Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj244
Wczoraj286
W tym tygodniu530
W tym miesiącu7292
Wszystkich wyświetleń389431

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Mikołajki w Gminie Rokietnica. PDF Drukuj Email

7 grudnia Mikołaj odwiedził dzieci w Gminie Rokietnica. Imprezę rozpoczął Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny życząc wszystkim zebranym wspaniałej zabawy.
W tym dniu na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji, były darmowe dmuchane place zabaw, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, dekorowanie pierniczków, wiele konkursów z narodami i najważniejsze- spotkanie z Mikołajem. Każde dziecko otrzymało paczkę słodyczy od Mikołaja. Odwiedził nas także Rudolf i Wesoły Bałwanek.
Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział dzieci w imprezie i za świetną zabawę.
Szczególnie dziękujemy Wójtowi Gminy Rokietnica Panu Witoldowi Szajnemu oraz sponsorom: Państwu Janinie i Stanisławowi Matyja, Państwu Halinie i Adamowi Dyl, Państwu Grażynie i Jerzemu Wolańczyk, Pani Małgorzacie Horbowy, Panu Arturowi Kosteczko, Pani Lubomyrze Greśko, Składowi Budowlanemu Gałuszka, Pani Brabarze Niemczyckiej oraz Pani Barbarze Kapłon.
Serdecznie podziękowania dla Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli za wspaniałe stoisko dekorowania pierniczków oraz Pani Sabinie Lonc za przepiękne malowanie buziek.
Dziękujemy Sołtysowi Sołectwa Rokietnica Panu Andrzejowi Wota, Annie Przepłata za uatrakcyjnienie imprezy pięknym strojem Elfa i za pracę podczas Spotkania z Mikołajem oraz Kierownik Biblioteki w Rokietnicy Pani Magdalenie Horbowy i Pani Agacie Gala za stoisko z kolorowym warkoczykami.

 
Tuligłowy wśród Najpiekniejszych Wsi Podkarpacia! PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz Sołtys Sołectwa Tuligłowy Pan Marian Mazurek odebrali wyróżnienie i nagrodę podczas Międzynarodowej Ekogali w Rzeszowie.

 
Szkoły z całego powiatu w Rokietnicy! PDF Drukuj Email

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców odbyły się w tym roku w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Rokietnicy.

 
Mikołajki w przedszkolach! PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny odwiedził wszystkie grupy Przedszkoli współprowadzone przez Instytut Komeńskiego i przekazał dzieciom nowe zabawki.

 
Zabawa Andrzejkowa dla dzieci z Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

Świetna zabawa, dobre humory, wróżby, gry i zabawy, malowanie buziek to wszystko miało miejsce na ostatkach w Rokietnicy.
Serdecznie dziękujemy naszej niesamowitej wróżce Ani Przepłata, Jadzia Kijanka oraz Alicji Winiarz za bardzo oblegane stoisko z malowaniem twarzy oraz Agacie Gala. A rodzicom oraz dzieciom za wspaniałą zabawę, oraz chęć pomocy w każdej sytuacji.

 
Dzień Górnika w Szkole Podstawowej w Tuligłowach. PDF Drukuj Email

Tradycyjnie przed świętem Barbórki uczniowie SP w Tuligłowach gościli przedstawicieli jednego z najstarszych i najtrudniejszych zawodów -górników z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA z Kopalni Gazu Ziemnego w Tuligłowach. W uroczystości uczestniczył również Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny. Zaproszonych gości i górników, ubranych w galowe mundury, uczniowie powitali specjalnym programem artystycznym. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, recytując, tańcząc i śpiewając.

 
Akttywne świetlice PDF Drukuj Email

Cotygodniowo w każdej Świetlicy Wiejskiej na terenie Gminy Rokietnica odbywają się zajęcia artystyczne oraz taneczne dla dzieci.

Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i są bezpłatne.

