Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj174
Wczoraj220
W tym tygodniu394
W tym miesiącu4780
Wszystkich wyświetleń325490

Polecamy

Pogoda

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokietnicy informuje PDF Drukuj Email

Rodziny wielodzietne mogą ubiegać się o Kartę Dużej Rodziny. Karta przyznawana jest bezpłatnie przez Wójta Gminy. Wniosek o wydanie karty można odebrać w siedzibie GOPS i złożyć w siedzibie Urzędu Gminy - sekretariacie lub GOPS - codziennie od godziny 7.00 do 15.00.Do wniosku dołączyć należy:
- rodzice - dokument potwierdzający tożsamość
- dziecko w wieku do 18 lat - akt urodzenia
- dziecka powyżej 18 lat - dowód tożsamości i zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce
- w przypadku dziecka legitymującego się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności - duplikat takiego dokument.
Rodziny o niskich dochodach l korzystające z systemu pomocy społecznej do dnia 28.02.2016 mogą jeszcze otrzymać pomoc żywnościową I o ile jeszcze jej nie otrzymały [z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - pomoc taką można otrzymać z tytułu:
- ubóstwa, bezrobocia, niepełnosprawności, wielodzietności, o ile dochód rodziny na 1 członka nie przekracza kwoty 771 zł.
W związku z okresem zimowym Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokietnicy zwraca się z prośbą do mieszkańców gminy o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących osób narażonych na wychłodzenie organizmu, samotnych l starszych, chorych, niepełnosprawnych .

Informacje można przekazywać do GOPS lub sekretariatu Urzędu Gminy telefon 16 622 13 22, 16 622 13 91 lub
987 - bezpłatna infolinia
997 - Policja
986 - Straż miejska