Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj71
Wczoraj173
W tym tygodniu244
W tym miesiącu3840
Wszystkich wyświetleń493489

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 PDF Drukuj Email

 
ZBIÓRKA MAKULATURY PDF Drukuj Email

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Rokietnica za zaangażowanie w zbiórkę makulatury na studnie w Afryce. Zebrane zostało 10 ton makulatury.
Od kilku lat na terenie archidiecezji przemyskiej, zbierana jest makulatura, ze sprzedaży której udało się wybudować do tej pory 27 studni głębinowych w Czadzie, Sudanie Południowym, Kamerunie, Madagaskarze i Republice Środkowej Afryki. Każda z takich inicjatyw uwalnia mieszkańców afrykańskich wiosek od problemu dostępu do wody.
 
W miesiącu lipcu 2021 roku Akcja Katolicka z Rokietnicy już po raz kolejny zorganizowała zbiórkę makulatury. PDF Drukuj Email

 
Turniej Piłki Nożnej Sołectw Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Regulamin Turnieju Sołectw oraz karta zgłoszeniowa

 
Przebudowa drogi gminnej PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny przy kontrasygnacie Pani Magdaleny Skupień-Jurkiewicz - skarbnik gminy podpisał umowę na przebudowę drogi gminnej nr 111753R w miejscowości Rokietnica od km 0+000 do km 0 +990 (tj. droga od Szkoły w kierunku Rokietnicy Woli, obok starego banku) w ramach środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Samorządowych
Wykonawca: Budowa Dróg i Mostów ,,SWOBODA" Sp. z o.o. Hawłowice.
Koszt inwestycji: 474 447,90 zł
 
Wakcje z kulturą w Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Okres wakacji to bardzo dobry czas na spotkania z kulturą, dlatego Gminne Centrum Kultury i Promocji w Rokietnicy organizuje przedstawienia teatralne.

Spektakle Teatru Eden dla dzieci są specjalnie zaplanowane, by sprzyjać skupieniu uwagi. W tle znajdują się kolorowe rekwizyty, grze aktorów towarzyszy zaś energiczna muzyka. Przedstawienia są interaktywne, dzięki czemu dzieci mogą się w nie bardziej zaangażować. Wszystko to pomaga ćwiczyć cierpliwość i uważne słuchanie.

Trzeba przyznać, że Teatr również przypadł do gustu starszej widowni, która często płakała ze śmiechu.

 
Uniwersytet Samorządności PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Pani Magdaleny Skupień- Jurkiewicz podpisał umowę na realizację I etapu koncepcji ,,Uniwersytetu Samorządności".
Pozyskana przez Gminę Rokietnica pomoc finansowa przeznaczona zostanie na zakup wyposażenia oraz sprzętu do Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy.
Uniwersytet Samorządności został stworzony w celu umożliwienia przeprowadzania szkoleń, kursów oraz innych aktywności edukacyjnych odpowiadających potrzebom lokalnej społeczności. Realizacja koncepcji „Uniwersytet Samorządności” obejmuje wykonanie dwóch etapów. I etap inwestycyjny jest realizowany w tym roku i jest związany z przygotowaniem niezbędnej infrastruktury na potrzeby realizacji zakładanych form edukacyjnych. Beneficjenci otrzymają pomoc finansową, którą przeznaczą na ulepszenie obiektu budowlanego, w celu stworzenia odpowiednich możliwości do przeprowadzenia inicjatyw edukacyjnych. Wsparcie może być przeznaczone na realizację zadań inwestycyjnych polegających na drobnym remoncie lub zakupie wyposażenia do już istniejących i funkcjonujących obiektów pełniących funkcje kulturalne, społeczne, czy edukacyjne. Natomiast II etap – (lata: 2022-2025) polegać będzie na realizacji założeń edukacyjnych z wykorzystaniem przygotowanej infrastruktury. 
„Uniwersytet Samorządności” ma pomóc w osiągnięciu celów, wśród których należy wymienić: rozwój społeczeństwa obywatelskiego, propagowanie idei samorządności wśród mieszkańców obszarów wiejskich województwa podkarpackiego, realizowanie inicjatyw mających podnieść poziom świadomości prawnej (głównie w zakresie prawa samorządu terytorialnego), przygotowanie przedstawicieli społeczności wiejskich do pełnienia funkcji społecznych (liderzy wiejscy, sołtysi, radni), poprawę komunikacji pomiędzy mieszkańcami obszarów wiejskich i instytucjami publicznymi, zminimalizowanie zjawiska wykluczenia cyfrowego, propagowanie idei zrzeszania się i partycypacji w realizacji zadań własnych gminy (stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi, formuła partnerstwa publiczno-społecznego oraz partnerstwa publiczno-prywatnego), przygotowanie liderów wiejskich oraz organizacji społecznych działających na obszarach wiejskich do tworzenia dokumentów programowych oraz pozyskiwania środków zewnętrznych, zapoznanie społeczności wiejskiej z możliwościami produkcji, rejestracji i promocji produktów lokalnych oraz lokalnego dziedzictwa materialnego, podnoszenie kompetencji i kwalifikacji członków grup i stowarzyszeń np. OSP, prezentację dobrych praktyk, konsolidację i integrację potencjałów na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, propagowanie postaw patriotycznych, tradycyjnych wartości, działania na rzecz rozwoju „Małych Ojczyzn”.
 
