Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj6
Wczoraj175
W tym tygodniu181
W tym miesiącu2998
Wszystkich wyświetleń429899

Polecamy

Pogoda

Ogłoszenia i informacje


Konkurs ,,Z Babcinej Spiżarni" PDF Drukuj Email

Koła Gospodyń Wiejskich powiatu jarosławskiego już po raz dziewiąty miały możliwość zaprezentowania tradycyjnych specjałów kulinarnych naszego regionu podczas konkursu ,,Z BABCINEJ SPIŻARNI". Impreza zorganizowana została przez Starostę Jarosławskiego Pana Stanisława Kłopot oraz Burmistrza Pruchnika Pana Wacława Szkoła przy współpracy z Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich w Jarosławiu. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm Pan Tadeusz Chrzan, Wicestarosta Jarosławski Pan Mariusz Trojak oraz Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny.
Z naszej Gminy aż 4 organizacje wzięły udział w konkursie tj. Stowarzyszenie Kobiet w Czelatycach, Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców i Rozwoju wsi Rokietnica, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli które zajęło I miejsce w konkursie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim stowarzyszeniom za aktywną działalność i wspaniałe stoiska które przepięknie reprezentowały Gminę Rokietnica oraz poszczególne sołectwa.

 
Koncert ,, Piosenki zakazane" PDF Drukuj Email

10 listopada 2019 roku, godz. 11.00 Politechnika Rzeszowska -Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne ul. Powstańców Warszawy 12, aula V-1 brzmiało w donośnych głosach młodych artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Odbył się tam koncert pt. " ZAKAZANE PIOSENKI " pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Tomasza Filipczaka.
Debiut miała także solistka Zuzanna Kość mieszkająca w Rokietnicy. Występ Zuzi cieszył się ogromnym uznaniem ze strony Pana Tadeusza Frenca. A osoby z publiczności mówią o niej ,,Następczyni Anny German".Bardzo cieszymy się z sukcesów naszej Mieszkanki, życzymy dalszej owocnej pracy na scenie.

 
100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża PDF Drukuj Email

Od stu lat PCK wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje ideę niesienia bezinteresownej pomocy. 22 listopada 2019 r. w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.
Z tej okazji zostały uroczyście wręczone odznaczenia i wyróżnień, między innymi Wójtowi Gminy Rokietnica Panu Witoldowi Szajnemu, Panu Waldemarowi Kapłon, Pani Barbarze Jakubas oraz Pani Elżbiecie Potoniec- pedagog SP w Tuligłowach za długoletnie wspieranie działań PCK.
Pan Waldemar Kapłon został wyróżniony odznaką honorową IV stopnia oraz Medalem 100- lecia PCK w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża, również Pani Barbara Jakubas otrzymała Medal 100- lecia PCK w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dziękujemy, że jesteście! Wszystkim wolontariuszom, pracownikom i członkom PCK życzymy siły, wytrwałości i wiary w to, że dzięki Wam wszystkim świat staje się lepszy.

 
Koncert ,,Wsparcie, satysfakcja, pomoc" PDF Drukuj Email

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy zapraszają na koncert który odbędzie się 24 listopada 2019 r. (niedziela)o godzinie 17.00 w hali sportowej szkoły.
Występy uczniów szkoły i absolwentów przeplatane wykonaniami zaproszonych gości pozwolą spędzić wieczór przy miłej muzyce ze szczytnym celem w tle.
Usłyszymy min.Yesterday zespołu The Beatles, Ave Maria,
Memory z musicalu „Koty” i wiele innych przebojów.

 
,,Wygraj Szansę"- Konkurs w Łańcucie PDF Drukuj Email

Julia Karpińska Uczennica Szkoły Podstawowej w Czelatycach reprezentowała Gminę Rokietnica w Regionalnym Konkursie ,,Wygraj Szansę" w Łańcucie.
Julia zabrała ze sobą kolegów i koleżanki ze szkoły, którzy dopingowali jej występ na wielkiej scenie.Dziękujemy Juli i życzymy dalszych sukcesów.

