Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj5
Wczoraj175
W tym tygodniu180
W tym miesiącu2997
Wszystkich wyświetleń429898

Polecamy

Pogoda

Ogłoszenia i informacje


Życzenia z okazji Dnia Sołtysa PDF Drukuj Email

 
Hala Sportowa w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica odbyła się prezentacja projektu budowy Hali Sportowej w Rokietnicy Woli.

 
,,Niech płonie światełko naszej pamięci" PDF Drukuj Email

,,Niech płonie światełko naszej pamięci" pod tym hasłem odbyły się tegoroczne obchody pacyfikacji wsi Czelatyce.
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

 
77 rocznica pacyfikacji Wsi Rokietnica PDF Drukuj Email

8 marca Mieszkańcy Gminy Rokietnica obchodzili 77 rocznicę pacyfikacji wsi Rokietnica i Czelatyce.
Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Rokietnicy Mszą Świętą w intencji Poległych podczas pacyfikacji wsi. Następnie Mieszkańcy, Samorządowcy wraz z 34 Batalionem Lekkiej Piechoty w Jarosławiu im. mjr Władysława Koby ps.,,Rak", stanęli do uroczystego Apelu Pamięci przy zbiorowej Mogile Poległych za Ojczyznę, aby w 77 rocznicę pacyfikacji wsi Rokietnica i Czelatyce oddać cześć ofiarom zbrodni dokonanej przez niemieckich okupantów na jej mieszkańcach.
pochyloną głową, w zadumie i bolesnym skupieniu został złożony hołd naszym Rodakom.
Dalsza część uroczystości miła miejsce w SP w Rokietnicy, gdzie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rokietnicy Pani Anna Żołyniak oraz Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny powitali Wszystkich Uczestników obchodów rocznicy pacyfikacji wsi.
Głos zabrali zaproszeni Goście: Poseł na Sejm RP Pan Mieczysław Kasprzak, Dyrektor Biura Posła na Sejm RP Pana Tadeusza Chrzana Pani Monika Romaniec, Marszałek Województwa Podkarpackiego Pani Anna Huk, Starosta Jarosławski Pan Stanisław Kłopot oraz Pan Tadeusz Kapłon-Rybski.
Uczniowie wraz z pedagogami przygotowali spektakl słowno-muzyczny pt.,,Nigdy więcej" ukazujący obraz wydarzeń z 8 marca 1943 roku.
Gminna Orkiestra Dęta z Rokietnicy zaprezentowała utwory patriotyczne.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim obecnym Mieszkańcom Gminy Rokietnica, dla których pamięć o naszych przodkach jest sprawą najcenniejszą.

 
Teatrzyk Figle Migle PDF Drukuj Email

 
Wyniki konkursu w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 roku na ternie Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Wyniki konkursu w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 roku na ternie Gminy Rokietnica

 
Życzenia z okazji Dnia Kobiet PDF Drukuj Email

 
Dzień Kobiet w Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Piątkowy wieczór Panie z naszej gminy wykorzystały na wspólne świętowanie tego szczególnego dnia jakim jest Dzień Kobiet. Panie ze Stowarzyszenia Kobiet w Rokietnicy zatroszczyły się o słodki poczęstunek. Wójt Gminy Rokietnica złożył życzenia i przekazał każdej z Pań tulipana oraz czekoladki. Panie z Mary Kay zorganizowały stoisko z kosmetykami i zabiegami.

 
Przerwy w dostawie energii PDF Drukuj Email

 
Zasad racjonalnego i zdrowego żywienia rodziny, a marnowania żywności PDF Drukuj Email

28 lutego w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli odbyło się szkolenie nt. Zasad racjonalnego i zdrowego żywienia rodziny, a marnowania żywności. Szkolenie organizował Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oddział Doradztwa Rolniczego w Jarosławiu.
Temat spotkania było przede wszystkim uświadamianie jak dużo jedzenia marnujemy i jak żyć aby tyle nie marnować. Jest dużo sposobów, dzięki którym możemy zmniejszyć wyrzucanie jedzenia np. przemyślane zakupy, czytanie etykiet, kupowanie mniejszych opakowań, odpowiednie ułożenie jedzenia w lodówce (wyżej, niżej ma znaczenie) i wiele innych.