Umowa na wykonanie projektu rozbudowy oczyszczalni ścieków. PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny przy kontrasygnacie Skarbnik Gminy Rokietnica Pani Magdaleny Skupień- Jurkiewicz podpisał umowę z firmą Eko-Kompleks J. Fidrysik, J. Budzińska S.J. na wykonanie kompletnego pełno branżowego projektu rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w miejscowości Rokietnica.

Zakres prac projektowych obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy i modernizacji istniejącej oczyszczalni ścieków wraz z uzyskaniem decyzji zezwalającej na realizację inwestycji oraz wszelkich zezwoleń, uzgodnień i pozwoleń.

 
Narodowy Spis Powszechny Ludności 2021 PDF Drukuj Email

 
Ogłoszenie o przeprowadzeniu konsultacji społecznych projektu „Strategii rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021-2030″ PDF Drukuj Email

Zarząd Powiatu Jarosławskiego Uchwałą nr 470/2021 z dnia 31 maja 2021 r. podjął decyzję w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu „Strategii rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021 – 2030”.

Zapraszamy mieszańców Powiatu Jarosławskiego do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest zebranie opinii w związku z przygotowaniem „Strategii rozwoju Powiatu Jarosławskiego na lata 2021 – 2030”.

Dokument będący przedmiotem konsultacji można pobrać na stronie - https://powiat.jaroslawski.pl/komunikaty-i-ostrzezenia/item/6593-ogloszenie-o-przeprowadzeniu-konsultacji-spolecznych-projektu-strategii-rozwoju-powiatu-jaroslawskiego-na-lata-2021-2030

Konsultacje mają charakter ogólnopowiatowy i zostaną przeprowadzone w terminie od 15 czerwca 2021 r. do 15 sierpnia 2021 r.

Konsultacje przeprowadzone zostaną w formie zgłaszania wniosków i uwag w formie pisemnej przy użyciu formularza stanowiącego załącznik nr 2 do uchwały nr LIII/463/2014 Rady Powiatu Jarosławskiego z dnia 22 października 2014 r., który należy złożyć w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Jarosławiu lub przesłać droga listowną na adres Starostwa Powiatowego w Jarosławiu (decyduje data wpływu do urzędu) lub przesłać faksem.

Formularze anonimowe, niekompletne, niepoprawnie wypełnione, nie zawierające uzasadnienia oraz złożone po terminie pozostawia się bez rozpatrzenia bez wzywania do ich uzupełnienia.

Prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o uzupełnienie i dołączenie (do formularza zgłaszania wniosków i uwag do projektu Strategii) oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, dostępnego jako załącznik.

Za przeprowadzenie konsultacji odpowiedzialny jest Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.

 
Warsztaty z Masterchefem PDF Drukuj Email

W związku z realizacją zadania ,,Rokietnica Wola Kraina ze Smakiem- wioska tematyczna zachowująca dziedzictwo kulturowe Gminy Rokietnica" w ramach projektu granatowego LGD Pogórze Przemysko-Dynowskie poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 odbyły się warsztaty kulinarne z Masterchefem.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy które są realizatorami projektu, przygotowały wspólnie z Panem Pawłem Gradowskim- Masterchefem niecodzienne potrawy tj. krem pomidorowy z cukinią faszerowaną i wędzonym serem, arancini, guacamole, dorsz z ryżem i sosem cytrynowym, surówka Colesław oraz na deser beza Pavlova.
Nowe umiejętności Panie wykorzystają do stworzenia oferty w wiosce tematycznej ,,Rokietnica Wola-kraina ze smakiem"
 
SPEKTAKL TETRALNY PDF Drukuj Email

 
Dni Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
PODKARPACKIE SIĘ LICZY PDF Drukuj Email

Regulamin konkursu

 
Informacja o szczepieniu PDF Drukuj Email

Informacja o szczepieniu

 
Warsztaty ,,Jadalne chwasty" PDF Drukuj Email

W Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli odbyły się warsztaty „Jadalne chwasty”, które poprowadziła Pani Lucyna Przybycień z Biecza w ramach działania aktywizującego mieszkańców obszaru LGD Pogórza Przemysko-Dynowskiego.
Nie tylko dowiedzieliśmy się jak wykorzystać znane chwasty z ogródka (baśnica, pokrzywa, kurdybanek...) ale je popróbowaliśmy. Każdy uczestnik miał okazję spróbować krupnik z pokrzywą i podagrycznikiem oraz placuszki chwaściane. Degustację porzedziło wspólne wyjście w teren w celu poszukiwania odpowiednich składników do dań.
Dziękujemy serdecznie: LGD Pogórze Przemysko-Dynowskie  za wspaniały czas podczas nietypowych warsztatów, Kołu Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli za gościnność oraz Panu Wójtowi Gminy Rokietnica Witoldowi Szajnemu za obecność na warsztatach. Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w działaniu.
 
