Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj185
Wczoraj229
W tym tygodniu630
W tym miesiącu4471
Wszystkich wyświetleń441737

Polecamy

Pogoda

Podpisanie umowy w ramach programu Senior+ PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica została podpisana umowa na realizację zadania dotyczącego powstania dziennego domu pomocy osobom starszym w ramach projektu Senior+. Realizacją zadania zajmie się firma eL-PER Łukasz Korytko.
Placówka ma powstać do końca 2020 roku. Jakiś czas temu informowaliśmy państwa o decyzji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które rozstrzygnęło otwarty konkurs ofert w ramach tegorocznej edycji programu ‘Senior+” na lata 2015-2020. Wśród beneficjentów jest Gmina Rokietnica, której przyznano 300.000 zł na dofinansowanie utworzenia i wyposażenia Dziennego Domu „Senior+”.
Wieloletni program „Senior+” ma na celu zwiększenie aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu społecznym poprzez rozbudowę sieci placówek dla osób starszych. Polega na finansowym wspieraniu jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu dziennych domów „Senior+”.
Dzienny Dom Senior+ w Gminie Rokietnica będzie zlokalizowany w sołectwie Czelatyce.
W tym celu budynek w dolnej części Czelatyc zostanie przebudowane i zaadaptowane na potrzeby nowej placówki. Projekt zakłada gruntowną modernizację budynku.
Po remoncie, oddaniu do użytku i otwarciu placówka obejmie opieką dwadzieścia osób z terenu Gminy Rokietnica. Seniorom zapewniona będzie opieka, codziennie od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Będzie to opieka związana z udzielaniem pomocy w czynnościach dnia codziennego oraz innych usługach wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów. Podstawowy zakres obejmować będzie usługi: socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej lub kinezyterapii, sportowo-rekreacyjne, aktywizujące społecznie oraz terapii zajęciowej.