 
Gminny Dzień Kobiet PDF Drukuj Email

 
Zapisy do przedszkola PDF Drukuj Email

 
Inforamcja dla Mieszkańców PDF Drukuj Email

 
Gmina Rokietnica finalistą w konkursie Innowacyjny Samorząd 2020 PDF Drukuj Email

Gmina Rokietnica finalistą w konkursie Innowacyjny Samorząd 2020 w kategorii gminny wiejskie za projekt pn. EkoGmina Rokietnica odnawialne źródła energii na prywatnych posesjach oraz na budynkach użyteczności publicznej.
Wójt Gminy Rokietnica odebrał w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie pamiątkowy grawerton.
Gmina Rokietnica znalazła się jako jedyna w kategorii gminy wiejskie z Podkarpacia wśród finalistów konkursu.

 
Obchody Pacyfikacji Wsi Rokietnica i Czelatyce PDF Drukuj Email

 
Szkolenie dla Rolników PDF Drukuj Email

 
Szkolenie dla producentów rolnych PDF Drukuj Email

 
Zaproszenie KGW z Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

 
Bal karnawałowy w stylu pirackim PDF Drukuj Email

W sobotnie popołudnie 15 lutego dla dzieci z terenu Gminy Rokietnica odbył się Bal Karnawałowy w stylu pirackim.
Głównymi organizatorami balu byli: Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Sołtys Sołectwa Rokietnica Pan Andrzej Wota oraz Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy. Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Rokietnica który życzył wszystkim dobrej zabawy.
Na dzieci czekało wiele atrakcji kolorowe pirackie ciasteczka,babeczki, muffinki, owocowe szaszłyki przygotowane przez Stowarzyszenie Kobiet w Rokietnicy, piracka skrzynia słodkich monet oraz maski które rozdawała przy wejściu prawdziwa Piratka z Karaibów. Dzieci mogły za darmo skorzystać z dmuchanych placów zabaw, tatuaży, kolorowych warkoczyków, z malowania twarzy oraz zrobić sobie zdjęcie w foto budce.Nie zabrakło gier i zabaw z nagrodami. Serdeczne podziękowania dla sponsorów którzy przyczynili się do uświetnienia tego balu. DziękujemyPanu Marcinowi Praweckiemu, Panu Mariuszowi Kameckiemu oraz Panu Arturowi Gołębiowskiemu.
Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Kobiet w Rokietnicy, Naszej Piratce Annie Przepłata, Agacie Gali, Annie Bąk, Sabinie Lonc oraz Wszystkim Paniom które pomagały w strefie kolorowych warkoczyków.Wielkie podziękowania dla naszej wspaniałej młodzieży zwłaszcza dla Zuzanny Kość,Oli Piś, Kornelii Kapłon, Gabrysi Salamon,Natalii Pszeniczka, Julii Godzień. Państwa pomoc umożliwiła zrealizowanie zamierzonej inicjatywy i jest wkładem w rozwój kulturalny i edukacyjny młodych pokoleń Gminy Rokietnica.
A Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za obecność i wspaniałą zabawę.

 
Ogólnopolskie Forum Samorządowe w Jasionce PDF Drukuj Email

Nowa perspektywa finansowa na lata 2021-2027 była jednym z głównych tematów tegorocznego forum. Wydarzenie to było okazja do rozmów dotyczących samorządu terytorialnego w Polsce. Forum zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.

 
Dzień Seniora w Czelatycach PDF Drukuj Email

9 lutego 2020 roku w Świetlicy Wiejskiej w Czelatycach odbył się Dzień Seniora. Organizatorami wydarzenia był Wójt Gminy Rokietnica, Sołtys Sołectwa Czelatyce, Stowarzyszenie Kobiet w Czelatycach oraz SP w Czelatycach. Podczas spotkania nie zabrało występów artystycznych, wspólnego śpiewania, tańców oraz ciepłych życzeń dla Seniorów.
Z całego serca życzymy wszystkim Seniorom, by na co dzień spotykali się z życzliwością i wsparciem otoczenia, a także żyli pełnią życia, realizując swoje zainteresowania i pasje.

 
V Akcja Krwiodastwa funkcjonariuszy służb mundurowych RCKK w Rzeszowie PDF Drukuj Email

Dziesięciu Strażaków z OSP Rokietnica wraz z Wójtem Gminy Rokietnica Panem Witoldem Szajny wzięli udział w V Akcja Krwiodastwa funkcjonariuszy służb mundurowych RCKK w Rzeszowie- terenowy odział w Przemyślu. Jest to Akcja dla Kuby Kałucy Druha Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Smołdzinie. Kuba choruje na ostrą białaczkę limfatyczną. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Strażakom za wielkie serce i kolejne litry oddanej krwi.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 28