Wymień kocioł PDF Drukuj Email

 
INFORMACJA PDF Drukuj Email

 
SPEKTAKL TEATRALNY- ,,Zagubiona owieczka" PDF Drukuj Email

 
Trwają prace przy budowie Hali Sportowej w Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

Trwają prace przy budowie Hali Sportowej w Rokietnicy Woli
Priorytetem są obecnie prace związane z zadaszeniem obiektu.
 
1 lipca 2021 r. wchodzi w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze PDF Drukuj Email

1 lipca 2021 r. wchodzi w życie nowa wersja programu „Czyste Powietrze”, uwzględniająca wycofanie dotacji na kotły węglowe (od 1 stycznia 2022 r.), zwiększenie progów dochodowych w części drugiej programu (podwyższony poziom dofinansowania) oraz poszerzenie listy urządzeń kwalifikujących się do dofinansowania o kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Program został też uzupełniony o zapisy dotyczące ścieżki bankowej, której uruchomienie zaplanowano jeszcze w lipcu br.

Program „Czyste Powietrze” w zmienionej wersji, obowiązującej od 1 lipca 2021 r. i uwzględniającej ścieżkę bankową, dostępny jest do wglądu i pobrania na stronie czystepowietrze.gov.pl (zakładka Weź dofinansowanie/Czyste Powietrze) oraz na Portalach Beneficjenta poszczególnych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Trzy ważne zmiany w programie „Czyste Powietrze”

NFOŚiGW przypomina, że zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do końca bieżącego roku. Oznacza to, że koszt będzie kwalifikowany pod warunkiem złożenia wniosku o dofinansowanie obejmującego swoim zakresem zakup i montaż kotła na węgiel do 31 grudnia 2021 r. (konieczne jest wystawienie faktury lub równoważnego dokumentu księgowego z datą do 31 grudnia 2021 r.). Od 1 stycznia 2022 r. nie będzie już można składać wniosków o dotacje na kotły węglowe.

Zwiększenie progów dochodowych od 1 lipca 2021 r. dotyczy drugiej części programu, czyli podwyższonego poziomu dofinansowania (dotacje do 37 tys. zł). Od dzisiaj, w przypadku gospodarstw wieloosobowych ten próg wynosi do 1564 zł przeciętnego miesięcznego dochodu na osobę, a dla gospodarstw jednoosobowych do 2189 zł.

Począwszy od 1 lipca 2021 r. możliwe jest też ubieganie się o większe niż dotychczas wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. Dotacja może wynieść do 9 tys. zł (nie więcej niż 45% faktycznie poniesionych kosztów) przy podstawowym poziomie dofinansowania oraz do 12 tys. zł w przypadku podwyższonego poziomu dotacji (nie więcej niż 60% kosztów).

Co jeszcze w „Czystym Powietrzu”?

Zapowiadana ścieżka bankowa, czyli nabór wniosków o dofinansowanie w bankach na dotacje przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego, ma ruszyć jeszcze w lipcu tego roku. Informacje o bankach, które będą udzielały Kredytu Czyste Powietrze i w których będzie można złożyć wniosek o dotację będą dostępne na stronie czystepowietrze.gov.pl.

Część warunków dofinansowania dla ścieżki bankowej została zmieniona w stosunku do zwykłej ścieżki, realizowanej za pośrednictwem wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Najważniejsze zmiany to: rozpoczęcie przedsięwzięcia (w przypadku wniosków składanych w wfośigw: do 6 miesięcy przed złożeniem wniosku; w przypadku banków: od daty złożenia wniosku), okres realizacji (wfośigw: 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku; bank: 18 miesięcy od dnia złożenia wniosku), rozliczenie wniosku (wfośigw: maksymalnie w trzech częściach; bank: rozliczenie całości po zakończeniu przedsięwzięcia). Warunkiem wypłaty dotacji na częściową spłatę kapitału kredytu jest wypłacenie beneficjentowi przez bank kredytu z przeznaczeniem wyłącznie na cele zgodne z programem, w tym co najmniej w 95% na pokrycie kosztów kwalifikowanych, oraz wykorzystanie tego kredytu przez beneficjenta zgodnie z jego przeznaczeniem.

Ponadto, poza już wprowadzonymi zmianami, NFOŚiGW pracuje nad uruchomieniem w ramach drugiej części programu „Czyste Powietrze” modułu pożyczek dla gmin jako uzupełnienie finansowania dla beneficjentów.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 50