Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj6
Wczoraj279
W tym tygodniu537
W tym miesiącu3855
Wszystkich wyświetleń299254

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
"Biblioteka na to czeka" PDF Drukuj Email

Biblioteka Publiczna w Rokietnicy wzięła udział w drugiej edycji projektu "Biblioteka na to czeka", realizowanego przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Otrzymaliśmy w darze od IPN-u 20 publikacji historycznych z zakresu najnowszej historii Polski.
Są to między innymi: monografie, dokumenty oraz relacje i wspomnienia opisujące losy obywateli polskich w latach 1939-1989. Zapraszamy w godzinach pracy biblioteki do obejrzenia wystawki prezentującej nasze nowe zbiory.
Książki będziemy prezentować do końca listopada br. Po tym okresie publikacje będzie można wypożyczać do domu lub korzystać z nich w czytelni.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 
Wyniki konsultacji społecznych PDF Drukuj Email

Sprawozdanie z przeprowadzonych konsultacji projektu Programu współpracy Gminy Rokietnica z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi wart. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2014.pdf

 
Nowości wydawnicze - KBP zaprasza PDF Drukuj Email

Komunalna Biblioteka Publiczna w Rokietnicy poleca NOWOŚCI WYDAWNICZE zakupione do Biblioteki.pdf

 
Dofinansowanie usuwania azbestu PDF Drukuj Email

18 września 2013 roku Gmina Rokietnica podpisała umowę dotacji NR 267/2013//OZ/P/DA z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie na zadanie pn: "Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne na terenie Gminy Rokietnica”.pdf

 
Informacja PDF Drukuj Email

W dniu 23 października 2013r. na terenie Gminy Rokietnica zostaną uruchomione systemy alarmowe. Około godz. 10:00 - 10:15 sygnał alarmowy " ogłoszenie alarmu", oraz godziny 11:00 sygnał alarmowy "odwołanie alarmu".

 
POKL edycja 2013 - podsumowanie PDF Drukuj Email

W ramach Instrumentu Aktywacji Edukacyjnej zadania Nr 1 Aktywna Integracja 7 Uczestników Projektu systemowego „Czas na aktywność w Gminie Rokietnica” w okresie od dnia 05 sierpnia 2013 r. do dnia 11 października 2013 r. wzięło udział w kursie zawodowym Aranżacja ogrodów i terenów zielonych, zrealizowanym w wymiarze 120 godzin: 30 godzin teoretycznych i 90 praktycznych. Zajęcia teoretyczne oraz część praktycznych odbyły się w Budynku Urzędu Gminy w Rokietnicy w Sali Narad, pozostała część zajęć praktycznych w Woli Rokietnickiej.
Celem szkolenia było: nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania ogrodów.pdf

 
Zaproszenie 18.10.2013 r. PDF Drukuj Email

 Konsultanci Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie podkarpackim zapraszają w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego na bezpłatne konsultacje dotyczące funduszy europejskich.
Podczas dyżuru w Urzędzie Gminy potencjalni i faktyczni beneficjenci będą mogli uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia z programów operacyjnych Narodowej Strategii Spójności oraz dowiedzą się o projektach realizowanych na terenie województwa podkarpackiego. Zapraszamy do Urzędu Gminy w Rokietnicy, 22 października br. (wt) od godziny 11:30 do 13:30.
Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia z różnych inicjatyw z Funduszy Unii Europejskiej oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

 
Informacja 18.10.2013 r. PDF Drukuj Email

Informacja starosty jarosławskiego nr GK.III.6620.3.1.2013 z dnia 11 października 2013 r., dotycząca wywożenia do wglądu osób fizycznych, osób prawnych i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej projektu operatu opisowo - kartograficznego ewidencji gruntów i budynków obrębu ewidencyjnego Tuligłowy , Gmina Rokietnica.pdf

 
Zaproszenie na szkolenie PDF Drukuj Email

 OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO W JAROSŁAWIU ZAPRASZA OSOBY ZAINTERESOWANE PODJĘCIEM SZKOLEŃ Z ZAKRESU: FAKTURZYSTA-MAGAZYNIER Z OBSŁUGĄ KAS FISKALNYCH

Po każdym szkoleniu uczestnik otrzymuje certyfikat/zaświadczenie wydane przez uprawnioną firmę przeprowadzającą szkolenie, ciepły posiłek, zwrot kosztów dojazdu. Zapisów na wybrany kurs można dokonać w siedzibie Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Jarosławiu przy ul. Poniatowskiego 6, w dniach poniedziałek – piątek 7:45-15:45.

 
Przetarg na zakup samochodu pożarniczego dla OSP 23.09.2013 r. PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica ogłasza przetarg na zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP Tapin. Szczegóły przetargu zostaną wyświetlone po kliknięciu tutaj.