 
Nowości w bibliotece PDF Drukuj Email

 
Czytanie na dywanie PDF Drukuj Email

 
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert. PDF Drukuj Email

Zarządzenie Wójta Gminy Rokietnica w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania pn.,,Dowóz niepełnosprawnych uczniów z terenu Gminy Rokietnica do ośrodka/szkoły celem realizacji rocznego przygotowania przedszkolnego, obowiązku szkolnego i obowiązku nauki w roku 2020.

 
Ekogala Rzeszów PDF Drukuj Email

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że w dniach 6-7 grudnia 2019 roku odbędzie się XIII edycja  EKOGALI – międzynarodowych targów produktów i żywności wysokiej jakości. Prowadzone w województwie podkarpackim od szeregu lat działania ukierunkowane na rozwój rolnictwa ekologicznego sprawiły, że podkarpackie Targi należą do największych tego typu imprez w Polsce i Europie Wschodniej. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą polskich i zagranicznych producentów żywności ekologicznej posiadających certyfikat zgodności gwarantujący ekologiczne pochodzenie wystawianych produktów. Wzrastająca systematycznie z roku na rok liczba wystawców świadczy o rosnącej popularności Targów.

Ubiegłoroczną edycję „EKOGALI” odwiedziło kilkanaście tysięcy osób. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców z Polski jak i innych krajów Europy jak też zwiedzających. „EKOGALI” towarzyszą zazwyczaj dodatkowe przedsięwzięcia tj. szkolenia i seminaria, prezentacje i degustacje oraz konkursy.

Niekwestionowanym atutem jest fakt bezpłatnego udostępnienia powierzchni wystawienniczej wraz ze standardową zabudową, a zwiedzający mają zagwarantowany wolny wstęp na Targi.

 
Gminne Spotkanie z Mikołajem PDF Drukuj Email

 
Andrzejki dla dzieci PDF Drukuj Email

 
,,Wsparcie,pomoc, satysfakcja" PDF Drukuj Email

,,Wsparcie,pomoc, satysfakcja"- 24 listopada w Hali Sportowej w Rokietnicy odbył się koncert zorganizowany przez Dyrekcję, Pracowników i Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy z celem charytatywnym w tle.
Koncert dostarczył uczestnikom wielu muzycznych wrażeń, a swoje umiejętności zaprezentowali Uczniowie SP w Rokietnicy, Kwartet Smyczkowy ,,Nella Fantasia" oraz Śpiewaczka sopranowa Pani Magdalena Pikuła.

 
Konkurs ,,Z Babcinej Spiżarni" PDF Drukuj Email

Koła Gospodyń Wiejskich powiatu jarosławskiego już po raz dziewiąty miały możliwość zaprezentowania tradycyjnych specjałów kulinarnych naszego regionu podczas konkursu ,,Z BABCINEJ SPIŻARNI". Impreza zorganizowana została przez Starostę Jarosławskiego Pana Stanisława Kłopot oraz Burmistrza Pruchnika Pana Wacława Szkoła przy współpracy z Powiatową Radą Kół Gospodyń Wiejskich w Jarosławiu. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Poseł na Sejm Pan Tadeusz Chrzan, Wicestarosta Jarosławski Pan Mariusz Trojak oraz Wójt Gminy Rokietnica Witold Szajny.
Z naszej Gminy aż 4 organizacje wzięły udział w konkursie tj. Stowarzyszenie Kobiet w Czelatycach, Stowarzyszenie na Rzecz Mieszkańców i Rozwoju wsi Rokietnica, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Tuligłów oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli które zajęło I miejsce w konkursie.
Dziękujemy serdecznie wszystkim stowarzyszeniom za aktywną działalność i wspaniałe stoiska które przepięknie reprezentowały Gminę Rokietnica oraz poszczególne sołectwa.

