Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj6
Wczoraj175
W tym tygodniu181
W tym miesiącu2998
Wszystkich wyświetleń429899

Polecamy

Pogoda

Ogłoszenia i informacje


Życzenia z okazji Rozpoczęcia Roku Szkolnego PDF Drukuj Email

 
Pod biało-czerwoną PDF Drukuj Email

Gmina Rokietnica bierze udział w projekcie „POD BIAŁO-CZERWONĄ”
Potrzebujemy minimum 100 głosów-dlatego prosimy o ich oddawanie!
Projekt "Pod biało-czerwoną" ma na celu uczczenie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, jej bohaterów oraz triumfatorów. Jego zadaniem jest również integracja lokalnych i ponadlokalnych społeczności w duchu tradycji, jedności oraz nowoczesnego patriotyzmu.
Projekt "Pod biało-czerwoną" zakłada sfinansowanie zakupu masztów i flag oraz ich instalacji dla każdej gminy w Polsce, która otrzymam minimum 100 głosów.
GŁOSUJMY! Każdy głos się liczy.
 
Geocaching w Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Geocaching w Gminie Rokietnica

Od dwudziestu lat, na całym świecie, miliony osób na każdym kontynencie, wykorzystują geocaching do poznawania pięknych zakątków w swojej okolicy.

Na terenie Gminy Rokietnica jest już podobnie. W nowo powstałej wiosce tematycznej Rokietnica Wola - Kraina Smaku, przygotowano 3 pierwsze skrytki geocachingowe a w tym roku pojawi się jeszcze kilka nowych. Bądź jak Indiana Jones i szukaj skarbów w Gminie Rokietnica.

Co to jest geocaching?

Geocaching to gra terenowa polegająca na szukaniu skarbów przy pomocy urządzeń z GPS np. smartfona. Uczestnicy zabawy podążają do miejsca określonego przez współrzędne geograficzne i tam starają się odnaleźć skrytkę geocache (pojemnik) ukryty w tym miejscu.

Czego potrzebuję by szukać skrytek ?

Jedyne czego potrzebujesz to telefon komórkowy z modułem GPS (np. smartfon) lub urządzenie GPS, które pozwolą Ci dotrzeć do skrytki, a także konto na Geocaching.com.

Jak się w to bawić?

Na najprostszym poziomie geocaching wymaga sześciu następujących kroków:

1. Zarejestruj za darmo Konto podstawowe w serwisie geocaching.com

2. Ściągnij darmową aplikację do geocachingu na swój smartfon lub tablet i zsynchronizuj ze swoim kontem na geocaching.com

3. Uruchom aplikację i znajdź geoskrytki w najbliższej okolicy.

4. Użyj swojego urządzenia GPS, by znaleźć ukryte geoskrytki.

5. Wpisz się do dziennika (logbooka) i odłóż geoskrytkę na swoje miejsce

6. Dziel się swoimi przygodami i zdjęciami w sieci.

Jakie są zasady geocachingu?

1. Jeśli zabierasz coś ze skrytki, zostaw coś o równej lub większej wartości.

2. Napisz o swoim odkryciu w dzienniku skrytki.

3. Poinformuj o swoich doświadczeniach na www.geocaching.com.

Geoskrytki na Podkarpaciu

Na terenie Gminy Rokietnica znajdują się obecnie 3 skrytki tj.

-Muuuu z Rokietnicy (2) - Kraina ze Smakiem

-Makatka – Kraina ze Smakiem

-Miodzioo - Kraina ze Smakiem

A na terenie powiatu jarosławskiego jest ich 21, a w woj. podkarpackim ok 1800. W całej Polsce jest ich pond 50 tys. a na całym świecie kilka milionów.

Geoskrytki można znaleźć również na trasach rowerowych, przy pomnikach przyrody, rezerwatach, punktach widokowych, zabytkach, atrakcjach czy ruinach. Zostały również przygotowane specjalne geotrasy dla pasjonatów geocachingu. Społeczność miłośników geocachingu w Polsce wynosi kilkaset tysięcy osób i właśnie na poszukiwaniu skrytek spędzają czas w weekendy i na urlopach poznając ciekawe miejsca w swojej okolicy i na świecie.