 
Rozstrzygnięcie przetargu PDF Drukuj Email

Zawiadomienie o rozstrzygnięciu przetargu dot. postępowania o udzielenie zmówienia publicznego.
Nazwa zdania: „Zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP Tapiu”.pdf

 
Wakacje w Bibliotece - Podsumowanie PDF Drukuj Email

W Komunalnej Bibliotece Publicznej w Rokietnicy w lipcu i sierpniu prowadzone były wakacyjne zajęcia dla dzieci z terenu Gminy. Uczestnicy letnich spotkań w Bibliotece brali udział w zajęciach związanych z książką, rozwijały zdolności plastyczne wykonując ilustracje do czytanych tekstów oraz malowanki i prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. Wytężali umysły przy rozwiązywaniu zagadek, labiryntów, krzyżówek czy rebusów. Był również czas na edukacyjne gry komputerowe, planszowe, puzzle oraz gry i zabawy na wolnym powietrzu.

Więcej…
 
Zwalcznie wścieklizny 10.09.2013 r. PDF Drukuj Email

Rozporządzenie nr 3/2013 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Jarosławiu z dnia 2 września 2013 r., w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt na terenie gmin: Roźwienica, Chłopice, Rokietnica, Pawłosiów w powiecie jarosławskim.pdf

 
Ogłoszenie o naborze wniosków PDF Drukuj Email

Zarząd Województwa Podkarpackiego Informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w zakresie małych projektów, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi za pośrednictwem LOKALNEJ GRUPY DZIAŁANIA "POGÓRZE PRZEMYSKO - DYNOWSKIE", działającej na terenie gmin: Dynów, Dubiecko, Jawornik Polski, Krzywcza, Rokietnica.pdf
Pełna treść zostanie wyświetlona po kliknięciu tutaj

 
Usuwanie wyrobów zawierających azbest 26.08.2013 r. PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica ogłasza kolejny nabór wniosków o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Rokietnica.
Projekt będzie dofinansowany w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW pn. "Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne, Część III -Usuwanie wyrobów zawierających azbest". Kosztami kwalifikowanymi zadania, tzn. takimi, na które można uzyskać dofinansowanie są koszty dotyczące prac: demontażu, transportu, zbierania i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest.
Kwota dofinansowania zadania może stanowić do 85% całości tych kosztów (w tym 50% ze środków NFOŚiGW, 35% ze środków WFOŚiGW w Rzeszowie).pdf

Wniosek.doc

 
POKL edycja 2013 PDF Drukuj Email


W dniach od 17 lipca do 26 lipca 2013 roku 8 Uczestników Projektu systemowego „Czas na aktywność w Gminie Rokietnica” realizowanego w ramach PO KL Priorytet 7.1.1 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach instrumentów zadania Nr 1 Aktywna Integracja wzięło udział w zajęciach grupowych w wymiarze 48 godzin:
- Trening kompetencji i umiejętności społecznych
Oraz w zajęciach indywidualnych w wymiarze 4 godzin:
- Konsultacje psychologiczne
- Doradztwo zawodowe

 
Konkurs fotograficzny PDF Drukuj Email

Organizator Konkursu Fotograficznego „LGD Pogórze Przemysko - Dynowskie w obiektywie - lato, jesień”, zaprasza do wzięcia udziału. Więcej informacji oraz regulamin konkursu znajduje się załączniku poniżej.
załacznik.pdf

 
Wyprawka szkolna 2013/214 PDF Drukuj Email

Wójt Gminy Rokietnica informuje mieszkańców gminy, o możliwości uzyskania pomocy materialnej z Rządowego programu pomocy uczniom w 2013 roku - "Wyprawka szkolna".
Zgodnie z ww. programem rodzice dzieci rozpoczynających naukę w klasach I - III i V szkoły podstawowej, którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub życiowej, będą mogli otrzymać w roku szkolnym 2013/2014 pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników.pdf

 
Sierpniowe Targi Pracy PDF Drukuj Email

Serdecznie zapraszamy bezrobotnych i poszukujących pracy na „Sierpniowe Targi Pracy”.

W ramach „Akcji LATO” OHP organizuje spotkanie rekrutacyjne do pracy w Holandii i na terenie Podkarpacia w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemyślu ul.3- Maja 11.pdf

 
REKRUTACJA DO PROJEKTU „NOWE PERSPEKTYWY 2” PDF Drukuj Email

Z dniem 1 lipca 2013 r. Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży Ochotnicze Hufce Pracy w Przemyślu rozpoczyna realizację projektu „NOWE PERSPEKTYWY 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Projekt kierowany jest do młodzieży spełniającej następujące kryteria:
- wiek 15-17 lat, zarówno z OHP jak i spoza OHP, zaniedbującej obowiązki szkolne, zagrożonej wypadnięciem z systemu oświaty, bądź nie realizującej obowiązku nauki,
- wiek 18-24 lata, nieuczącej się i niepracującej, wymagającej wsparcia w zakresie aktywizacji edukacyjnej w obszarze rynku pracy oraz integracji społecznej.

 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 16 z 21