Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj46
Wczoraj82
W tym tygodniu1298
W tym miesiącu2626
Wszystkich wyświetleń340500

Polecamy

Pogoda

Bezpłatna Pomoc Żywnościowa PDF Drukuj Email

Program Operacyjny Pomoc żywnościowa współfinansowana z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2016. Celem programu jest zapewnienie najuboższej części społeczeństwa bezpłatnej pomocy żywnościowej, oraz włączenie społeczne tych osób poprzez cykliczne działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym.


Pomocą żywnościową w ramach POPŻ mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej spełniające kryteria art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekracza 951 zł miesięcznie dla osoby gospodarującej samotnie i 771 zł miesięcznie dla osoby w rodzinie.
Dla mieszkańców naszej gminy realizacja programu rozpocznie się w dniu 22 październik2016r. i zakończy się w czerwcu 2017r.

W zestawie artykułów na Podprogram 2016 znajduje się: makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały i olej rzepakowy.

Towar będzie wydawany w formie paczek żywnościowych równomiernie w tracie całego okresu Podprogramu 2016.
Gminny Ośrodek Pomocy społecznej w Rokietnicy informuje: Skierowania dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej spełniające kryteria art. 7 ustawy o pomocy społecznej, których dochód nie przekracza 951zł miesięcznie dla osoby samotnie gospodarującej i 771zł miesięcznie dla osoby w rodzinie, będą wydawane od 15 września 2016r. od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 do 15:00.
Osoby z terenu naszej gminy będą odbierać artykuły żywnościowe z magazynu ZO PKPS w Jarosławiu przy ul. Bandurskiego 1 (obok dużego parku).

Magazyn wydaje towar codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-13.00. Przy odbiorze towaru należy mieć ze sobą skierowanie z GOPS i dowód osobisty.