Więcej informacji o GEOCACHINGU można znaleźć na stronie www.GEOCACHNG.com i na stronie www.GEOCACHING.pl

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Szustka za wsparcie w realizacji zadania.

 
Staż zawodowy PDF Drukuj Email

 
Spotkanie dotyczące oczyszczalni ścieków PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica odbyło się kolejne spotkanie robocze z przedstawicielami Czeskiej Firmy „WITKOWITZ ENWI „ P.Martinem Vavrečka i P. Lumirem Miarka odnośnie przedłożonej koncepcji rozbudowy mechaniczno – biologicznej oczyszczalnie ścieków typu HYDROVIT o całkowitej docelowej planowanej liczbie mieszkańców 6666 RLM ( równoważna liczba mieszkańców ) z średnim dobowym przepływem 800 m3/d.
Przebudowa i modernizacja istniejącej oczyszczalni ścieków polegać ma na przebudowie istniejących reaktorów typu HYDROVIT SI na nowe typy tj. typu HYDROVIT P, związanej z łącznym zwiększeniem wydajności Qś 800 m3/dobę.
Istniejący reaktor HYDROVIT SI 300 zostanie na nowo zmodyfikowany w postaci podwójnego zbiornika z blachy szkliwionej , który będzie pełnił funkcje osadnika wstępnego oraz zbiornika do tlenowej stabilizacji osadu ściekowego. Istniejący reaktor HYDROVIT SI 450 zostanie przebudowany na reaktor typu HYDROVIT P 400. Ponadto na terenie oczyszczalni powstanie nowy reaktor typu HYDROVIT P 400.
Przedłożona koncepcja jest wstępnym dokumentem do opracowania projektu do wykonania tych robót.
 
Ogłoszenie PODR Boguchwała PDF Drukuj Email

 
Giełda wschód PDF Drukuj Email

 
POWSZECHNY SPIS ROLNY PDF Drukuj Email

 
Wakacje na wsi w obiektywie PDF Drukuj Email

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale zaprasza dzieci i młodzież klas od IV do VIII do udziału w konkursie fotograficznym nt. "Wakacje na wsi w obiektywie”.
Celem konkursu jest promowanie wypoczynku na podkarpackiej wsi, kreowanie wizerunku polskiej wsi jako miejsca zróżnicowanego i atrakcyjnego cały rok, popularyzację atrakcji turystycznych oraz wiedzy na temat rolnictwa, walorów naturalnych i dziedzictwa kulturowego wsi.
Termin nadsyłania prac mija 30 września 2020 r. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 
Zwrot podatku akcyzowego PDF Drukuj Email

Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego  file:///C:/Users/Asus/Downloads/Wz%C3%B3r_wniosku_akcyza_2019.pdf

 
Uroczystość w Tuligłowach PDF Drukuj Email

 
Apel do mieszkańców Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Drodzy mieszkańcy Gminy Rokietnica w związku z narastającą liczbą osób zarażonych koronawirusem w naszej Gminie apelują o ostrożność i przestrzeganie wszelkich zaleceń sanitarnych. Koronawirus jest w dalszym ciągu zagrożeniem. Ważne jest to aby stosować zasadę odpowiedniego dystansu społecznego, używać maseczek w zamkniętej przestrzeni publicznej oraz tam, gdzie nie możemy zachować dystansu. Pamiętajmy o częstym myciu i dezynfekcja dłoni. Podczas pandemii najważniejsza jest odpowiedzialna postawa nas wszystkich!

 

 
KOLONIE DLA DZIECI ROLNIKÓW PDF Drukuj Email

Dokumenty do pobrania na stronie: https://piragro.pl/zapisy-na-kolonie-dla-dzieci-rolnikow/

 
Spotkanie gospodarcze PDF Drukuj Email

Odbyło się spotkanie gospodarcze na terenie Gminy Rokietnica w którym uczestniczył Wicestarosta Jarosławski Pan Mariusz Trojak oraz Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Pan Janusz Obłoza
Przeprowadzono przegląd dróg powiatowych na terenie Gminy oraz wstępnie ustalono zakres prac związanych z planowanymi inwestycjami z uwzględnieniem szkód popowodziowych.

