Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj5
Wczoraj183
W tym tygodniu821
W tym miesiącu4662
Wszystkich wyświetleń441928

Polecamy

Pogoda

Z Betlejem do Betlejem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 stycznia 2020 17:29

W sobotę 21 grudnia 2019 roku po raz XIX. Grupa Weteranów Turystyki Górskiej z Jarosławia zorganizowała przejście piesze Z Betlejem do Betlejem, którego celem było dostarczenie Betlejemskiego Ognia mieszkańcom Betlejem, przysiółka wsi Rudołowice oraz tym wszystkim, którzy przybyli na pola tego przysiółka. W tym roku nieco inaczej wyglądał program przejścia i spotkania w Betlejem.
Po odebraniu Światełka Betlejemskiego od harcerzy z jarosławskiego hufca ZHP uczestnicy przejścia autokarem przybyli do Tuligłów skąd wraz z członkami Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz mieszkańcami Tuligłów i Kosienic pojechali do Jankowic a stamtąd pieszo przez pola wśród ciemności dotarli do przygotowanej wcześniej szopki w Betlejem. Tam zostali przywitani przez oczekujących na nich mieszkańców Betlejem, przysiółka wsi Rudołowice oraz przybyłych gości z sąsiednich miejscowości.
Członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Tuligłów wraz z kilkoma mieszkańcami Tuligłów i Kosienic wystawili krótki spektakl ukazujący chwile z życia Maryi i Józefa. Tematem był w szczególności spis ludności, poszukiwanie noclegu w Betlejem i dotarcie do szopy, gdzie miał się narodzić Jezus.
W scence wystąpili:
- w roli narratora Jacek Hołub z Jarosławskiej Grupy Weteranów Górskich,
- rolę urzędnika odegrał ksiądz Piotr Hadro, misjonarz w Papui Nowej Gwinei, wywodzący się z Tuligłów,
- Szymon był Dariusz Balicki,
- w kolejce wystąpili: Leokadia Szymańska, Małgorzata Gaweł, Izabela Wańkowicz, Mateusz Stec i Małgorzata Stec,
- Maryja- Bożena Wańkowicz.
- Józef - Piotr Kuźma
- Karczmarz - Marian Mazurek,
- Karczmarka - Bożena Pajda
Reżyserem spektaklu była Małgorzata Stec.
Następnym etapem spotkania w Betlejem było łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Po tym, w radosnej, świątecznej atmosferze rozległo się wspólne kolędowanie. Koło Gospodyń Wiejskich z Rudołowic przygotowało gorące posiłki dla przybyłych kolędników i wszystkich zebranych przy szopce.
źródło: http://www.tuliglowy.org.pl/…/2…/234-przybiezeli-do-betlejem