PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE! PDF Drukuj Email

25 listopada grupa „Kompetentnych Przedszkolaków” z Oddziału w Rokietnicy wraz z wychowawczynią p. Edytą Skupień - Pich odwiedziły Komunalną Bibliotekę Publiczną w Rokietnicy.
Wprowadzanie dzieci w świat książki rozpoczyna się od wczesnych lat - w przedszkolach literatura towarzyszy im codziennie. Jednym z podstawowych zadań biblioteki jest rozwijanie i pobudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci oraz podejmowanie takich form działań i współpracy, aby czytanie kojarzyło się im z radością i przyjemnością – nigdy z przymusem, karą czy nudą.Dla większości przedszkolaków była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach oraz pomieszczeniom biblioteki. Zostały zapoznane ze zbiorami, zasadami korzystania z wypożyczalni i czytelni, a także z tym jak mają postępować z książkami aby służyły one wielu czytelnikom. Spotkanie umożliwiło im bezpośredni kontakt z książką i biblioteką.
Odbyło się w atmosferze pełnej radości.

Na zakończenie spotkania dzieci przekazały bibliotekarce pięknego kwiatuszka, który samodzielnie wykonały na zajęciach. Przedszkolaki natomiast otrzymały bajeczkę z kolorową zakładką oraz słodki upominek – obiecując, że wrócą ponownie z rodzicami, aby się zapisać i wypożyczyć bajeczki.
Dziękujemy przedszkolakom oraz wychowawczyni za miło spędzony czas.