Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj26
Wczoraj203
W tym tygodniu754
W tym miesiącu3213
Wszystkich wyświetleń468898

Polecamy

Pogoda

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rokietnicy informuje mieszkańców Gminy Rokietnica o możliwości korzystania z pomocy w ramach interwencji kryzysowej. PDF Drukuj Email

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu informuje, że w ramach zadań własnych zapewnia mieszkańcom miasta i powiatu udzielenia natychmiastowej specjalistycznej pomocy psychologicznej, a w zależności od potrzeb poradnictwa socjalnego i prawnego, a w sytuacjach uzasadnionych schronienia do 3 miesięcy – w ramach interwencji kryzysowej.

Celem interwencji kryzysowej jest przywrócenie równowagi psychicznej i umiejętności samodzielnego radzenia sobie, a dzięki temu zapobieganie przejściu reakcji kryzysowej w stan chronicznej niewydolności psychicznej. Interwencją kryzysową obejmuje się osoby i rodziny bez względu na posiadany dochód.

W związku z panującym stanem epidemii i zasadami ograniczeń  w przemieszczaniu się pomoc psychologiczna w ramach Punktu Interwencji Kryzysowej na rzecz osób i rodzin znajdujących się w kryzysie, a w szczególności będących ofiarami przemocy w rodzinie udzielana jest za pomocą zdalnych środków komunikacji do odwołania.

Osoby potrzebujące pomocy mogą skorzystać z telefonicznego wsparcia psychologicznego całodobowo, w dni robocze pod numerem telefonu: 667 886 290. W razie potrzeby również w każdym innym terminie i godzinach, w tym w niedzielę i święta, w przypadku gdy potrzebny jest osobisty kontakt –  z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Z telefonicznego poradnictwa prawnego można skorzystać w czwartki w godz. 15:00 – 16:30, pod numerem telefonu: 506 719 559.

Z telefonicznego wsparcia terapeutycznego (terapeuty rodzinnego) można korzystać pod numerem telefonu: 600 038 558.

Po odwołaniu stanu epidemii miejscem świadczenia usług będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarosławiu.