Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj46
Wczoraj82
W tym tygodniu1298
W tym miesiącu2626
Wszystkich wyświetleń340500

Polecamy

Pogoda

Koncert gminnych zespołów artystycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 września 2016 20:05

W niedzielę 18 września w świetlicy gminnej odbył się koncert galowy naszych zespołów artystycznych czyli Gminnej Orkiestry Dętej, Kapeli ludowej „Rokicianka” i zespołu Mażoretek „Domino”. Zapowiadany na afiszach i w kościołach naszej parafii, zgromadził taką ilość widzów, że nie wszyscy mogli się pomieścić. Miała to być impreza plenerowa, niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała trochę plany.


Widownia reagowała bardzo żywiołowo, klaszcząc nawet w czasie wykonywania porywających melodii. A było czego posłuchać: Walc ze „Suity dziecięcej” Dymitra Szostakowicza z pięknymi partiami na saksofonach w wykonaniu duetu : Joasia Wota i Krzysiek Zamróz, słynny galop z II aktu operetki „Orfeusz w piekle” Jakuba Offenbacha, siarczyste marsze dyrygowane przez tamburmajora Ewkę Baran, pieśń „Polskie kwiaty” w wykonaniu małżeńskiego duetu Zofii i Józefa Dejnaków z towarzyszeniem orkiestry, pieśni biesiadne i dużo ludowej muzyki , którą serwowała nam kapela „Rokicianka” z solistami Jankiem Wróblem i Kingą Wróbel.

Nie sposób pominąć tutaj występów naszych najmłodszych artystów czyli tancerek z grupy „Domino”. Dzieciaki pięknie zaprezentowały się w dwóch blokach tanecznych i zebrały zasłużone rzęsiste brawa. Ich pani instruktor Zofia Prejzner może być z nich dumna.

Wśród słuchaczy nieoczekiwanie znalazła się liczna grupa gości z dalekiego Paragwaju, których pan dyrygent powitał w języku hiszpańskim. Życzymy im miłego pobytu w naszej Ojczyźnie. Esperamos verte otra vez amigos!

Dwie godziny występów przebiegły tak szybko, że nie było czasu na nudę. Każdy z obecnych na koncercie miał możliwość wypicia świetnej kawy lub herbaty i spróbowania znakomitych domowych ciast. Zadbały o to panie ze Stowarzyszenia Kobiet w Rokietnicy. Brawo! Nasi gminni artyści zapewnili nas, że usłyszymy ich niebawem.

Cieszy fakt, że coraz więcej młodzieży angażuje się w życie kulturalne gminy, dostało się do szkół muzycznych i np. w orkiestrze dętej rozpiętość wieku jest od lat 10-ciu /Natalka Kaszuba-fortepian/ do 75-ciu. Na cały 30- osobowy zespół tylko dwie osoby są z sąsiedniej gminy. Mimo, że mają na swoim terenie podobną orkiestrę, wolą grać z nami. Dziękujemy! Reszta muzyków to mieszkańcy wszystkich wsi z naszej gminy.

Czternasto-osobowa kapela „Rokicianka” to wyłącznie nasi mieszkańcy podobnie, jak zespół mażoretek „Domino”. Tak trzymać!


>>Galeria<<

Poprawiony: czwartek, 29 września 2016 08:08