Sonda

Czego brakuje na tej stronie?
 

Licznik wyświetleń strony

Dzisiaj168
Wczoraj179
W tym tygodniu693
W tym miesiącu3152
Wszystkich wyświetleń468837

Polecamy

Pogoda

Oficjalny Serwis Informacyjny Gminy Rokietnica
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

 
Gminny Koncert Pieśni Patriotycznej PDF Drukuj Email

Regulamin konkursu

Karta zgłoszeniowa

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

 
KONKURS DLA KGW PDF Drukuj Email

Agencja Eventowa Eventline  we współpracy z Urzędem Statystycznym w Rzeszowie zachęca Koła Gospodyń Wiejskich z województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w konkursie „W Koło PSR 2020”.

Celem Konkursu jest aktywizacja i wsparcie  rolników do samo spisywania się podczas trwającego Powszechnego Spisu Rolnego.  Konkurs rozpoczyna się 1 listopada i potrwa do zakończenia Spisu czyli do 30 listopada 2020

Organizatorem przedsięwzięcia jest Agencja Event Line. Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest zarejestrowanie Koła poprzez wypełnienie Formularza zgłoszeniowego, zapoznanie się z regulaminem i przesłanie wypełnionego na podane adresy mailowe Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zdjęcia z telefonu wypełnionego formularza na podane numery telefonu 608 007907, 792 386 736.

Konkurs polega na zebraniu jak największej ilości numerów gospodarstw rolnych, które podczas trwania konkursu samo spisały się przez internet.

Ponadto aby konkurs miał szanse wystartować potrzebujemy zebrać 100 formularzy zgłoszeniowych.

Zgłoszenia można nadsyłać w terminie do 30 października 2020 r do godz.23:59. Po tym terminie zgłoszenia nie będą respektowane.

REGULAMIN KONKURSU

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

RODO DLA KGW I STOWARZYSZEŃ

 
Ogłoszenie PDF Drukuj Email

 
Gmina Laszki – ostatnie szkolenia w ramach koncepcji "Uniwersytetu Samorządności" PDF Drukuj Email

 
Informacja KRUS PDF Drukuj Email

 
WAŻNE OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY ROKIETNICA PDF Drukuj Email

 
Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów PDF Drukuj Email

Jak co roku 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji w Szkole Podstawowej w Tapinie zorganizowano uroczysty apele, podczas którego uczniowie podziękowali swoim nauczycielom za trud wkładany w ich codzienne wychowanie i nauczanie, nie zabrakło również humoru w przygotowanych scenkach. Uroczystości połączono z pasowaniem na ucznia.
Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia uznania nie tylko ze strony uczniów, ale także rodziców oraz władz gminy. Z tego powodu przedstawiciele Gminy Rokietnica uczestniczyli w akademii poświęconej Dniu Edukacji Narodowej by wyrazić wdzięczność za zaangażowanie w proces kształcenia i wychowania młodego pokolenia.
Wójt Gminy Rokietnica osobiście złożył życzenia nauczycielom oraz uczennicy klasy pierwszej.
 
Ślubowanie Pierwszaków z Rokietnicy Woli PDF Drukuj Email

Ślubowanie pierwszaków to ogromne przeżycie dla nich samych, jak też dla rodziców, którzy w tym roku nie mogli obejrzeć pierwszych występów swoich pociech przed publicznością z powodu panujących epidemii.
Podczas uroczystości uczniowie klasy pierwszej mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.
Po części artystycznej dzieci złożyły uroczystą przysięgę. Ślubowały, że będą pilnie się uczyć, godnie zachowywać, dbać o dobre imię szkoły, pomagać młodszym i starszym, że będą kochać Ojczyznę.
Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Małgorzata Narolska i życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce.
Ciepłe słowa do swoich młodszych kolegów i koleżanek skierowali też starsi uczniowie.
Wójt Gminy Rokietnica obdarował każdego Pierwszoklasistę upominkiem oraz życzył wielu sukcesów edukacyjnych
Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na życzenia z okazji Dnia Nauczyciela.
Wszyscy uczniowie dziękowali nauczycielom za trud wychowania, a pani dyrektor złożyła nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia owocnej i spokojnej pracy.
Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny złożył życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły-,,wyrazy szacunku i uznania za wkładane każdego dnia serce w kształtowanie kolejnych pokoleń Młodych Polaków. Życzę także zdrowia, optymizmu i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym".
 
