Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj146
Wczoraj183
W tym tygodniu943
W tym miesiącu1212
Wszystkich wyświetleń372808

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Dożynki Gminne PDF Drukuj Email

Zapraszamy na Dożynki Gminne w Sołectwie Rokietnica Wola w dniu 18 sierpnia 2019 roku.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na załączonym plakacie.

 
Projekt pt. „Dobry krok w przyszłość” PDF Drukuj Email

Stowarzyszenie „CRAS” realizuje projekt pt. „Dobry krok w przyszłość”, w którym oferuje bezpłatne szkolenia zawodowe oraz płatne 6-miesięczne staże zawodowe.

Więcej szczegółów na załączonym plakacie oraz na stronie http://cras.org.pl/

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Konkurs „Gdyby Cię nie było…” PDF Drukuj Email

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie „Gdyby Cię nie było…”, którego celem jest pobudzanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca autorytetu. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu krótkiego filmu przedstawiającego wybraną przez uczestnika postać, która jego zdaniem zasługuje na miano lokalnego bohatera.

Regulamin konkursu dostępny jest na :https://www.facebook.com/notes/903147780061192

 
Kolonie nad morzem dla dzieci Rolników z terenu Gminy Rokietnica. PDF Drukuj Email

Dzieci Rolników z terenu Gminy Rokietnica 26 lipca 2019 r. wyruszyły nad morze na zasłużony letni wypoczynek. Kolonia potrwa do 5 sierpnia br., została sfinansowana w całości ze środków KRUS, natomiast dojazd nad morze opłacony został ze środków budżetu gminy.

Nasi letnicy zostali zakwaterowani w Ośrodku Wypoczynkowym ,,Marysieńka” w Jarosławcu w odległości ok. 400 m od morza. Ośrodek ten rozlokowany jest na 3,5 ha obszarze wśród sosen i świerków. Życzymy naszym Młodym Mieszkańcom wspaniałej pogody, miłego wypoczynku i niezapomnianych wrażeń.

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email


 
Kapela Rokiecianka na Spotkaniu Zespołów Muzykujących w Babicach PDF Drukuj Email

Rokiecianka to zgrana kapela, która wyśmienicie reprezentuje Gminę Rokietnica na różnych wydarzeniach kulturalnych. Tym razem kapela wystąpiła na XXI Spotkaniu Zespołów Muzykujących „Folkowa Nuta” w Dworze Babice. Występ dostarczył wielu pozytywnych wrażeń oraz mnóstwo miłych i niezapomnianych chwil. Muzycy zaprezentowali swój program artystyczny licznie zgromadzonej publiczności. Występom kapeli towarzyszyły liczne owacje. Było radośnie, kolorowo i przede wszystkim na ludową nutę.

Na scenie wystąpili także: chór ,,Gloria” z Babic, Kapela Warzanie, Zespół Pieśni i Tańca ,,Familia” oraz Gwiazdy Wieczoru: Dziani i Cygańskie Gwiazdy. Jak co roku nie zabrakło barwnych stoisk ze swojskim jadłem i rękodziełem ludowym. Serdecznie dziękujemy Kapeli Rokiecianka, którzy swoją miłością do muzyki porwali do śpiewu babicką widownię, życzymy dalszych sukcesów.

 

 
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

W dniu 28.07.2019 r. na boisku sportowym w Rokietnicy odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rokietnicy. Do sportowych rozgrywek przystąpiły następujące drużyny: LKS Pogórze Rokietnica, LKS Dąb Dobkowice, LKS Strumyk Hawłowice, LKS Nafta Gaz Jodłówka. Walka w duchu fair play była zaciętą rywalizacją i dostarczyła wielu sportowych emocji. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
I miejsce: LKS Dąb Dobkowice,
II miejsce: LKS Pogórze Rokietnica
III miejsce: LKS Strumyk Hawłowice
IV miejsce: LKS Nafta Gaz Jodłówka
Na zakończenie turnieju drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Pan Kazimierz Wojtowicz. Radny Rady Powiatu Jarosławskiego Pan Józef Szkoła ufundował i wręczył specjalne wyróżnienia w formie pucharów dla ,,Najmłodszego Piłkarza Turnieju” i dla ,,Najskuteczniejszego Zawodnika Turnieju”. 
Podsumowując całe zawody należy podkreślić duże zaangażowanie w grę zawodników turnieju. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wyrównany poziom gry i determinacja zawodników zapewniły wszystkim obecnym na turnieju wiele wspaniałych emocji.


 
Program ,,Mój prąd" PDF Drukuj Email

Miliard złotych na dopłaty z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do nowych prosumenckich mikroinstalacji fotowoltaicznych zakłada przedstawiony we wtorek przez rząd program „Mój prąd”. Maksymalne dofinansowanie to 5 tys. zł, płatne po zakończeniu budowy domowej instalacji o mocy 2-10 kW.

Program „Mój prąd” będzie realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który będzie wypłacał wsparcie – poinformował Henryk Kowalczyk, minister środowiska. Jak dodał, maksymalne wsparcie na gospodarstwo domowe to 5 tys. zł, ale nie więcej niż 50 proc. kosztów budowy instalacji.

