Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj174
Wczoraj220
W tym tygodniu394
W tym miesiącu4780
Wszystkich wyświetleń325490

Polecamy

Pogoda

V Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda...” PDF Drukuj Email

"Sławcie Pana na cytrze
Grajcie Mu na harfie dziesięciostrunnej,
Śpiewajcie Jemu pieśń nową,
Pełnym głosem, pięknie mu śpiewajcie!"

W grudniu 2015 roku członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Rokietnicy zorganizowali V edycję Festiwalu Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda...”. Festiwal miał formułę konkursu.

Ideą i jego celem było: umożliwienie wielu uczniom publiczną prezentację swojej twórczości, propagowanie wartości chrześcijańskich i narodowych, kultywowanie tradycji związanych z Świętami Bożego Narodzenia oraz integrację mieszkańców Gminy Rokietnica.

 

Honorowy patronat nad festiwalem sprawował Parafialny asystent Akcji Katolickiej ksiądz Dziekan Jacek Chochołek, zaś fundatorem nagród byli Wójt Gminy Rokietnica Bożena Gmyrek oraz Rada Gminy Rokietnica.

9 stycznia 2016 roku w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy odbyły się eliminacje do finału V Gminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek pt. „Hej kolęda, kolęda...”. W kolędowych zmaganiach wzięło udział 60 uczestników z terenu Gminy Rokietnica w wieku od 5 do 16 lat. Po przesłuchaniu wszystkich uczestników i dokonaniu wnikliwiej oceny jury wyłoniło laureatów festiwalu.

Wśród dzieci przedszkolnych w kategorii dzieci od 5 do 6 lat I miejsce wyśpiewała Zofia Stefanowska z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Woli Rokietnickiej. Na drugiej pozycji uplasowali się Paweł Zaprzała i Marcelina Nerka również z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Woli Rokietnickiej. Trzecie miejsce jury przyznało trio w składzie:Amelia Bała, Maryla Karpińska i Faustyna Karpińska z Oddziału Przedszkolnego przy Zespole Szkół w Rokietnicy.

Prócz tego w kategorii uczniowie klas I –III wśród solistów I miejsce zdobyli Natalia Kaszuba z Zespołu Szkół w Rokietnicy oraz Filip Koniuszy z Szkoły Podstawowej w Woli Rokietnickiej.II pozycję wywalczyło trzech solistów: Karolina Matusz i Oliwia Dominik z Szkoły Podstawowej w Woli Rokietnickiej oraz Kacper Wota z Zespołu Szkół w Rokietnicy. III miejsce komisja konkursowa przyznała Oliwii Flejszar z Zespołu Szkół w Rokietnicy oraz Julii Napora z Szkoły Podstawowej w Woli Rokietnickiej, zaś wyróżnienie otrzymała Julia Karpińska z Szkoły Podstawowej w Czelatycach. Ponadto jury przyznało II miejsce duetowi “Gwiazdeczki” (Oliwia Preizner i Magdalena Blajer) oraz wyróżnienie duetowi “Śnieżynki” z Szkoły Podstawowej w Tuligłowach. I miejsce wyśpiewało trio z Zespołu Szkół w Rokietnicy w składzie:Natalia Kaszuba, Oliwia Flejszar, Oliwia Broda.

Wśród uczniów klas IV –VI jury przyznało I zaszczytne miejsce: Julii Martynowskiej i Martynie Niemczyckiej z Szkoły Podstawowej w Tuligłowach, Natalii Matusz z Szkoły Podstawowej w Woli Rokietnickiej oraz trio w składzie:Paulina Ciurko, Daria Bęben Aleksandra Gala z Szkoły Podstawowej w Czelatycach.. W tej kategorii wiekowej II miejsce wyśpiewało 5 solistów:Klaudia i Julia Janduła - uczennice Szkoły Podstawowej w Tuligłowach,Ewa Baran i Kamil Kosteczko - uczniowie Szkoły Podstawowej w Tapinie,Martyna Szkoła oraz Zespół instrumentalno – wokalny “Super Szóstka”z Zespołu Szkół w Rokietnicy. Na III pozycji uplasowali się: Julia Matusz uczennica Szkoły Podstawowej w Woli Rokietnickiej, Natalia Jakubas i Anna Świerczek - uczennice Zespołu Szkół w Rokietnicy, Wiktoria Wańkowicz - uczennnica Szkoły Podstawowej w Tuligłowach oraz Izabela Kosteczko reprezentująca Szkołę Podstawową w Tapinie. Komisja konkursowa przyznała rownież III miejsce trio w składzie: Zuzanna Kość, Natalia Koniuszy i Seweryn Maj z Zespołu Szkół w Rokietnicy.

Przed jury o tytuł finalisy festiwalu walczyła także młodzież gimnazjalna.Komisja konkursowa nagrodziła 4 solistki z Zespołu Szkół w Rokietnicy. Złotą nutkę czyli I miejsce wyśpiewała Kinga Wróbel, II pozycję zajęła Sandra Kud. Natomiast Izabela Skupień oraz Kinga Wańkowicz zostały laureatkami III miejsca.
Ponadto w kategorii mieszanej komisja konkursowa przyznała I miejsce Scholi Liturgicznej przy Kościele filialnym pw. Chrystusa Króla w Woli Rokietnickiej. Święty Jan Paweł II wielokrotnie zapraszał do wspólnego kolędowania, twierdził, że kolędy tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Mawiał, że kiedy śpiewamy kolędy, wracamy zawsze do źródła wielkich natchnień duszy ludzkiej, duszy polskiej.

W dniu 10 stycznia br. w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy odbył się V JUBILEUSZOWY KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK pt. „HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”, To niedzielne spotkanie z kolędą swoją obecnością uświetnili kapłani: Ks. Dziekan Jacek Chochołek – Parafialny Asystent rokietnickiej Akcji Katolickiej z Parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa i MB. Częstochowskiej w Rokietnicy i ks. Krzysztof Dąbal z pobliskiego Tapina; przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Rokietnica Bożeną Gmyrek oraz Przewodniczącym Rady Gminy Rokietnica Jerzym Kondrat, dyrektorzy szkół, nauczyciele, Orkiestra Dęta z Tuligłów.

Podczas jubileuszowego koncertu galowego laureaci zaprezentowali licznie przybyłej publiczności swoje zdolności wokalno – instrumentalne i otrzymali piękne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Najmłodszy uczestnik festiwalu - Paweł Zaprzała został uhonorowany nagrodą ufundowaną przez Bogumiłę i Adama Grymuzów. Wszyscy uczestnicy kolędowych zmagań otrzymali nagrody pocieszenia i pamiątkowe dyplomy.
Świętując skromny jubileusz laureaci wraz z licznie przybyłą publicznością mieli również okazję kolędować wspólnie z Orkiestrą Dętą z Tuligłów pod batutą Adama Potocznego. Nie zabrakło też ciepłej herbaty i słodkich ciast.

Impreza ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. Poziom prezentacji w kolejnych edycjach jest coraz wyższy. Na przestrzeni 5 lat zauważa się ogromny wysiłek dzieci i młodzieży wkładany w rozwijanie swoich talentów artystycznych.

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej! Witold Szajny

>>GALERIA<<