/ OPOWIEŚĆ/ DOWCIP
Do dnia 20.10.2020 na naszej grupie:
Więcej informacji na stronie:
 
X Edycja Gminnego Konkursu Plastycznego o świętym Janie Pawle II PDF Drukuj Email


Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Metryczka

 
Zajęcia muzyczne PDF Drukuj Email

 
Staż zawodowy PDF Drukuj Email

 
Sportowa Polska PDF Drukuj Email

Gmina Rokietnica otrzymała dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska 2020, na budowę Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rokietnicy Woli w wysokości 1 382 200,00.
Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju.
 
Komunikat PDF Drukuj Email

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarosławiu informuje, że w dniach 24 września – 3 października 2020 r. planowane jest przeprowadzenie na terenie całego województwa podkarpackiego akcji szczepienia lisów wolnożyjących. W przypadku ewentualnej zmiany terminu, zostanie wysłana do Państwa stosowna informacja.

 
Harmonogram zebrań wiejskich na terenie Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Konkurs dla uczniów szkół podstawowych PDF Drukuj Email

W związku z trwającym od 1.09 do 30.11.2020 r. Powszechnym Spisem Rolnym 2020, Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursach w dwóch kategoriach:
I kategoria – „Spisowe rebusy” – klasy I-VI - konkurs plastyczny
II kategoria – „Podkarpacka wieś w obiektywie” – klasy VII-VIII – konkurs fotograficzny
Więcej informacji o organizowanych konkursach na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie: https://rzeszow.stat.gov.pl/psr-2020-konkursy/
 
DOŻYNKI POWIATU JAROSŁAWSKIEGO PDF Drukuj Email

13 września 2020 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbyły się Dożynki Powiatu Jarosławskiego.

 
Ćwiczenia na terenie Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

W Rokietnicy odbyły się współdziałania 41 Kompani Lekkiej Piechoty z 34 Lekkiej Piechoty w Jarosławiu z OSP Gminy Rokietnica.
Żołnierzy przywitał Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny życząc owocnej współpracy i miłego pobytu na ternie naszej Gminy.
Jednostki OSP Gminy Rokietnica przygotowały szkolenia dla 4 grup żołnierzy z zakresu:
1. Ratowanie poszkodowanej osoby w wypadku komunikacyjnym.
2. Umacnianie wałów przeciwpowodziowych.
3. Usuwanie skutków nawałnicy (powalone drzewo).
4. Pompowanie wody ze zbiornika zbiorczego.
Ćwiczenia te miały na celu doskonalenie współpracy i koordynacji działań obu służb w sytuacji zagrożenia życia lub mienia mieszkańców naszej Gminy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to działanie, było to cenne doświadczenie dla każdej z jednostek.
 
Przewodnik turystyczny po Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Już jest dostępny przewodnik turystyczny po Gminie Rokietnica wydany w ramach projektu ,,SOBÓTKA"-czyli turystyczne wędrówki muzyczne po gminie Rokietnica" realizowanego w ramach projektu granatowego LGD Pogórze Przemysko-Dynowskie podziałanie 19.2. realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne ,,Carpatia".
Dzięki uzyskanemu wsparciu udało się wydać pierwsze tego typu opracowanie w historii gminy.
Przewodnik jest dostępny w UG Rokietnica pok. nr. 20-BEZPŁATNIE.
A już niedługo odwiedzimy każdą miejscowość z przewodnikiem oraz Orkiestrą Dętą podczas ,,Muzycznych wędrówek po Gminie".
 
POMOC DLA ROLNIKÓW PDF Drukuj Email

 
Spotkanie robocze PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu nadkom. Janem Wojtowiczem.
Tematem spotkania były sprawy związane ze współpracą gminy z policją oraz możliwości stworzenia warunków dla poprawy bezpieczeństwa.
 
Konkurs PDF Drukuj Email

Od 4 września br. na antenie Radia Rzeszów trwa cotygodniowy konkurs „Grunt to wiedza” związany ze spisem rolnym PSR 2020.
W każdy piątek między godziną 13.00, a 15.00 na antenie Polskiego Radia Rzeszów pojawi się pytanie konkursowe i numer telefonu, pod który należy zadzwonić.
Osoba, która jako pierwsza dodzwoni się i poprawnie odpowie na pytanie konkursowe, otrzyma nagrodę.
 
Zajęcia z języka angielskiego PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 45