Historia Gminnej Orkiestry Dętej przy OSP w Tuligłowach. PDF Drukuj Email

Orkiestra Dęta przy OSP w Tuligłowach powstała w maju 2014 roku, a jej pomysłodawcą i zarazem pierwszym dyrygentem jest pan mgr Adam Potoczny. Początki były bardzo trudne, ale dzięki przychylności rodziców i przede wszystkim władz gminy udało się skompletować podstawowe instrumentarium i wyposażyć salę prób. Potrzeby oczywiście są jeszcze ogromne, ale krok po  kroku udaje się eliminować braki. Ogromną pomocą w tworzeniu biblioteki repertuarowej służą nam inne, okrzepłe już orkiestry z całej Polski (Suchowola- białostockie, Łącko – małopolskie) i inne.

 

Swą grą orkiestra uświetnia uroczystości kościelne, gminne, a także powiatowe i wojewódzkie. Dzięki systematycznym próbom poziom orkiestry stale, wzrasta, repertuar jest poszerzany. Przybywa także członków, obecnie jest ich 30-stu. W swoim bogatym repertuarze orkiestra posiada utwory liturgiczne, marszowe, a także najpopularniejsze transkrypcje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Przy orkiestrze istnieje nieformalna szkółka gry na instrumentach dętych, gitarze, perkusji, która kształci młody narybek. Zachęcamy wszystkich chętnych, mających zdolności muzyczne do współpracy.

Przy orkiestrze powstała Grupa Taneczna Mażoretek, która pod opieką pani instruktor Zofii Prejzner poznaje tajniki choreografii i żonglerki pałeczkami. Dziewczyny ćwiczą zaledwie od stycznia 2015 roku i mimo wielu przeciwności, bólu mięśni i siniaków nie żałują czasu poświęconego na ćwiczenia. Ich występy cieszą się  ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczą liczne prośby płynące z sąsiednich gmin o uświetnienie lokalnych uroczystości.  Wszędzie spotykają się z aplauzem i niedowierzaniem, że nauczenie się tego co potrafią zajęło im zaledwie kilka miesięcy. Z pewnością to nie wszystko, na co ich stać i w nowym sezonie znów zaskoczą nas swoimi umiejętnościami, prezencją i układami tanecznymi.

>>galeria<<