Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj5
Wczoraj183
W tym tygodniu821
W tym miesiącu4662
Wszystkich wyświetleń441928

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
XV Jesienna Giełda Ogrodnicza PDF Drukuj Email

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale organizuje XV Jesienną Giełdę Ogrodniczą połączoną z Podkarpackim Świętem Winobrania oraz IV Ogólnopolską Wystawą Królików, 3 i 4 października PODR Boguchwale.

 
Konkurs - "Lokalna Żywność w Twórczości Artystycznej" PDF Drukuj Email

Piszesz? Śpiewasz? Lubisz lokalną żywność? Strona Mam Plon
(https://mamplon.pl) organizuje konkurs na najsmaczniejszy utwór
muzyczny lub literacki. Zaśpiewaj lub opisz popularne w twoim regionie danie, potrawę, przysmak i wygraj 500 zł! Ideą przedsięwzięcia jest promowanie tradycyjnych polskich smaków, a także regionalnych producentów żywności oraz wytwarzanych przez nich produktów.
Wielki finał odbędzie się 24.10.2020 w stolicy humoru, czyli Wąchocku!
Zapraszamy do wzięcia udziału.
Prace nadsyłać można w jednej z kategorii:
PIOSENKA
WIERSZ
LEGENDA/ OPOWIEŚĆ/ DOWCIP
Do dnia 20.10.2020 na naszej grupie:
Więcej informacji na stronie:
 
X Edycja Gminnego Konkursu Plastycznego o świętym Janie Pawle II PDF Drukuj Email


Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

Metryczka

 
Zajęcia muzyczne PDF Drukuj Email

 
Staż zawodowy PDF Drukuj Email

 
Sportowa Polska PDF Drukuj Email

Gmina Rokietnica otrzymała dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska 2020, na budowę Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Rokietnicy Woli w wysokości 1 382 200,00.
Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych na terenie całego kraju.
 
Komunikat PDF Drukuj Email

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarosławiu informuje, że w dniach 24 września – 3 października 2020 r. planowane jest przeprowadzenie na terenie całego województwa podkarpackiego akcji szczepienia lisów wolnożyjących. W przypadku ewentualnej zmiany terminu, zostanie wysłana do Państwa stosowna informacja.

 
Harmonogram zebrań wiejskich na terenie Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Konkurs dla uczniów szkół podstawowych PDF Drukuj Email

W związku z trwającym od 1.09 do 30.11.2020 r. Powszechnym Spisem Rolnym 2020, Urząd Statystyczny w Rzeszowie zaprasza uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego do udziału w konkursach w dwóch kategoriach:
I kategoria – „Spisowe rebusy” – klasy I-VI - konkurs plastyczny
II kategoria – „Podkarpacka wieś w obiektywie” – klasy VII-VIII – konkurs fotograficzny
Więcej informacji o organizowanych konkursach na stronie Urzędu Statystycznego w Rzeszowie: https://rzeszow.stat.gov.pl/psr-2020-konkursy/
 
DOŻYNKI POWIATU JAROSŁAWSKIEGO PDF Drukuj Email

13 września 2020 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbyły się Dożynki Powiatu Jarosławskiego.

 
Ćwiczenia na terenie Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

W Rokietnicy odbyły się współdziałania 41 Kompani Lekkiej Piechoty z 34 Lekkiej Piechoty w Jarosławiu z OSP Gminy Rokietnica.
Żołnierzy przywitał Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny życząc owocnej współpracy i miłego pobytu na ternie naszej Gminy.
Jednostki OSP Gminy Rokietnica przygotowały szkolenia dla 4 grup żołnierzy z zakresu:
1. Ratowanie poszkodowanej osoby w wypadku komunikacyjnym.
2. Umacnianie wałów przeciwpowodziowych.
3. Usuwanie skutków nawałnicy (powalone drzewo).
4. Pompowanie wody ze zbiornika zbiorczego.
Ćwiczenia te miały na celu doskonalenie współpracy i koordynacji działań obu służb w sytuacji zagrożenia życia lub mienia mieszkańców naszej Gminy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to działanie, było to cenne doświadczenie dla każdej z jednostek.
 
Przewodnik turystyczny po Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

Już jest dostępny przewodnik turystyczny po Gminie Rokietnica wydany w ramach projektu ,,SOBÓTKA"-czyli turystyczne wędrówki muzyczne po gminie Rokietnica" realizowanego w ramach projektu granatowego LGD Pogórze Przemysko-Dynowskie podziałanie 19.2. realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne ,,Carpatia".
Dzięki uzyskanemu wsparciu udało się wydać pierwsze tego typu opracowanie w historii gminy.
Przewodnik jest dostępny w UG Rokietnica pok. nr. 20-BEZPŁATNIE.
A już niedługo odwiedzimy każdą miejscowość z przewodnikiem oraz Orkiestrą Dętą podczas ,,Muzycznych wędrówek po Gminie".
 