 
Zapraszamy Wszystkich na piękny spektakl w Kościele w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

 
„OZE na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Rokietnica” PDF Drukuj Email

 
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości w Czelatycach PDF Drukuj Email

Obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości w Świetlicy Wiejskiej w Czelatycach.

 
„Kartka z kalendarza –Gmina Rokietnica widziana oczami dzieci i młodzieży szkolnej ” PDF Drukuj Email

Podczas Koncertu Pieśni Patriotycznej odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Kartka z kalendarza –Gmina Rokietnica widziana oczami dzieci i młodzieży szkolnej ” organizowanego przez Gminę Rokietnica oraz Komunalną Bibliotekę Publiczną w Rokietnicy. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody a prace zostaną wykorzystane do stworzenia kalendarza promującego Gminę Rokietnica

 
Koncert Pieśni Patriotycznej ,,Śpiewam mojej Ojczyźnie" PDF Drukuj Email

Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania. Jan Paweł II, Pamięć i tożsamość, Kraków 2005 r.
Wspaniałym wyrazem miłości do ojczyzny był Koncert Pieśni Patriotycznej ,,Śpiewam mojej Ojczyźnie" pod patronatem Prezydenta Pana Andrzeja Dudy a organizowany przez Akcje Katolicką w Rokietnicy i Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego.Koncert zgromadził bardzo liczną publiczność przed którą zaprezentowali się laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznej ,,Śpiewam mojej Ojczyźnie", Kapela Rokiecianka oraz Gminna Orkiestra Dęta.
Serdecznie dziękujemy za wspaniałe świętowanie, które zapewne dostarczyło Mieszkańcom wielu emocji.

 
Spektakl słowno- muzyczny ,,Póki Polska żyje w nas" PDF Drukuj Email

W dniu 10 listopada 2019 r. odbył się spektakl słowno- muzyczny ,,Póki Polska żyje w nas" w wykonaniu Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie. Spektakl rozpoczął się Msza Świętą w Kościele pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Tapinie, dostarczył on wielu emocji zebranym.W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny wraz z Małżonką.

 
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email

 
Badanie efektywności wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego na lata 2016-2022 PDF Drukuj Email

Ankietę kierujemy do mieszkańców z terenu gmin  Rokietnica

Celem prowadzonego badania jest zebranie opinii związanych z realizacją Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2016-2022 LGD "Pogórze Przemysko -Dynowskie".

Ankieta jest anonimowa.

Wyniki badań posłużą do oceny efektywności wdrażania w/w strategii i są niezbędne aby dostosować Lokalną Strategię Rozwoju do potrzeb mieszkańców i regionu.

Ankietę można wypełnić w formie elektronicznej lub wydrukować, wypełnić i dostarczyć do Biura LGD "Pogórze Przemysko- Dynowskie" za pośrednictwem e-mail, pocztą tradycyjną lub osobiście.

Badanie za rok 2019 prowadzone będzie od 04.11.2019 r. do 15.01.2020 r.

Ankieta on-line: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScr-wLICzB8YM7BvjPZGnnMahVhZ2etd1K5NZQ975OllAQblw/viewform

Ankieta pdf: http://www.lgdpogorze.eu/userfiles/file/ANKIETY/ankieta%20-%20badanie%20wdrazanie%20strategii%20on%20going%202019.pdf

 
Komunikat dla osób prowadzących jednostki handlu detalicznego PDF Drukuj Email

 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Rokietnicy PDF Drukuj Email

 
Obchodach Święta Niepodległości w Tapinie. PDF Drukuj Email

 
Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Czelatycach PDF Drukuj Email

 
Fitness dla dorosłych PDF Drukuj Email

 
I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej pt. „ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”- wstępne przesłuchanie w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy PDF Drukuj Email