Posiedzenie Komisji PDF Drukuj Email

W Urzędzie Gminy Rokietnica odbyło się posiedzenie Gminnej Komisji w sprawie zagospodarowania przestrzennego, urbanistycznego i architektury w związku z zagospodarowaniem terenu Gminy Rokietnica. Komisja pracowała nad studium uwarunkowań i kierunkami zagospodarowania przestrzennego Gminy Rokietnica.
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych PDF Drukuj Email

 
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email

 
Uroczystości szkolne w Czelatycach PDF Drukuj Email

W Szkole Podstawowej w Czelatycach miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania uczniów szkoły pierwszoklasistów oraz Dzień Edukacji Narodowej.
W poczet społeczności szkolnej zostało przyjętych 7 uczniów.
Pierwszoklasiści w obecności zaproszonych gości- Wójta Gminy Rokietnica, rodziców, wychowawców, nauczycieli i kolegów z klas starszych złożyli uroczyste ślubowanie, po czym uroczyście zostali pasowani na uczniów szkoły przez Dyrektor Panią Bogumiłę Grymuza.
Ślubowanie i pasowanie poprzedziła prezentacja umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów, którzy pięknie recytowali i śpiewali, zaprezentowali również swoją wiedzę na temat Ojczyzny, a także zasad życia w społeczności klasowej i szkolnej.
Na koniec uroczystości życzenia dla pierwszoklasistów oraz ich rodziców złożył Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny oraz wręczyła im upominki.
Drugą część uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowali starsi Uczniowie kl. IV-V, którzy w uroczysty sposób podziękowali swoim wychowawcom i nauczycielom w imieniu całej społeczności szkolnej.
Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny złożył życzenia Gronu Pedagogicznemu oraz Pracownikom SP w Czelatycach ,,podziękowanie i słowa uznania za pełną poświęcenia pracę na polu kształtowania umysłów i serc młodego pokolenia. Serdecznie dziękuję całemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom szkoły za zaangażowanie w pracę oświatową i wychowawczą".
 
Mała Książka Wielki Człowiek PDF Drukuj Email

Biblioteka Komunalna w Rokietnicy zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w akcji ogólnopolskiej „Mała książka - wielki człowiek”.
Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki w Rokietnicy, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.
W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.
 
Uniwersytet Samorządności PDF Drukuj Email

 
POWSZECHNY SPIS ROLNY PDF Drukuj Email

Co 10 lat odbywa się Powszechny Spis Rolny, który daje odpowiedzi na dziesiątki pytań dotyczących polskiego rolnictwa i tego, jak ono wypada na tle innych krajów. Tegoroczne badanie obejmie ok. 1,5 mln gospodarstw rolnych w Polsce.

Film promujący Spis Rolny w Gminie Rokietnica https://www.youtube.com/watch?v=WVHy2gOliE0&t=4s

 
Ogłoszenie PZDR PDF Drukuj Email

 
Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica PDF Drukuj Email

 

Muzyczne wędrówki po Gminie Rokietnica- to podsumowanie projektu Stowarzyszenia Kulturalnego ,,Carpatia" które odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Rokietnicy Woli.
Głównym założeniem projektu było poznanie walorów turystycznych Gminy Rokietnica poprzez wydanie ,,Przewodnika turystycznego po gminie Rokietnica",oraz poznanie zanikającej już gwary charakteryzującej tę okolicę.
Podsumowaniem projektu były wstępy Gminnej Orkiestry Dęte oraz Kapeli ,,Rokiecianka" którzy w muzyczny sposób oprowadzili przybyłych gości po Gminie Rokietnica, przy radosnym poczęstunku przygotowanym przez KGW Rokietnica Wola.
Projekt był realizowany w ramach projektu granatowego LGD "Pogórze Przemysko - Dynowskie".
podziałanie 19.2. ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
 
XV Jesienna Giełda Ogrodnicza PDF Drukuj Email

3 i 4 października Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Zorganizował w Boguchwale XV Jesienną Giełdę Ogrodniczą połączoną z Podkarpackim Świętem Winobrania 2020 oraz IV Ogólnopolską Wystawą Królików. W programie zaplanowano atrakcje z wielu dziedzin.
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rokietnicy Woli reprezentowały Powiat Jarosławski podczas wydarzenia w Boguchwale. Z zaproszenia skorzystał także Wójt Gminy Rokietnica Pan Witold Szajny
Nasze Panie brały udział w konkursie florystycznym ,,Jesienna kompozycja kwiatowa" i zdobyły III MIEJSCE oraz nagrodę pieniężną przeznaczoną na cele statutowe KGW oraz przygotowały piękny stół z regionalnymi produktami.
Serdecznie dziękujemy za wielkie, bezinteresowne zaangażowanie Pań KGW Rokietnica Wola oraz za poświęcony czas na przygotowanie całego wyjazdu
 
ZAWIADOMIENIE PDF Drukuj Email

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 45