POMOC DLA ROLNIKÓW PDF Drukuj Email

 
Spotkanie robocze PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny spotkał się z Komendantem Powiatowym Policji w Jarosławiu nadkom. Janem Wojtowiczem.
Tematem spotkania były sprawy związane ze współpracą gminy z policją oraz możliwości stworzenia warunków dla poprawy bezpieczeństwa.
 
Konkurs PDF Drukuj Email

Od 4 września br. na antenie Radia Rzeszów trwa cotygodniowy konkurs „Grunt to wiedza” związany ze spisem rolnym PSR 2020.
W każdy piątek między godziną 13.00, a 15.00 na antenie Polskiego Radia Rzeszów pojawi się pytanie konkursowe i numer telefonu, pod który należy zadzwonić.
Osoba, która jako pierwsza dodzwoni się i poprawnie odpowie na pytanie konkursowe, otrzyma nagrodę.
 
Zajęcia z języka angielskiego PDF Drukuj Email

 
Spotkanie informacyjne PDF Drukuj Email

 
,,GOSPODARTSWO ROLNE OCZAMI DZIECKA”- konkurs plastyczny PDF Drukuj Email

Tematem konkursu jest przygotowanie pracy plastycznej prezentującej wyobrażenia dzieci dotyczące spisu rolnego tj. pokazania w jaki sposób postrzega, rozumie i interpretuje spis rolny wyobraźnia dziecka.
Celem konkursu jest:
-rozbudzenie kreatywności i umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu,
-poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Powszechnego Spisu Rolnego 2020 wśród dzieci,
-wyłonienie najlepszych prac wykonanych przez dzieci.
 
Godziny otwarcia aptek na ternie powiatu jarosałwskiego PDF Drukuj Email

Rozkład godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Jarosławskiego

 
Narodowe Czytanie 2020 PDF Drukuj Email

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Kancelarię Prezydenta RP akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej. W 2020 roku – podczas 9. edycji Narodowego Czytania – lekturą czytaną wspólnie w całym kraju była "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

W Gminie Rokietnica odbyły się dwie akcje Narodowego Czytania tj. w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tapinie oraz w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rokietnicy Woli.

,,Balladynę”  Juliusza Słowackiego czytał Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny, Dyrektor SP W Tapinie Pani Aneta Nowak, Dyrektor SP w Rokietnicy Woli Pani Małgorzata Narolska, Dyrektor GCKiP w Rokietnicy Pani Agata Bury oraz Nauczyciele i Uczniowie.

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

 
Dożynki Jasnogórskie PDF Drukuj Email

Mieszkańcy Gminy Rokietnica w niedzielę 6 września wyruszyli na Jasną Górę gdzie wzięli udział w uroczystości Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rolników i Święta Dziękczynienia za Plony, czyli w Jasnogórskich Dożynkach. Na centralną Mszę świętą pod jasnogórski Szczyt przybyli rolnicy z całej Polski. Z Rokietnicy pielgrzymowało ponad 50 osób, w uroczystościach uczestniczyli m.in Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny wraz z Małżonką Panią Marią Szajny, Sołtys Sołectwa Rokietnica Pan Andrzej Wota, Sołtys Sołectwa Czelatyce Pan Wacław Kijanka, Sołtys Sołectwa Tuligłowy Pan Marian Mazurek, Dyrektor GCKiP w Rokietnicy Pani Agata Bury, Stowarzyszenie Kobiet w Rokietnicy wraz z Prezesem Panią Martą Owsik, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów, Koło Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli, Stowarzyszenie Kobiet w Czelatycach wraz z Prezesem Panią Wiolettą Basiak, Przedstawiciele Parafii Rokietnica na czele z Panią Małgorzatą Kapłon. Rolnicy przywieźli 6 wieńców dożynkowych.
W modlitwie uczestniczył m.in. Prezydent RP Pan Andrzej Duda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Jan Krzysztof Ardanowski. Homilię wygłosił abp. Tadeusz Wojda.
Jasnogórskie błonia oraz Wały ozdobiły dożynkowe wieńce i kosze z owocami ziemi. Mieszkańcy Rokietnicy przybyli na Jasna Górę, by podziękować Bogu przez Maryję za tegoroczne plony. Łączyło ich hasło pielgrzymki: „Do Maryi Niewiasty Eucharystii”.
Serdecznie dziękujemy uczestnikom Pielgrzymki na Jasną Górę. Dziękujemy za pomysłowość i trud włożony w wykonanie wieńców dożynkowych, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tak wspaniałych koron dożynkowych.
,,Jestem dumny, że dzięki dobrej współpracy Święto Plonów stało się prawdziwym wyrazem wdzięczności za trud rolniczy”- podkreśla Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny ,,Wszystkim rolnikom i ich rodzinom pragnę życzyć zdrowia i wytrwałości. Niech kolejne lata będą pomyślne, radosne i szczęśliwe a Państwa ciężkiej pracy towarzyszy na co dzień satysfakcja i spełnienie’’
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 41