 
Informacja Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu PDF Drukuj Email

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID-19 i z powodu wprowadzonej kwarantanny dla personelu Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, z dniem 9 lipca 2020 r. wstrzymuje się przyjęcia pacjentów planowanych do w/w Oddziału, do odwołania. Oddział będzie pracował w ograniczonym składzie, w trybie ostrodyżurowym.

 
Przydatność wody do picia PDF Drukuj Email

Decyzja przydatność wody do picia

 
Porozumienie międzygminne PDF Drukuj Email

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz Wójt Gminy Żurawica Pan Tomasz Szeleszczuk podpisali porozumienie międzygminne dotyczące rozbudowy i modernizacji infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej.

 
Bitwa o wozy PDF Drukuj Email

 
Wioski tematyczne szansą rozwoju obszarów podkarpackich PDF Drukuj Email

 
SPOTKANIE Z MINISTREM ROLNICTWA I ROZWOJU WSI PDF Drukuj Email


Drodzy Mieszkańcy Gminy Rokietnica zapraszamy do udziału w spotkaniu z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi które odbędzie się w Chłopicach w Hali Sportowej 7 LIPCA tj. WTOREK o godz. 19:00. Spotkanie będzie okazją do rozmowy o sprawach Rolników, rolnictwa, o potrzebach, zagrożeniach ale także o problemach którym Rolnicy muszą stawić czoła w codziennej pracy na roli. Zapraszamy na spotkanie Mieszkańców Rokietnicy ale również Mieszkańców Powiatu Jarosławskiego

 
Sesja absolutoryjna PDF Drukuj Email

25 czerwca 2020 odbyła się Sesja Rady Gminy Rokietnica, podczas której została przeprowadzona procedura absolutoryjna. Rada Gminy Rokietnica przed podjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Rokietnica, zaakceptowała Raport o stanie Gminy Rokietnica za rok 2019. Po zapoznaniu się z raportem Rada Gminy jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie udzielenia wotum zaufania dla Wójta Gminy. Zgodnie z procedurą o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy, Radni zapoznali się z opiniami Regionalnej Izby Obrachunkowej, opinią Komisji Rewizyjnej i wnioskiem w sprawie absolutorium, co było podstawą podjęcie uchwał w sprawie zatwierdzenia rocznego skonsolidowanego bilansu Gminy Rokietnica za 2019 r. oraz w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Rokietnica za 2019 rok. Radni jednogłośne udzielili Wójtowi Gminy absolutorium za 2019 r.

 
Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków PDF Drukuj Email

W dniu 2 lipca 2020 roku w Urzędzie Gminy w Rokietnicy odbyło się spotkanie robocze dotyczące rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Rokietnicy.
W spotkaniu uczestniczyli : Witold Szajny - Wójt Gminy Rokietnica , Marek Winiarski – inspektor ds. gospodarki komunalnej w Urzędzie Gminy w Rokietnicy, przedstawiciele Firmy Czeskiej WITKOWITZ ENVI zajmującą się budową oczyszczalni ścieków: Lumir Miarka oraz inż. Martin Vavrečka.
Podczas spotkania zapoznano się z wariantami rozbudowy oczyszczalni oraz modernizacją urządzeń gospodarki osadowej.
Przedstawiciele Firmy WITKOWITZ ENVI zobowiązali się do opracowania i przedstawienia do 31 lipca 2020 r. oferty kosztorysowej do wybranej wstępnie koncepcji rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej. Przedmiotowa rozbudowa i modernizacja jest konieczna ze względu na długotrwałą ponda 20 letnią eksploatację istniejących urządzeń reaktor nr.1 o poj. 300 m3 oraz komory zrzutu ścieków oczyszczonych i spustu osadu.

 
Fundusz Inwestycji Samorządowych PDF Drukuj Email

W ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych do budżetu Gminy Rokietnica wpłynie 500 000,00 zł, które zostaną przeznaczone na inwestycje które są ważne dla mieszkańców tj. remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, dróg ale również na inne niezbędne inwestycje lokalne
Tarcza dla Samorządów to program wsparcia gmin wiejskich i miejsko - wiejskich. Kwota otrzymanych środków uzależniona jest od wartości planowanych w budżecie inwestycji.
Dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu w naszej gminie będzie większa możliwość zrealizowania nowych inwestycji.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 28