 
Koncert ,, Piosenki zakazane" PDF Drukuj Email

10 listopada 2019 roku, godz. 11.00 Politechnika Rzeszowska -Regionalne Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne i Biblioteczno-Administracyjne ul. Powstańców Warszawy 12, aula V-1 brzmiało w donośnych głosach młodych artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Odbył się tam koncert pt. " ZAKAZANE PIOSENKI " pod kierunkiem Anny Czenczek z towarzyszeniem zespołu pod kierownictwem Tomasza Filipczaka.
Debiut miała także solistka Zuzanna Kość mieszkająca w Rokietnicy. Występ Zuzi cieszył się ogromnym uznaniem ze strony Pana Tadeusza Frenca. A osoby z publiczności mówią o niej ,,Następczyni Anny German".Bardzo cieszymy się z sukcesów naszej Mieszkanki, życzymy dalszej owocnej pracy na scenie.

 
100 lat Polskiego Czerwonego Krzyża PDF Drukuj Email

Od stu lat PCK wspiera potrzebujących i uwrażliwia społeczeństwo na krzywdę ludzką oraz promuje ideę niesienia bezinteresownej pomocy. 22 listopada 2019 r. w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyły się uroczyste obchody 100. rocznicy powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.
Z tej okazji zostały uroczyście wręczone odznaczenia i wyróżnień, między innymi Wójtowi Gminy Rokietnica Panu Witoldowi Szajnemu, Panu Waldemarowi Kapłon, Pani Barbarze Jakubas oraz Pani Elżbiecie Potoniec- pedagog SP w Tuligłowach za długoletnie wspieranie działań PCK.
Pan Waldemar Kapłon został wyróżniony odznaką honorową IV stopnia oraz Medalem 100- lecia PCK w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża, również Pani Barbara Jakubas otrzymała Medal 100- lecia PCK w dowód uznania za wieloletnie efektywne wsparcie Polskiego Czerwonego Krzyża.

Dziękujemy, że jesteście! Wszystkim wolontariuszom, pracownikom i członkom PCK życzymy siły, wytrwałości i wiary w to, że dzięki Wam wszystkim świat staje się lepszy.

 
Koncert ,,Wsparcie, satysfakcja, pomoc" PDF Drukuj Email

Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rokietnicy zapraszają na koncert który odbędzie się 24 listopada 2019 r. (niedziela)o godzinie 17.00 w hali sportowej szkoły.
Występy uczniów szkoły i absolwentów przeplatane wykonaniami zaproszonych gości pozwolą spędzić wieczór przy miłej muzyce ze szczytnym celem w tle.
Usłyszymy min.Yesterday zespołu The Beatles, Ave Maria,
Memory z musicalu „Koty” i wiele innych przebojów.

 
Mała Książka – Wielki Człowiek PDF Drukuj Email

Mała Książka – Wielki Człowiek

Pierwsze dyplomy „Małego Czytelnika” – wręczone. Oto „Mali Czytelnicy”, którzy odebrali już swoje dyplomy. Dziękujemy wychowawcom grup przedszkolnych za zachęcanie rodziców do udziału w projekcie, a rodzicom i dzieciom za liczny udział. 98 wyprawek trafiło już do dzieci z terenu gminy.

Dla  20 najaktywniejszych – „Małych Czytelników”, którzy otrzymają dyplom jako pierwsi, biblioteka przygotowała dodatkowo drobny upominek.

Zachęcamy „Małych Czytelników” do systematycznego odwiedzania biblioteki w celu kontynuowania przygody z książką, która bawi, uczy, przenosi w wyjątkowe krainy, inspiruje, rozwija wyobraźnię, wychowuje….

Gratulujemy i zapraszamy do biblioteki!!!

 
,,Wygraj Szansę"- Konkurs w Łańcucie PDF Drukuj Email

Julia Karpińska Uczennica Szkoły Podstawowej w Czelatycach reprezentowała Gminę Rokietnica w Regionalnym Konkursie ,,Wygraj Szansę" w Łańcucie.
Julia zabrała ze sobą kolegów i koleżanki ze szkoły, którzy dopingowali jej występ na wielkiej scenie.Dziękujemy Juli i życzymy dalszych sukcesów.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 31