W dniu 24.10.2019 r. w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy odbył się wstępne przesłuchania w I Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej pt. „ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”-
Oto Laureaci I Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej pt. „ŚPIEWAM MOJEJ OJCZYŹNIE”
Kategoria II uczniowie klas I –III:
I miejsce - Zofia Stefanowska
II miejsce – Wiktoria Sykała
III miejsce – Marlena Bąk
Kategoria III uczniowie klas IV - VIII
w wersji instrumentalnej:
I – Kornelia Kapłon
II - Aneta Maj
Soliści:
I – Flilip Koniuszy
Wiktoria Wańkowicz
II - Julia Janduła
Dominika Dańczura
III – Amelia Bała
Wyróżnienie:
Michał Napora
Milena Tetich
Paulina Gardyan
Katarzyna Strzelec
duety, trio, kwartety
I miejsce - kwartet: Sebastian Zamróz, Julia Janduła, Julia Martynowska,Izabela Wańkowicz
I miejsce - trio: Krystian Pich, Mikołaj Pich, Mateusz Świerczek
Duet: Izabela Potoczny, Aleksandra Jaremczak
III miejsce – duet: Natalia Kaszuba, Oliwia Flejszar
Weronika Grzeszczak, Gabriela Salamon
Serdecznie gratulujemy Laureatom i zapraszamy Wszystkich Uczestników na podsumowanie konkursu dnia 10 listopada do Sali Gimnastycznej w Rokietnicy.

 
„OZE na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Rokietnica” PDF Drukuj Email

OZE na obiektach użyteczności publicznej na terenie gminy Rokietnica

 
Bezpłatne badanie w Rokietnicy! PDF Drukuj Email

Fundacja NEUCA dla Zdrowia po raz kolejny rusza z ogólnopolską akcją badań kardiologicznych. Program ma na celu zbadanie wielu serc Polaków. Na jego trasie znajduje się również Rokietnica, gdzie już 30 października 2019 r. w specjalnym kardiobusie będzie można bezpłatnie wykonać badanie kardiologiczne. Eksperci alarmują, że w Polsce na skutek niewydolności serca następuje zgon, nawet co 9 minut!

 
Akcja sprzedaży Kremówek Papieskich PDF Drukuj Email

Dziś w Urzędzie Gminy akcję charytatywną sprzedaży Kremówek Papieskich zorganizowało Szkolne Koło Caritas z Rokietnicy Woli.
Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Pani Marii Szajny i Pani Annie Bąk za miłe odwiedziny.

 
Konkurs Plastyczny organizowany przez Akcję Katolicka w Rokietnicy pt.,,Jan Paweł II w oczach dziecka- wstańcie, chodźmy!" PDF Drukuj Email

W niedzielę został podsumowany konkurs plastyczny organizowany przez Akcję Katolicka w Rokietnicy pt.,,Jan Paweł II w oczach dziecka- wstańcie, chodźmy!" pod patronatem Księdza Dziekana Jacka Chochołka oraz Wójta Gminy Rokietnica Pana Witolda Szajnego.
Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac, z których Komisja Konkursowa wyłoniła laureatów w kategoriach wiekowych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrody.
Laureaci Konkursu:

Kategoria I Kl. O
I miejsce
Hanna Bąk
II miejsce
Julia Wójcik
III miejsce
Maria Bazanowska
Wiktoria Zakrzacka

Kategoria II klasy I –III
I miejsce
Marcelina Nerka
Aleksandra Zając
Nikodem Kapłon

II miejsce
Maryla Karpińska
Oliwia Kijanka
Milena Wota
Martyna Broda
Karol Gładysz

III miejsce
Wiktor Bielecki
Zofia Stefanowska
Dorota Twardy
Marlena Bąk
Martyna Kijanka
Karina Prawecka

Wyróżnienie
1.Jakub Deptuch
2.Małgorzata Kapłon
3.Piotr Grzeszczak
4.Michał Sykała
5.Karol Kiper
6.Eliza Maj
7.Tomasz Zakrzacki
8.Malwina Rakoczy
9.Emilia Nowak

Kategoria III Klasy IV – VIII
I miejsce
Antoni Bąk
II miejsce
Julia Godzień

Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów i zaangażowania w kolejnych konkursach.

 
,,Droga świętości Jana Pawła II"-spektakl artystyczny PDF Drukuj Email

20 października 2019 r. RAM w Rokietnicy wraz z Księdzem Dominikiem Długoszem przygotowali spektakl artystyczny z okazji Dnia Papieskiego pt. ,,Droga świętości Jana Pawła II"
Było to wspaniałe, pełne przeżyć i emocji popołudnie które na długo pozostanie w sercach mieszkańców Gminy Rokietnica.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 28