Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj174
Wczoraj220
W tym tygodniu394
W tym miesiącu4780
Wszystkich wyświetleń325490

Polecamy

Pogoda

Sprawozdanie z pracy Świetlicy Wiejskiej w Tuligłowach PDF Drukuj Email

Sprawozdanie z pracy Świetlicy Wiejskiej w Tuligłowach za okres 02.11.2015r-14.11.2015r.
Do świetlicy uczęszczało ponad 48 osób. W tym największą grupę stanowiły dzieci ze Szkoły Podstawowej (kl. IV-VI –wszyscy). Niewielką grupę stanowiła młodzież gimnazjalna, ponadgimnazjalna oraz dorośli pomiędzy 20 a 30 rokiem życia. Świetlicę często odwiedzali rodzice. Ich celem była chęć pooglądania wystawy prac i dekoracji zrobionych przez swoje dzieci, zwłaszcza te najmłodsze. To w rezultacie zachęciło niektórych rodziców do zapoznania się z technikami i etapami wykonywania kwiatów metodą origami czy też papierowo -wiklinowych koszyczków.


Zajęcia odbywały się wg stałego harmonogramu tj.
12.00 – 14.00 – zajęcia edukacyjno-wychowawcze (pomoc w odrabianiu zadań domowych, ćwiczenia utrwalające wiedzę z zakresu edukacji matematycznej, polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i języka angielskiego – wg potrzeb i zainteresowań)
14.00 – 16.00 – zajęcia plastyczno – techniczne (rozwijanie umiejętności manualnych i kształtowanie zdolności artystycznych, tworzenie gazetek ściennych i okazjonalnych, branie udziału w konkursach gminnych, regionalnych i wojewódzkich – wg potrzeb i zainteresowań)
16.00 – 18.00 – zajęcia relaksacyjne, integracyjne (gry planszowe, quizy, szachy, warcaby, gry karciane i wiele innych- wg potrzeb i zainteresowań)
20.00 – 18.00 – zajęcia ruchowe (bilard, tenis stołowy i piłkarzyki – wg potrzeb i zainteresowań)

Dodatkowym atutem świetlicy jest namacalna praca dzieci i młodzieży w aspekcie prac techniczno – plastycznych. W ostatnim czasie powstały następujące „małe arcydzieła”:
1. Grzybobranie – wykonywanie przestrzennych prawdziwków i muchomorków ( tutaj największe zasługi przypadły Julii Martynowskiej, Patrykowi Jasiłek, Zuzannie Wojdyło, Milenie Potoczny i Karolinie Kiełcz)
2. Owoce poza sadem – wykonywanie przestrzennych owoców, jabłek i gruszek za pomocą bibuły i kolorowego papieru
3. 11 listopada – wykonywanie okolicznościowej gazetki i chorągiewek związanej z upamiętnieniem rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
4. Rodzina Misia Michasia – praca plastyczna zainicjowana przez Magdalenę Blajer i Sebastiana Zamróz, ciesząca się ogromną popularnością i zdobywająca wielu naśladowców.

Zajęcia świetlicowe odbywają się:
Poniedziałek; Środa; Piątek
12.00 – 20.00

Wtorek; Czwartek
12.00 – 16.30

Sobota
10.00 – 17.00

Zajęcia dostosowane są do potrzeb, możliwości i zainteresowań dzieci i młodzieży.

 

>>zdjęcia już wkrótce<<