Jak podało Ministerstwo Energii, programem zostaną objęte instalacje o mocy od 2 do 10 kW. Instalacja nie może być zakończona na dzień ogłoszenia konkursu, ale musi być zakończona na dzień składania wniosku o dofinansowanie.

– Taka instalacja kosztuje 15-18 tys. zł, zatem 5 tys. zł to wsparcie bardzo znaczące – stwierdził Krzysztof Tchórzewski, minister energii. Zaznaczył, że jedynym warunkiem uzyskania takiego wsparcia będzie potwierdzenie zainstalowania przez operatora sieci dystrybucyjnej specjalnego licznika dwukierunkowego, który umożliwia rozliczanie zarówno pobranej, jak i oddanej do sieci energii.

– Decydować będzie kolejność zgłoszeń, do wyczerpania limitu 1 mld zł, czyli 200 tys. prosumentów otrzyma wsparcie – powiedział minister. – Mam nadzieję, że nastąpi to szybko, bo zainteresowanie jest duże. Zachęcam do korzystania – dodał Krzysztof Tchórzewski.


Źródło: www.forbes.pl

 
Ostrzeżenie meteorologiczne dla Gminy Rokietnica PDF Drukuj Email

 
Spotkanie organizacyjne KGW w Woli Rokietnickiej PDF Drukuj Email

Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Rokietnickiej zaprasza Wszystkie chętne Panie na spotkanie organizacyjne.

Więcej szczegółów na plakacie.

 
Podkarpacka Akademia Zawodowców PDF Drukuj Email

Pierwszy etap szkoleń w ramach projektu: ,,Podkarpacka Akademia Zawodowców"dobiegł końca. Uczestnicy zdobyli wiedzę na temat: organizacji pracy, przepływu informacji w zarządzaniu biurem, zasad efektywnej komunikacji, kultury zawodu, wykonywania prac porządkowych i gospodarczych. Był to czas intensywnej pracy całej grupy, która wykazała się dużym zaangażowaniem podczas zdobywania wiedzy w tym bloku tematycznym.

Uczestnicy szkolenia wyrazili zgodę na publikację wizerunku.

 
Zaproszenie na występ Kapeli Rokiecianka PDF Drukuj Email

Zapraszamy Mieszkańców Gminy Rokietnica do Dworu Babice na XXI Spotkanie Zespołów Muzkujących ,,Folkowa nuta", na którym wystąpi Kapela Rokiecianka.

 
Turniej Piłkarski PDF Drukuj Email

LKS ,,Pogórze Rokietnica" serdecznie zaprasza na Turniej Piłkarski o Puchar Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy Rokietnica.

Szczegóły na załączonym plakacie.

 
Klauzula informacyjna PDF Drukuj Email

 

Zgodnie z art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dalej „RODO" informuję, iż:

  1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Rokietnicaz siedzibą w 37-562 Rokietnica 682.

  2. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest: art. 6 ust. 1 lit.C RODO– przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze, w związku z art. 20 ust. 1b ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

  3. Obrady są nagrywane w celu transmitowania i utrwalania obrad Rady Gminy Rokietnica za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk.

  4. Nagrania obrad będą udostępniane na stronie internetowej gminy.

  5. Podanie przez Państwa danych osobowych jest dobrowolne, jednak biorąc udział w obradach decydują się Państwo na nagrywanie.

  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do nagrań w uzasadnionych przypadkach, prawo żądania usunięcia danych jej dotyczących.

  7. Podczas transmisji obrad sesji Rady Gminy oraz ich nagrywania nie dokonuje się zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.


 
Podkarpacka Akademia Zawodowców PDF Drukuj Email

 

Szkolenia w Gminie Rokietnica

W ramach projektu: Podkarpacka Akademia Zawodowców w Gminie Rokietnica trwają szkolenia prowadzące do nabycia, podniesienia, uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji i kompetencji zawodowych o nazwie ,,Pracownik administracyjno- gospodarczy z uprawnieniami energetycznymi". Osoby biorące udział w szkoleniu przygotowują się do pracy w Świetlicach Wiejskich na terenie Gminy Rokietnica. Uczestnicy szkoleń zdobędą i poszerzą wiedzę oraz umiejętności, które z pewnością podniosą ich kwalifikacje zawodowe i stworzą szansę zdobycia nowego ciekawego zawodu. Uczestnikom życzymy owocnej pracy podczas szkoleń.

Uczestnicy szkolenia wyrazili zgodę na publikację wizerunku.


 
Dofinansowanie do usuwania azbestu. PDF Drukuj Email

Wniosek.pdf

 
Stypendia pomostowe 2019 PDF Drukuj Email

 
Średnioterminowa prognoza pogody 12.07.2019 r. PDF Drukuj Email

Średnioterminowa prognoza pogody dla woj. podkarpackiego na okres od dnia:
- 12.07.2019 do dnia 15.07.2019.pdf
- 13.07.2019 do dnia 16.07.2019.pdf

 
Przebudowa mostu na rzece San PDF Drukuj Email

Przebudowa obiektu mostowego na rzece San w m. Ubieszyn w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835.pdf

 
Apel do żniwiarzy PDF Drukuj Email

Apel Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego skierowany do rolników o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas żniw.pdf

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 28